BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Referendum in Crimeea! Duminica se voteaza alipirea la Rusia

Referendum in Crimeea! Duminica se voteaza alipirea la Rusia

la 16 March 2014 10:29
16 March 2014 10:29
Un milion şi jumătate de alegători din Peninsula ucraineană Crimeea au început să voteze duminică în vederea unei alipiri la Rusia, într-un scrutin denunţat de întreaga lume, dar susţinut de Moscova şi al cărui rezultat nu ridică nicio îndoială.
Scris de Demian - Un milion şi jumătate de alegători din Peninsula ucraineană Crimeea au început să voteze duminică în vederea unei alipiri la Rusia, într-un scrutin denunţat de întreaga lume, dar susţinut de Moscova şi al cărui rezultat nu ridică nicio îndoială.

Trimite articolul

X

În contextul în care trupe ruse şi miliţii ruse sunt mobilizate în Crimeea, locuitorii acestei regiuni din sudul Ucrainei sunt invitaţi să aleagă între integrarea în Federaţia Rusă şi o autonomie mai largă în interiorul Ucrainei.

Jurnalişti AFP au văzut primii alegători intrând într-o secţie de votare la Simferopol, capitala regiunii.

Ei au observat, de asemenea, aproximativ 20 de persoane care se pregăteau să voteze la Bahcisarai, principalul oraş al comunităţii musulmane tătare din Crimeea, ai cărei lideri au îndemnat la boicotarea scrutinului.

Sursa: Mediafax

Trimite articolul

X
Taguri:
alipire Rusia ,
referendum Crimeea ,
vot Crimeea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Violența domestică crește alarmant în Bihor: tot mai mulți agresori, monitorizați cu brățări electronice
    Fenomenul violenței domestice este în creștere în România, iar numărul agresorilor monitorizați cu brățări electronice s-a triplat în 2025 față de anul anterior.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 13 mai, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 13 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Proiectul de îmbunătățire a siguranței acumulării Sălard a fost finalizat

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Ai grijă de sănătatea ochilor tăi - consultații oftalmologice gratuite pe baza biletului de trimitere
    Vă așteptăm la consultații oftalmologice gratuite în clinicile Vitreum din Rogerius, Oradea și Marghita!

    Bihon CSM Oradea

    Semifinala se complică. CSM CSU Raiffeisen a pierdut meciul 2 al seriei cu Dinamo
    Cea de-a doua partidă a semifinalei s-a încheiat cu scorul de 80-81, după o dispută extrem de tensionată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident rutier pe Bulevardul Decebal din Oradea: două persoane au fost transportate la spital
    Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme s-a produs marți, după-amiază, 12 mai, pe Bulevardul Decebal din Oradea, la intersecția cu strada Octavian Goga. În total, cinci persoane au fost implicate în evenimentul rutier. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X