BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Poli Timişoara
Avocatul lui Sepsi anunta ca jucatorul e liber de contract, patronul lui Poli contraataca

Avocatul lui Sepsi anunta ca jucatorul e liber de contract, patronul lui Poli contraataca

la 26 January 2012 13:03 Reactualizat la: 26 January 2012 13:15
26 January 2012 13:03 Reactualizat la: 26 January 2012 13:15
Disputa dintre cei de la Poli Timişoara şi jucătorul Laszlo Sepsi a primit joi un episod adăugat disputei de câteva luni dintre părţi. Avocatul sportivului, fostul ministrul al Justiţiei, Tudor Chiuariu, a anunţat că Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a acceptat plângerea depusă de fotbalist şi l-a declarat liber de contract. Pe adresa clubului timişorean nu a sosit încă nici o comunicare oficială, iar patronul Iancu spune că Sepsi rămâne în continuare sub contract cu clubul alb-violet.
Scris de Alexandru Soter - Disputa dintre cei de la Poli Timişoara şi jucătorul Laszlo Sepsi a primit joi un episod adăugat disputei de câteva luni dintre părţi. Avocatul sportivului, fostul ministrul al Justiţiei, Tudor Chiuariu, a anunţat că Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a acceptat plângerea depusă de fotbalist şi l-a declarat liber de contract. Pe adresa clubului timişorean nu a sosit încă nici o comunicare oficială, iar patronul Iancu spune că Sepsi rămâne în continuare sub contract cu clubul alb-violet.

Trimite articolul

X

Printr-un anunţ oficial prezentat pe pagina de internet a cabinetului de avocatură al lui Chiuariu a fost anunţată obţinerea unei sentinţe din partea Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne, prin care jucătorul a fost declarat liber de contract. „Laszlo Sepsi este liber de contract. TAS a decis obligarea clubului FC Timişoara la plata restanţelor salariale, contravaloarea asigurării locuinţei, plata indemnizaţiei de hrană şi o parte din cheltuielile de judecată”, a declarat Chiuariu. „Am primit în sfârşit o decizie corectă, bazată pe situaţia de fapt, după ce timp de luni de zile am aşteptat un tratament similar de la Comisia de Soluţionare a Litigiilor din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal din România, şi nu l-am primit, fiind obligaţi, la un moment dat, să ne adresăm inclusiv instanţelor civile. Tribunalul de Arbitraj Sportiv ne-a oferit imparţialitatea şi independenţa necesară judecării unor astfel de litigii, şi a dat dreptate de cauză jucătorului” a mai spus Tudor Chiuariu.

Procedura normală de anunţare a deciziei presupune transmiterea pe adresa clubului a soluţiei luate de Tas. Cel puţin deocamdată, la Timişoara, la sediul societăţii care deţine clubul de fotbal alb-violet nu a sosit nici o comunicare oficială din partea tribunalului de la Lausanne, am aflat de la surse din cadrul clubului Poli.

Desigur, o asemenea decizie nu ar fi sub nici o formă pe placul lui Marian Iancu, patronul lui Poli. El a declarat că nu există nici o hotărâre a TAS şi că Sepsi e în continuare sub contract cu Timişoara. „Nu există nici o hotărâre în sensul acesta, Am avut corespondenţă cu TAS în acest sens şi nu s-a pronunţat astăzi. Eu nu cred că există o asemenea declaraţie. În acest moment intervine un interes al lor, ori au acolo o conjunctură favorabilă lor, care le-a promis că le poate garanta o asemenea soluţie. Laszlo Sepsi este sub contract cu Timişoara, a pierdut la toate instanţele sportive şi va pierde şi la TAS.

Trimite articolul

X
Taguri:
avocat ,
Laszlo Sepsi ,
liber de contract ,
Marian Iancu ,
poli timisoara ,
tas
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat pentru escrocherii și șantaj, un bihorean a ajuns să facă victime în propria familie
    A pozat în comisar de Poliție și a convins două persoane să-i dea bani pentru organizarea unui flagrant delict.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Gheorghe Carp despre o eventuală retragere: „Ar mai fi de lucru 5-6 ani”
    După 24 de ani la conducerea sistemului sanitar din Oradea, Gheorghe Carp spune că ia în calcul retragerea. Într-un dialog amplu cu Jurnal Bihorean, managerul explică transformarea radicală a spitalelor, de la concurență și risipă la un sistem unificat, eficient și chiar pe excedent, dar și ce probleme majore au rămas nerezolvate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sprijin pentru început de drum: părinții din Valea lui Mihai ar putea primi 1.000 de lei pentru fiecare copil
    Primăria Valea lui Mihai a lansat în transparență decizională proiectul de hotărâre care prevede acordarea unui stimulent financiar pentru nou-născuți.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Tabără de educație prin artă, organizată la Oradea pentru elevi din mediul rural
    Zece elevi din Bihor au participat, timp de patru zile, la ateliere de poezie și desen, în cadrul unui proiect derulat de Rotary Club Oradea Art Nouveau.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii importante pentru elevii bihoreni la Olimpiada Națională de Geografie
    Cei 10 elevi care au reprezentat județul Bihor la Olimpiada Națională de Geografie, desfășurată la Hunedoara în perioada 5-10 aprilie, au obținut peste 81 de puncte, clasând județul printre cele mai bune din țară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X