BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Preşedintele Germaniei a demisionat

Preşedintele Germaniei a demisionat

la 1 June 2010 08:04
1 June 2010 08:04
<p>Motivul demisiei lui Horst Koehler au fost criticile la adresa declaraţiilor sale referitoare la participarea Germaniei în Afganistan. Declaraţiile sale au fost interpretate în sensul că implicarea militară a Germaniei în Afganistan este motivată mai degrabă de interese economice, decât de garantarea securităţii în zonă.</p>
Scris de IM:ONLINE - <p>Motivul demisiei lui Horst Koehler au fost criticile la adresa declaraţiilor sale referitoare la participarea Germaniei în Afganistan. Declaraţiile sale au fost interpretate în sensul că implicarea militară a Germaniei în Afganistan este motivată mai degrabă de interese economice, decât de garantarea securităţii în zonă.</p>

Trimite articolul

X

Preşedintele  Germaniei, Horst Koehler a demisionat. Anunţul a fost făcut într-o conferinţă de presă, la ora 14, la Berlin, la reşedinţa sa oficială. Koehler a făcut acest anunţ cu ochii în lacrimi, alături de el fiindu-i soţia.

Motivul demisiei au fost criticile la adresa sa cu privire la participarea Germaniei în Afganistan.

În Germania, preşedintele este ales de cei 612 deputaţi din Bundestag, cărora li se adaugă un număr egal de reprezentanţi ai celor 16 landuri pentru formarea Adunării federale germane. Vor trebui deci 613 voturi pentru obţinerea majorităţii absolute. Dacă, după două tururi, nimeni nu atinge acest prag, este organizat un al treilea tur, iar cine se clasează pe primul loc este declarat învingător.

Trimite articolul

X
Taguri:
afganistan ,
demisie ,
Germania ,
Horst Koehler ,
presedinte
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Pîslaru, despre protestele sindicatelor: „Salariul minim pentru 2027 nu poate fi decis de Guvernul interimar”
    O decizie privind nivelul salariului minim nu poate fi luată în acest moment, termenul pentru prezentarea raportului care va fundamenta nivelul acestuia fiind 20 octombrie, a declarat marți ministrul interimar al Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale, Dragoș Pîslaru, în contextul protestului organizat de sindicate în fața ministerului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 26 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 26 august.

    Mapamond

    VIDEO
    Cântăreața Dolly Parton, o legendă a muzicii country, a murit la vârsta de 80 de ani

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Sport local

    Scandal în poloul orădean. CS Crișul solicită plata indemnizațiilor de formare pentru poloistele care vor să plece la CSU Oradea
    Redacția Bihon.ro a fost contactată recent de părinții a două poloiste orădene - Sara Dumitru și Francesca Sîvu - care și-au exprimat indignarea cu privire la tratamentul la care sunt supuse fiicele lor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Revoltă în online după ce orașul rămâne în beznă până la ora 22. „Faceți economie în altă parte, nu pe spinarea orădenilor!!!”
    Decizia Primăriei Oradea de a amâna cu aproximativ o oră aprinderea iluminatului public a declanșat un val de nemulțumiri în mediul online. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Incendii de pădure în mai multe zone din Bihor. La Corbești, flăcările au afectat o casă și trei anexe
    Pompierii bihoreni au fost mobilizați în cursul după - amiezii zilei de marți, 25 august pentru stingerea a trei incendii de pădure, care se manifestă în Valea lui Mihai, Corbești și Șauaieu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X