BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Rusia ar putea folosi armament nuclear in scopuri defensive

Rusia ar putea folosi armament nuclear in scopuri defensive

la 20 January 2008 11:27
20 January 2008 11:27
<p>Iuri Baluievski, şeful Statului Major al armatei ruse susţine că ţara sa este gata să folosească armamentul nuclear în scopuri defensive sau pentru a îşi proteja aliaţii în cazul unor ameninţări externe grave.</p>
Scris de IM:ANTENA_3 - <p>Iuri Baluievski, şeful Statului Major al armatei ruse susţine că ţara sa este gata să folosească armamentul nuclear în scopuri defensive sau pentru a îşi proteja aliaţii în cazul unor ameninţări externe grave.</p>

Trimite articolul

X

“Nu intenţionăm să atacăm pe nimeni, dar considerăm necesar ca toţi partenerii noştri să înţeleagă clar, şi să nu aibă nici o îndoială, că forţele armate vor fi folosite pentru apărarea suveranităţii şi a integrităţii teritoriale a Rusiei şi a ţărilor aliate, inclusiv prin acţiuni preventive şi inclusiv prin folosirea armelor nucleare”, a declarat Baluievski.

Extinderea graniţelor Uniunii Europene, dar şi planurile Statelor Unite de a amplasa elemente ale unui sistem defensiv antirachetă în Polonia şi Cehia a tensionat relaţiile dintre Rusia şi NATO din ultima perioadă. Rusia a reluat, în august, misiunile de patrulare cu bombardiere stratetice în oceanele Atlatnic, Pacific şi Arctic, iar în decembrie şi-a suspendat participarea la Tratatul Forţelor Convenţionale în Europa.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Se schimbă regula în Liga 2! Doar echipele de drept privat vor putea evolua în play-off
    Anunțul a fost făcut de președintele Răzvan Burleanu la finalul ședinței Comitetului Executiv al FRF desfășurată miercuri la Casa Fotbalului. Decizia ar urma să devină operativă din sezonul 2028/2029.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 31.08.2026 - 04.09.2026 - PL Sacueni + PL Salonta + PL Alesd + PL Beius

    Cultură

    Lavanda Fest revine la Oradea cu produse artizanele şi culinare, momente artistice şi ateliere gratuite pentru copii
    Peste 50 producători și creatori români vor aduce la Oradea produse artizanale, delicii inedite și creații realizate în serii mici.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Echipamente și mobilier, în valoare de aproape 300.000 de lei, date în folosință gratuită Fundației ”Mihai Neșu”
    În luna martie, cu ocazia conferinței de presă susținute de Mircea Mălan, președintele Consiliului Județean Bihor, Mircea Mălan, și Mihai Neșu, fondatorul Fundației „Mihai Neșu”, organizate înainte de lansarea celei de-a patra ediții a proiectului „Lumină din Lumină”, se anunța că evenimentul central din acest an urma să fie un amplu concert caritabil dedicat strângerii de fonduri pentru respectiva fundație.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Proiectul centrului pentru orientarea profesională și școlară a elevilor merge mai departe. Finanțare nerambursabilă de 4 milioane de lei
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat proiectul „Centrul Județean de Orientare Școlară și Profesională Bihor” și cheltuielile aferente investiției.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cafenea în campusul Universității din Oradea. Terenul pentru construcția punctului de alimentație publică va fi scos la licitație
    Consilierii județeni bihoreni au fost de acord cu închirierea, prin licitație publică, a unei suprafețe de 15 mp de teren, aflate în proprietatea Județului Bihor și în administrarea Universității din Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X