BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Voltaj, calificată în finala Eurovision

Voltaj, calificată în finala Eurovision

la 20 May 2015 09:54 Reactualizat la: 20 May 2015 09:56
20 May 2015 09:54 Reactualizat la: 20 May 2015 09:56
Primele emoții au trecut pentru băieții de la Voltaj. Reprezentanții României la Eurovision 2015 au trecut cu bine de semifinala de marți seară.
Scris de Carmen Ile - Primele emoții au trecut pentru băieții de la Voltaj. Reprezentanții României la Eurovision 2015 au trecut cu bine de semifinala de marți seară.

Trimite articolul

X

„Simt că mi s-a luat o piatră de pe suflet! Sunt încântat că am reușit să facem fericiți atâția români, pe care i-am simțit alături de noi în fiecare secundă din cele trei minute de pe scena de la Stadthalle! Dar, mai ales, sunt fericit că mesajul nostru merge mai departe și că tot mai mulți oameni sunt sensibilizați la problema copiilor care cresc cu gândul la părinții lor, plecați la muncă departe de ei. Lor le este dedicată participarea noastră la Eurovision și tot lor le datorăm reușita din această seară”, sunt cuvintele lui Călin Goia după anunțarea rezultatelor semifinalei.

În semifinala de marți seară, au votat pentru Voltaj fanii din Albania, Armenia, Belarus, Belgia, Danemarca, Estonia, Finlanda, Georgia, Grecia, Macedonia, Moldova, Olanda, Rusia, Serbia, Ungaria – țări concurente în prima semifinală, precum și cei din Austria, Australia, Franța și Spania – țări calificate direct în finala din 23 mai.

Pentru membrii trupei Voltaj urmează două zile în care vor cânta în mai multe locații, pentru fanii Eurovision veniți în Viena.

Voltaj cântă în a doua jumătate a Finalei, pe 23 mai.

Trimite articolul

X
Taguri:
calin goia ,
eurovision ,
semifinala ,
voltaj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Fără șanse pentru „leii roșii” în meciul 3. U-BT Cluj-Napoca a preluat conducerea în finala Ligii Naționale
    La BT Arena s-a desfășurat cea de-a treia partidă a seriei dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Raiffeisen Oradea, contând pentru finala turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de rățuște au fost lansate pe Crișul Repede, la Oradea, de Ziua Copilului, în scop caritabil
    Ploaia măruntă nu a fost un împediment pentru ca sute de orădeni să participe la cea de-a treia ediție a Cursei Rățuștelor care s-a desfășurat în cursul zilei de luni, 1 iunie.

    România

    Deznodământ tragic după intervenția ambulanțierului din Bihor: șoferița camionului a murit la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de luni, 1 iunie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în Hidișelu de Jos: un BMW a ajuns cu roțile în sus lângă carosabil
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de luni, 1 iunie. 3

    BIHON Sport local

    Fotbaliștii de la LPS Bihorul s-au clasat pe locul 2 la Olimpiada Națională a Sportului Școlar
    La sfârșitul săptămânii trecute la Complexul Marea Neagră din Eforie Nord s-a desfășurat turneul final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la fotbal U18, dotat cu Cupa ING. Printre echipele calificate s-a numărat și cea de la LPS Bihorul Oradea. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un ambulanțier bihorean aflat în timpul liber a intervenit pentru salvarea vieții unei femei rănite într-un accident pe autostradă
    Un ambulanțier bihorean, aflat în drum spre București împreună cu familia, a intervenit la un accident produs pe Autostrada Deva-Sibiu și a reușit să resusciteze o femeie de aproximativ 40 de ani până la sosirea echipajului medical.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X