Ministrul rus al Apărării, Serghei Ivanov, a ordonat măsuri suplimentare pentru protecţia obiectivelor militare şi civile de importanţă deosebită. Câini dresaţi cercetează staţiile de metrou de la Moscova, în timp ce pasagerii din aeroporturi şi gări sunt verificaţi cu atenţie.
Potrivit agenţiilor de presă ruse, pe drumurile din Cecenia au fost instalate puncte de control suplimentare. Până în acest moment, autorităţile nu au descoperit nimic suspect, iar starea de alertă ar putea fi ridicată în următoarele ore.
În ultimii ani, în Rusia comandouri procecene au comis mai multe atentate.
Ameninţare teroristă în Rusia
Reactualizat la:
MOSCOVA - Armata şi poliţia rusă sunt în stare de alertă din cauza unei ameninţări teroriste. Şeful serviciilor secrete, Nikolai Patruşevo, a anunţat, azi-noapte, că există riscul comiterii unui atentat în transportul public din Rusia.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
Cultură
Sub genericul „Muzeele orădene împreună!”, Noaptea Muzeelor a ajuns la ediția a XI-a.
Bihon CSM Oradea
CSM Oradea conduce cu 2-1 în seria cu CSA Steaua București, după primele trei meciuri din finala Superligii Naționale de polo.
Cultură
Artistul este o prezenţă constantă la festivalurile şi târgurile din ţară, atât cu instrumente muzicale, cât şi cu jonglerii.
BIHON Sport local
După 1-1 în sezonul regular, 0-1 și 2-2 în play-off, CS Oșorhei a reușit să învingă pe Transilvania Sport Academy, echipă care nu mai pierduse niciun joc în actualul campionat.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un scandal în care au fost implicați, după ce au consumat alcool o seară întreagă alături de un vecin, le-a adus unui bărbat din Apateu și fiului său minor o condamnare penală și obligația de a-i plăti consăteanului pe care l-au bătut daune morale de 10.000 de lei.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Comuna Derna va beneficia de un sistem extins de supraveghere video, printr-un proiect finanțat prin PNRR.
Citiți principiile noastre de moderare aici!