Mai multe elicoptere au survolat zona, dupa ce locuitorii din apropierea padurii au alertat autoritatile, relateaza Der Spiegel.
Oamenii au crezut ca in padure este o femeie care striga ingrozita si au chemat politistii. “Locuitorii au sunat la sectia de politie si au spus ca au auzit mai multe strigate puternice, infricosate ale unei femei, intr-o padure din apropiere”, au declarat politistii din orasul german Linz.
Politistii au survolat zona cu un elicopter cu infrarosu, dar nu au vazut decat animale care “isi vedeau de treaba”, potrivit Der Spiegel.
“Cercetarile ulterioare au aratat ca strigatele de imperechere ale bursucilor, in timpul sezonului de imperechere din iulie si august, pot fi confundate cu strigate de om”, arata un comunicat de presa al politiei.
ziare.com
Stare de alerta in Germania: bursuci in calduri
<p>Strigatele de imperechere ale unor bursuci dintr-o padure din Germania, ce seamana foarte mult cu strigate de femeie, au provocat o ampla operatiune a politiei.</p>
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Cultură
Regizorul Ion Sapdaru a revenit la Oradea cu o adaptare a textului dramaturgului georgian Avksenti Tsagareli.
România
Înotătorul român David Popovici a declarat, vineri, 14 august după ce a câștigat medalia de aur în finala probei de 200 m liber la Campionatele Europene de natație de la Paris, că a controlat cursa de la început până la sfârșit și că succesul s-a bazat pe control și pe păstrarea calmului pe tot parcursul întrecerii.
România
Germania a învins România cu scorul de 79-52 (18-11, 23-13, 19-16, 19-12) în meci contând pentru turneul locurilor 5-8 de la EuroBasket U16 ani.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cele două pasaje vor fi deschise circulației rutiere în cursul zilei de luni, 17 august.
4
FC Bihor
Cele 16 meciuri din play off-ul Cupei Românieivor avea loc în perioada 18-20 august.
Bihon CSM Oradea
Vineri, 14 august a avut loc tragerea la sorți pentru cele trei turnee din calificările Water Polo Champions League.
Citiți principiile noastre de moderare aici!