BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Local DISABLED
Încep cazările la Universitate Oradea

Încep cazările la Universitate Oradea

la 26 September 2008 15:25
26 September 2008 15:25
ORADEA - Pentru studenţii care nu sunt din Oradea şi vor să stea în căminele studenţeşti ale Universităţii sau cele închiriate mâine începe perioada în care pot să îşi preia locul de cazare. Universitatea din Oradea are la dispoziţie un număr total de 1.259 de locuri de cazare pentru care au existat un număr de 1.268, dar doar 1.212 au fost aprobate.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - ORADEA - Pentru studenţii care nu sunt din Oradea şi vor să stea în căminele studenţeşti ale Universităţii sau cele închiriate mâine începe perioada în care pot să îşi preia locul de cazare. Universitatea din Oradea are la dispoziţie un număr total de 1.259 de locuri de cazare pentru care au existat un număr de 1.268, dar doar 1.212 au fost aprobate.

Trimite articolul

X

Cei care au optat pentru un loc în campusul Universitate Oradea locurile sunt în număr de 660 pentru care pot să opteze în căminele C1 şi C2, iar restul de locuri sunt disponibile în căminele închiriate de Universitate Oradea la Colegiul Tehnic „Mihai Viteazul”, adică 381 de locuri în C3 şi C4. „Cei care au primit repartiţie în cămie trebuie să ştie că perioada de cazare se finalizează în 3 octombrie, dată după care locuri rămase libere vor fi repartizate că următorii solicitanţi”, ne-a informat Elena Bonchiş, prorector pe problemele studenţilor.

Tarife acceptabile

În comparaţie cu anii trecuţi tarifele percepute pentru un pat au rămas neschimbate în căminele de la C.T. „Mihai Viteazul”, adică 70 de lei pe lună pentru cei în regim bugetat respectiv 130 de lei pentru studenţii în regim cu taxă. În cazul celor care sunt cazaţi în campusul Universitate Oradeatarifele au crescut cu 10 lei la 80 de lei pentru cei fără taxă şi respectiv 140 de lei pentru cei nebugetaţi.

Pe lângă locurile destinate studenţilor Universitatea are rezervate o serie de locuri, fie pentru personalul propriu, familişti sau sportivi. Astfel sunt rezervate un număr de 80 de locuri pentru bursierii statului român, 29 pentru sportivii de performanţă, 20 de locuri pentru familişti şi 26 de locuri pentru personalul administrativ şi cadrele didactice ale Universităţii.

 

Vali Teuca

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Universitate Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    5 ani de închisoare pentru tranzacții cu drog „cristal”. Suspectul se întâlnea cu clienții lângă un magazin din Oradea
    Un bărbat de 39 de ani, din Oradea, a fost condamnat vineri, 21 august, la 5 ani de închisoare, cu executare, sub acuzația de trafic de droguri de mare risc, după ce polițiștii antidrog și procurorii DIICOT au documentat patru tranzacții efectuate de acesta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de 51 de milioane de lei la Dobrești: 120 de locuințe și clădirile publice vor fi încălzite cu biomasă
    În comuna Dobrești se pregătește o schimbare în modul de încălzire a locuințelor și clădirilor publice.

    Economic

    România pune bateriile pe lista scurtă a investițiilor în energie. Peste 230 de milioane de euro pentru stocare
    Două programe de finanțare, cu o valoare totală de peste 230 de milioane de euro, sunt pregătite pentru dezvoltarea unor noi capacități de stocare, într-un moment în care sistemul energetic se confruntă cu o combinație tot mai dificilă de producție variabilă, consum ridicat și capacități insuficiente de echilibrare.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiții de aproape 4 milioane de lei în comuna Chișlaz: cinci clădiri publice, modernizate energetic cu fonduri europene
    În satele din comuna Chișlaz au fost finalizate sau se apropie de finalizare mai multe proiecte de eficientizare energetică a unor clădiri publice, investițiile fiind realizate cu fonduri europene.

    BIHON Sport local

    ACS Transilvania Sport Academy a învins CSC Ghiroda și Giarmata Vii într-un meci amical. Autorul unicului gol are doar 16 ani
    Continuându-și pregătirile pentru viitorul sezon, echipa Transilvania Sport Academy a susținut o partidă de verificare în compania formației CSC Ghiroda și Giarmata Vii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A murit Cornel Bubui, cel cunoscut drept Moș Crăciun de la Oradea!
    Cornel Bubui s-a stins din viață. Anunțul a fost făcut public de soția sa, Margareta Bubui, printr-un mesaj postat pe Facebook. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X