In Australia, la Melbourne si Sydney, magazinele sunt adevarate piste de atletism. Cravate, ciorapi, camasi… nu a mai ramas nimic. Vanatorii de chilipiruri nu au cumparat chiar lucrurile de care aveau nevoie, ci tot ce le-a cazut la indemana. Aceasta pentru ca magazinele mari din Sydney si Melbourn au facut reduceri de la 30 la 70 la suta.
Si in Anglia ziua de 26, asa-numita Boxing Day este zi de reduceri si evident, de cumparaturi. Spre deosebire de Australia, in Anglia competitia cumparaturilor s-a dat pe internet. Astel, 3 milioane di jumatate de oameni au vanat on-line produse la preturi reduse.
In Franta, cursa vanzarilor si cumparaturilor pe internet a inceput inca de ieri. Oamenii s-au inghesuit sa vanda cadourile primite de Craciun. Anul acesta 44 la suta dintre francezi sunt hotarati sa scape la preturi de nimic de cadourile primite de la socri si cumnati si uneori si de la parinti.
Australienii s-au înghesuit la mega-reduceri
Reactualizat la:
Mii de australieni s-au năpustit în mall-urile din Sydney şi Melbourne. Mii de vânători de chilipiruri din toată lumea au venit în aşa-numita zi a Mega-reducerilor în mall-uri, la cumpărături. Reducerile de sărbători au ajuns şi până la 70 la sută.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Cultură
Spectacolul O2 [Oxigen] va încheia Festivalul Internaţional de Teatru Oradea în Piaţa Ferdinand. Accesul este gratuit.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Timp de o săptămână, curtea bisericii „Izvorul Tămăduirii” din Oradea s-a transformat într-un loc al întâlnirii, creativității și jocului.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Locuitorii din Bihor care se vor trezi devreme vor avea parte, în zorii zilei de vineri, 28 august, de un spectacol astronomic: o eclipsă parțială de Lună, vizibilă și din Bihor.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La solicitarea consilierilor locali Costel Moza și Adrian Madar de a primi clarificări din partea conducerii primăriei cu privire la nemulțumirile orădenilor referitoare la ora de pornire a iluminatului public stradal, primarul Florin Birta a anunțat că la începutul lunii septembrie, cel mai târziu la deschiderea noului an școlar (n.r. - 7 septembrie), se va reveni la programul normal.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Consilierii locali orădeni au aprobat mai multe modificări în rețeaua școlară pentru anul școlar 2026–2027. Modificările vizează schimbarea sediilor pentru două unități de învățământ particulare și schimbarea denumirii altor trei instituții de învățământ.
FC Bihor
FC Bihor Oradea întâlnește în premieră echipa CSL Ștefănești, nou promovată în Liga 2.
Citiți principiile noastre de moderare aici!