BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Mioara: Petre este incapabil să se maturizeze

Mioara: Petre este incapabil să se maturizeze

la 15 September 2007 13:10 Reactualizat la: 10 February 2011 17:54
4 Comentarii
15 September 2007 13:10 Reactualizat la: 10 February 2011 17:54
Opt luni! Atât a trecut de când <STRONG>Petre Roman</STRONG> nu a mai vorbit cu <STRONG>Mioara</STRONG>. Atunci, la început de februarie, fostul premier îşi părăsea consoarta şi căminul conjugal, fugind mâncând pământul în braţele altei femei.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Opt luni! Atât a trecut de când <STRONG>Petre Roman</STRONG> nu a mai vorbit cu <STRONG>Mioara</STRONG>. Atunci, la început de februarie, fostul premier îşi părăsea consoarta şi căminul conjugal, fugind mâncând pământul în braţele altei femei.

Trimite articolul

X

Una mult mai tânără şi mai puţin „uzată”. Ei bine, timpul a trecut însă şi politicianul a ajuns, pare-se, la sentimente mai bune faţă de femeia căreia, în urmă cu ceva timp, i-a jurat iubire veşnică.

În plină poveste de dragoste cu Silvia Chifiriuc, Petre a decis să-şi sune, în sfârşit, fosta soţie. „Poate părea incredibil, dar, de la plecare, Petre nu mi-a mai vorbit, nu mi-a răspuns la telefoane, mailuri, SMS-uri, la nimic… Pur şi simplu nu a vrut să mai ştie de mine. O atitudine halucinantă, inexplicabilă. Acum, însă, mi-a răspuns”, a declarat Mioara Roman pentru Cancan.

Viitorul nu sună însă bine deloc pentru fosta soţie de prim-ministru. Având o pensie de doar 300 de euro şi o vilă la munte pe care însă nu vrea să o vândă, fosta doamnă Roman îşi face mari probleme în perspectiva anilor ce vor urma. Mulţi, puţini, nu se ştie, dar, din câte se pare, plini de sărăcie – prin sărăcie înţelegând însă „sărăcia” unei fosta soţii de premier, nu cea a oamenilor simpli, care chiar nu au ce pune pe masă. „Principala mea problema de viaţă este răspunsul la întrebarea din ce voi trăi în următorii 10 ani”, se plânge Mioara.

Dacă viitorul nu sună grozav, acelaşi lucru se poate spune şi despre perspectiva unei eventuale împăcări dintre femeie şi fostul ei soţ. Mioara nu exclude această variantă, mărturisind că nu îşi va ierta în veci fostul partener de viaţă. „Ăsta e felul lui, e introvertit, singuratic, lipsit de prieteni şi foarte vulnerabil. E un bărbat afectat de sindromul Peter Pan, adică incapabil să se maturizeze, în ciuda calităţilor lui excepţionale”, a adăugat Mioara Roman, jignind, oare pentru a câta oară?!, pe cel ce până nu demult îi era suflet pereche.

De partea cealaltă, în apartamentul din strada Elena Văcărescu, fericirea este cea care domină atmosfera. După cum chiar el a recunoscut în urmă cu două săptămâni, Petre Roman o consideră pe Silvia „tovarăşa lui de viaţă”. În pofida acestor lucruri, fostul prim-ministru nu intenţionează să se însoare cu iubita sa, infirmând categoric speculaţiile din ultimele zile.

„Nu am ce să comentez faţă de ce s-a mai scris în ultimul timp. Sunt doar invenţii, lucruri care nu au nicio legătură cu realitatea. Sunt pure speculaţii făcute de presa de scandal. Nu este nimic adevărat”, a declarat Petre Roman pentru cotidianul Gardianul.

Să zică oare politicianul adevărul sau să fie doar vorba de mult invocata protejare a vieţii private?! Fosta soţie nu ştie nici ea răspunsul la această întrebare. „Nu ştiu ce să cred. Adevărul e că nu am crezut nici că se va ajunge la divorţ în familia noastră şi totuşi s-a ajuns. El este un tip rebel aşa că se poate întâmpla orice”, a declarat fosta doamnă Roman pentru cotidianul Click.

Mioara tinde însăşi să îşi creadă fostul soţ: „Petre le-a spus unor cunoştinţe, după divorţ, că nu se va însura a doua oară”. Dacă va renunţa din nou sau nu la burlăcie fostul idol al lucrătoarelor de la APACA, nu se ştie. Cert este însă un aspect: ştim cu siguranţă pe cineva care nu va fi invitat la eventuala nuntă…

Trimite articolul

X
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. lolo says:
    September 15, 2007 at 3:28 pm

    Pe d-na Mioara Roman am simpatizat-o mereu.Nu va mai luati de ea.Ca atunci a zis asa si acum altfel.Daca moare omul ii ierti tot ,dar cand te paraseste pt. alta sentimentele sunt altele.Parca voi nu stiti.Macar teoretic daca nu pe pielea voastra.

    Reply
  2. anonima says:
    September 16, 2007 at 7:50 am

    o tzatza fara culoare.Nu e de mirare ca aparasit-o pettre,desi si silvia e tot o tzatza dar mai tanara=))

    Reply
  3. monica73 says:
    September 16, 2007 at 10:33 am

    Oare nu doamna sufera in acest sindrom?Asa copilareste se comporta.Tot il hartuieste pe Petre.Ar trebui sa deie dovada de maturitate , si nu sa tot se planga.Daca iubesti cu adevarat te sacrifici pt.fericirea persoanei iubite.ppfffffff atitudinea doamnei.

    Reply
  4. Anonim says:
    September 16, 2007 at 3:50 pm

    imi pare rau pt doamna Roman pt ca este o femeie sensibila si o inteleg.sper ca dl roman se trezeste si isi da seama ce pierde.comentariu la “daca iubesti cu adevarat te sacrifici pt fericirea persoanei iubite”e dur dupa o viata inpreuna cu o persoana,cand ajungi la varsta nostalgiilor sa fi parasita pt alta mai tanara…

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    România

    Moțiunea de cenzură împotriva guvernului Bolojan a fost depusă la Parlament. De câti parlamentari a fost semnată
    Moțiunea de cenzură inițiată de grupurile parlamentare PSD, AUR și PACE - Întâi România a fost depusă marți la Parlament.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Motocicletele SMURD din Bihor, intervenții la secundă: peste 270 de misiuni și vieți salvate înaintea ambulanței
    Evenimentul în care s-a prezentat bilanțul activității serviciului moto, precum și importanța acestuia s-a desfășurat în dimineața zilei de marți, 28 aprilie, în cadrul Pieței 100.

    România

    Piața românească a berii, la un minim istoric în 2025, pe fondul creșterii galopante a accizelor
    Piața berii din România a scăzut cu 4% în 2025, la un minim istoric, respectiv 14,4 milioane de hectolitri, cel mai mic nivel din ultimii 20 de ani, pe fondul creșterii accizei la bere cu 26,2% în ultimele 15 luni, a anunțat, luni, directorul general al Asociației Berarii României, Constantin Bratu.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    Senatoarea Victoria Stoiciu și-a dat demisia din PSD după înțelegerea cu AUR: „Nu voi gira niciodată normalizarea fascismului”
    Senatoarea Victoria Stoiciu și-a dat demisia, marți, din Partidul Social Democrat, după ce a refuzat să semneze moțiunea de cenzură inițiată de PSD și AUR împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, sub presiunea virozelor: creșteri alarmante ale cazurilor și internărilor într-o singură săptămână
    Numărul infecțiilor respiratorii a continuat să crească în județul Bihor, în perioada 20–26 aprilie, comparativ cu săptămâna anterioară, potrivit datelor Direcției de Sănătate Publică Bihor.

    Economic

    INS: Economia intră într-o perioadă de scumpiri generalizate în toate sectoarele
    Datele recente publicate de Institutul Național de Statistică indică o perspectivă dominată de creșteri de prețuri în majoritatea sectoarelor economiei, în contextul unor evoluții mixte privind producția, vânzările și ocuparea forței de muncă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X