BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Vreau campionatul şi cupa”

„Vreau campionatul şi cupa”

la 19 January 2010 13:16
19 January 2010 13:16
Fostul golgeter al lui CF Liberty speră să devină campion al României cu CFR Cluj.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Fostul golgeter al lui CF Liberty speră să devină campion al României cu CFR Cluj.

Trimite articolul

X

Atacantul Cristian Bud a crescut într-un an cât alţii într-o carieră de fotbalist. A făcut pasul de la CF Liberty în prima ligă la Gaz Metan, iar de aici a săltat în lotul lui CFR Cluj, o echipă care a terminat turul pe primul loc şi se bate pentru titlu şi Cupa României. Aflat în cantonament în Antalya, Bud trage din greu la antrenamente pentru a reuşi să-şi câştige un loc de titular la noua sa echipă. „Antrenamentele sunt foarte grele, dar în perioada asta este normal pentru că trebuie să acumulăm cât mai mult. Cu cât o să ne fie mai greu acuma cu atât o să ne fie mai uşor în timpul meciurilor de campionat. Când îmi este greu mă gândesc la derby-urile care vor urma”, afirmă Bud, care va juca cu număul 85 pe tricou.

Pasul făcut de la o echipă care lupta pentru evitarea retrogradării la una care îşi propune Cupa şi campionatul este considerat „unul foarte mare în cariera mea ţinând cont că anul trecut pe vremea asta eram la o echipă de mijlocul clasamentului din Liga a II-a”.

Visează la naţională

Fostul golgeter al lui CF Liberty se va bate pentru un loc de titular cu atacanţi precum Kone, Traore, Dică sau Nei. „Sper să am evoluţi cât mai bune şi cât mai apreciate în tricoul CFR-ului. Nu pot să zic că îmi e teamă de concurenţa existentă la echipă, pentru că dacă îmi era frică nu semnam cu clujenii. Consider că această concurenţă este benefică pentru echipă, iar atacanţii care vor fi în formă aceia o să joace”.

Obiectivele personale nu pot diferi de cele ale clubului, astfel că în acest an Bud speră să cucerească primele trofee importante din carieră: „Vreau Cupa şi campionatul, iar prin evoluţiile mele sper să atrag atenţia cluburilor din Europa şi a selecţionerului Răzvan Lucescu. Nu m-am gândit la un număr de goluri, dar mi-aş dori să fiu golgeterul echipei la finalul campionatului”. Atacantul mai ţine legătura cu foştii săi colegi de la Liberty. „Vorbesc cu majoritatea, dar mai mult cu Rus, Benţe, Mândru şi Cuciula. Nu pot să uit niciodată de unde am plecat”, susţine atacantul de 24 de ani.

Teodor Biriş

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bud ,
Campionatul ,
cfr cluj ,
cristian bud
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X