BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Preţul petrolului a scăzut după rezolvarea crizei

Preţul petrolului a scăzut după rezolvarea crizei

la 5 January 2006 05:54
1 Comentarii
5 January 2006 05:54
<p>Imediat ce Rusia şi Ucraina au căzut de acord asupra preţului la gaze, cotaţia barilului de petrol a început să scadă. Efectele au fost simţite şi la New York şi la Londra.</p>
Scris de IM:REALITATEA.TV - <p>Imediat ce Rusia şi Ucraina au căzut de acord asupra preţului la gaze, cotaţia barilului de petrol a început să scadă. Efectele au fost simţite şi la New York şi la Londra.</p>

Trimite articolul

X

Preţul ţiţeiului pe piaţa americană a scăzut cu 54 de cenţi, la 62,6 dolari pe baril. Cotaţia petrolului Brent, de referinţă pe piaţa londoneză, s-a redus cu 55 de cenţi, la 60,8 dolari pe baril.

Moscova şi Kievul au încheiat un contract pe cinci ani, care fixează preţul gazului rusesc la 230 de dolari pentru 1.000 de metri cubi, dar care permite Ucrainei să plătească 95 de dolari pentru 1.000 de metri cubi.

Diferenţa va fi suportată de compania ruso-ucraineană RosUkrEnergo, care va amesteca gazul rusesc cu cel provenind din Asia Centrală.

Preţul petrolului a crescut cu peste 2 dolari pe baril, după ce Rusia a întrerupt livrarea de gaze naturale către Ucraina, afectând şi statele europene.

Trimite articolul

X
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    January 5, 2006 at 9:44 am

    Chiar daca rusii au un pret la gaze benzina s-a scumpit.Oare cand o sa scada pretul per litru daca pretul barilului de petrol a scazut?

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident grav pe E60, în Poieni, două persoane din Bihor implicate. A intervenit elicopterul SMURD
    Un accident grav în care au fost implicate două autoturisme și un camion a avut loc în cursul serii de miercuri, 20 mai, pe E60, în localitatea Poieni.

    România

    Șoferii români pot lua amendă chiar dacă intră pe verde la semafor. Ce prevede Codul Rutier
    Șoferii români pot fi amendați chiar dacă intră pe verde la semafor, în situația în care blochează intersecția și împiedică desfășurarea traficului.

    România

    Unde poți să faci grătar în România, vara asta: grătarele în locuri nepermise aduc amenzi de până la 5.000 de lei
    Odată cu intensificarea controalelor desfășurate de autorități, persoanele care organizează picnicuri sau grătare în zone neamenajate riscă amenzi consistente, de până la 5.000 de lei, potrivit informațiilor publicate de Avocat.net.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    Cultură

    S-a încheiat a şaptea ediţie Infinite Dance Festival, o sărbătoare a diferitelor forme de teatru-dans
    Evenimentul, cu un profil unic în regiune, este un festival de dans și multiart, care reunește diferite forme ale artei dansului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primar din Bihor, prins în flagrant delict de procurorii Parchetului European. E bănuit că a cerut mită 200.000 de lei
    Primarul comunei bihorene Buduslău, István Kócza, a fost prins în flagrant delict, în cadrul unei anchete a Parchetului European (EPPO), în timp ce primea 150.000 de lei, parte a unei mite totale de 200.000 de lei pe care ar fi cerut-o pentru a asigura buna desfășurare a unui contract pentru îmbunătățirea infrastructurii rutiere agricole, finanțat cu fonduri europene.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările la două tronsoane ale căii ferate Cluj–Oradea au ajuns la 70%. Circulația trenurilor ar putea fi reluată în 2027
    Secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Horațiu Cosma, a anunțat un progres semnificativ pe primele două sectoare ale magistralei feroviare Cluj–Oradea. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X