BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Două fetițe lovite de un minor băut care conducea o mașină neînmatriculată. Acesta a părăsit locul accidentului

Două fetițe lovite de un minor băut care conducea o mașină neînmatriculată. Acesta a părăsit locul accidentului

la 23 August 2019 14:08

Două fetițe lovite de un minor băut care conducea o mașină neînmatriculată. Acesta a părăsit locul accidentului

<p>FOTO: Mediafax</p>
23 August 2019 14:08
Joi,22 august, un băiat de 15 ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice și la volanul unui autoturism neimatriculat, a lovit două fetițe care mergeau pe marginea drumului, în Bistrița-Năsăud.
Scris de sasu - Joi,22 august, un băiat de 15 ani, aflat sub influența băuturilor alcoolice și la volanul unui autoturism neimatriculat, a lovit două fetițe care mergeau pe marginea drumului, în Bistrița-Năsăud.

Trimite articolul

X

După impact, băiatul a ajuns cu maşina în şanţ şi apoi a fugit de la locul accidentului. Acesta a fost prins la scurt timp de poliţişti.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Ambulanţei Bistriţa-Năsăud, Ciprian Păcurar, în urma impactului, fetele au suferit răni la cap, spate şi abdomen. Ambele au fost conștiente , stabilizate și au fost transportate la spital pentru mai multe investigații.

„Conform primelor date, două fetiţe, de 13 ani, respectiv 4 ani, care circulau pe marginea drumului (drum comunal, de pe raza localităţii), au fost acroşate de o maşină. După ce le-a accidentat şoferul a pierdut controlul direcţiei, a ieşit în afara părţii carosabile, unde s-a răsturnat, după care a plecat de faţa locului. Poliţiştii din Năsăud efectuează cercetări la faţa locului, urmând să fie identificat conducătorul auto şi împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Bistriţa-Năsăud, Crina Sîrb.

Autorul accidentului este din Bistriţa și are 15 ani, iar în momentul producerii accidentului era băut şi conducea o maşină neînmatriculată.

„Totodată, în urma investigaţiile efectuate, poliţiştii rutieri au identificat conducătorul auto. Este vorba despre un tânăr de 15 ani, din Dumitra. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de peste 0,45mg/l alcool pur în aerul expirat”, au transmis poliţiştii bistriţeni.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
Bistratita- Nasaud
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 19 mai, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 19 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hoț dat în urmărire, obligat să achite Poliției cheltuieli de extrădare de peste 12.000 de lei
    Un bărbat de 39 de ani, din Gepiu, a fost obligat de Judecătoria Salonta să plătească Inspectoratului General al Poliției Române nu mai puțin de 12.225,73 de lei, suma pe care instituția a cheltuit-o pentru a-l aduce pe bihorean din Germania în țară.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Se închide circulația între Ștrandul cu Valuri din Băile 1 Mai și Inelul Metropolitan
    Circulația rutieră va fi închisă temporar pe segmentul de drum dintre Ștrandul cu Valuri din stațiunea Băile 1 Mai și Inelul Metropolitan, în perioada 19 mai, ora 08:00 – 22 mai, ora 20:00.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    FC Bihor

    Minunea nu s-a produs! Este oficial, FC Bihor Oradea nu va juca barajul de promovare în Superligă cu Farul Constanța!
    Când termini un campionat pe locul 4, după ce pe precedentul l-ai încheiat pe 14, ar trebuie să fie doar motive de bucurie. La FC Bihor Oradea satisfacția performanței sportive este umbrită de detaliul administrativ care blochează accesul echipei antrenate de Erik Lincar la barajul de promovare în prima ligă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    SURSE: Incertitudine pentru Drumul Expres Oradea – Arad: CNAIR contestă transferul proiectului
    Un conflict instituțional cu implicații directe asupra unor proiecte importante de infrastructură rutieră a izbucnit între Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) și Ministerul Transporturilor, după ce cinci investiții majore au fost transferate către Compania Națională de Investiții Rutiere (CNIR).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Performanță pentru un elev din Bihor: Premiul I la etapa națională a concursului „Adolf Haimovici”
    Un elev al Liceul Teoretic „Gabriel Țepelea” Borod a obținut Premiul I la etapa națională a Concursului Național de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”, competiție desfășurată la Iași în perioada 15-17 mai.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X