BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Sinistratii au descoperit locuinte nefinisate

Sinistratii au descoperit locuinte nefinisate

la 5 January 2006 18:31
5 January 2006 18:31
<p><P>Fara usi, fara prize, fara tencuiala si cu acoperisuri nefinisate! Asa arata noile locuinte ale sinistratilor din comuna timisana Foeni.Oamenii au refuzat sa se mute, pentru ca, spun ei, acolo nu au nici macar conditiile minime de trai. Nici sinistratii din comuna argeseana Micesti, nu stau mai bine.</P></p>
Scris de IM:REALITATEA.TV - <p><P>Fara usi, fara prize, fara tencuiala si cu acoperisuri nefinisate! Asa arata noile locuinte ale sinistratilor din comuna timisana Foeni.Oamenii au refuzat sa se mute, pentru ca, spun ei, acolo nu au nici macar conditiile minime de trai. Nici sinistratii din comuna argeseana Micesti, nu stau mai bine.</P></p>

Trimite articolul

X

Ei locuiesc în acest moment în niste module primite de la Crucea Rosie. Casele lor ar trebui terminate în luna aprilie, dar oamenii sunt nemultumiti pentru ca ce s-a construit pâna acum, s-a construit prost.

Sinistratii din Foeni refuza categoric sa ocupe 40 dintre case, despre care afirma ca nu sunt finisate. Ei îl acuta pe ministrul Laszlo Borbely ca i-a mintit în timpul ultimei vizite, când le-a promis ca locuintele vor fi gata pâna la Craciun. Reprezentantii Consiliului Local recunosc ca locuintele nu sunt finisate, deoarece constructorii s-au grabit sa termine.

Constructorii au promis ca vor face reparatii când se va încalzi vremea. Pâna atunci, sinistratii locuiesc pe unde apuca – în anexele gospodariilor, în brutaria satului sau chiar în cotetele animalelor.

Si în comuna argeseana Micesti, cele sapte case ale sinistratilor sunt nefinisate. Constructorul da din umeri si spune ca materialele de constructie de la Guvern si banii de la Consiliul local nu au fost de-ajuns, asa ca s-a descurcat cu ce a avut. Conform contractului, casele trebuie predate în aprilie.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor, etapa 13: Crișul Aleșd și-a asigurat primul loc în play-out. Nojorid Livada și Voința Cheresig ocupă locuri retrogradabile
    Sâmbătă s-au desfășurat meciurile contând pentru penultima etapă din play-out-ul din Liga 4 Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea scoate la licitație două spații comerciale în zone centrale ale orașului
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în ultima ședință ordinară, închirierea prin licitație publică a două spații aflate în administrarea municipalității, imobile care au o altă destinație decât cea de locuință.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Italian stabilit în Oradea, judecat pentru că și-a făcut un tratament cu botox, dar a plecat fără să plătească
    Un cetățean italian de 52 de ani, stabilit în Oradea, este judecat pentru abuz de încredere prin fraudarea creditorilor după ce și-a făcut un tratament cu botox la un cabinet medical din oraș și a plecat fără să plătească.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    Economic

    ANAF clarifică regulile fiscale pentru românii care închiriază camere prin Airbnb și Booking în 2026
    Agenția Națională de Administrare Fiscală a publicat un nou ghid destinat persoanelor care obțin venituri din închirierea pe termen scurt a camerelor din locuințele proprii.

    Cultură

    Cosmin Leucuţa, în dialog cu Mircea Pricăjan pe marginea cărţii „Cum te vei îmbrăca la sfârșitul lumii?”
    Apărut la Editura Humanitas, volumul i-a adus pentru a doua oară titlul de „Tânărul Prozator al Anului”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de peste 2,3 milioane de lei la Borod pentru producerea energiei din panouri solare
    Primăria Borod a semnat recent contractul pentru realizarea unui parc fotovoltaic, destinat producerii de energie din surse regenerabile, pentru autoconsumul localității.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X