BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Multimedia
Un software nou netezește videoclipurile GoPro

Un software nou netezește videoclipurile GoPro

la 13 August 2014 12:28
13 August 2014 12:28
Cercetătorii de la Microsoft dețin algoritmii potriviți pentru ca videoclipurile time-lapse să fie un succes.
Scris de Carmen Ile - Cercetătorii de la Microsoft dețin algoritmii potriviți pentru ca videoclipurile time-lapse să fie un succes.

Trimite articolul

X

Nu este dificil să faci un astfel de videoclip. Trebuie doar să atașezi o cameră GoPro pe mașină, pe cască sau să folosești ochelarii Google. Nu toate momentele filmate sunt spectaculoase. Cele mai multe persoane încearcă să rezolve această problemă prin time-compressing, dar fiecare denivelare este mai accentuată și accelerată.

Specialiștii de la Microsoft vin cu o soluție. „Hyperlapse” creează videoclipuri time-lapse, însă în loc de imagini accidentate, care amplifică denivelările, peisajul pare a merge ca pe o șină de mare viteză.

Tehnologia „Hyperlapse” analizează videoclipul în întregime și creează un model 3D al lumii pentru a optimiza și netezi imaginile.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
GoPro ,
Hyperlapse ,
microsoft ,
software ,
time lapse ,
videoclip
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Pictorul irakian Hama Hashim expune poveşti pictate despre rezilienţă, la Galerii de Artă -Reperaj Cetate din Oradea
    Expoziţia personală „Face of the Aftermath” este curatoriată de Vioara Bara.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atac cu cagulă, în Beiuș, pentru recuperarea unei datorii de... 50 de lei. Doi bărbați și o femeie au fost arestați
    Judecătoria Beiuș a emis mandate de arestare pe numele a doi bărbați și a unei femei, implicați într-o tâlhărie comisă în seara de duminică, 21 iunie, într-un bloc din Beiuș.

    Economic

    Consiliul Concurenței autorizează preluarea operațiunilor Carrefour de către frații Pavăl (Dedeman)
    Consiliul Concurenței a aprobat tranzacția prin care Pavăl Holding, care deține și Dedeman, intenționează să preia activitățile grupului Carrefour din România, respectiv entitățile Carrefour România S.A., Supeco Investment S.R.L., Bringo Magazin S.R.L. și Columbus Active S.R.L..

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihor și Satu Mare, sub presiunea secetei: plan de refacere a resurselor de apă în Bazinul Ier
    Administrația Bazinală de Apă a anunțat inițierea unor demersuri pentru atragerea de finanțări europene destinate intervențiilor de adaptare la secetă și la diminuarea resurselor de apă, într-un context în care fenomenele climatice extreme au devenit mai frecvente în vestul țării.

    Economic

    Eșalonarea la plată: alternativa legală care te scapă de presiunea datoriilor fiscale
    Administrația Județeană a Finanțelor Publice (AJFP) Bihor atrage atenția contribuabililor – persoane fizice și juridice – că datoriile fiscale restante nu înseamnă automat executare silită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou cod galben de caniculă și furtuni în Bihor. Meteorologii anunță disconfort termic, vijelii și grindină
    Meteorologii au emis mai multe avertizări de vreme severă pentru marți, 23 iunie. Un cod galben de caniculă este valabil în 15 județe din Crișana, Maramureș, nordul Banatului, nordul și centrul Transilvaniei, sudul Moldovei și estul Munteniei. În aceeași zi, o altă atenționare cod galben vizează furtuni în 28 de județe din Banat, Oltenia, vestul și nordul Munteniei și din zona montană.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X