BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Matei ar fi putut lua locul I”

„Matei ar fi putut lua locul I”

la 25 November 2009 13:34
25 November 2009 13:34
Emil Morar crede că elevul său ar fi putut deveni, cu mai multă atenţie, campion.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Emil Morar crede că elevul său ar fi putut deveni, cu mai multă atenţie, campion.

Trimite articolul

X

Lotul naţional de judo tineret, condus de antrenorul Emil Morar, se află într-un cantonament de refacere, în staţiunea maghiară Hajduszoboszló. Un număr de 16 judoka tricolori se refac după un sezon încărcat, printre aceştia aflându-se şi proaspătul vicecampion european de tineret, Daniel Matei.

Antrenorul lotului, Emil Morar, consideră că Matei ar fi putut câştiga, cu mai multă atenţie, medalia de aur la CE de la Antalya. „Daniel Matei a avut evoluţii excelente până în finală, trecând de toţi adversarii întâlniţi prin ippon. În finală, el a făcut din păcate unele greşeli, fiind învins de rusul Makhmadov. Cu mai multă atenţie, ar fi putut să devină campion european. Chiar şi aşa, performanţa sa este remarcabilă. Prin acest rezultat, lotul şi-a îndeplinit obiectivul fixat, câştigarea unei medalii. Regretăm absenţa lui Dan Fâşie, care dacă era disponibil, ar fi putut realiza şi el o clasare pe podium”, ne-a declarat Emil Morar.

Brata, locul III

Lotul naţional de tineret se va afla în cantonamentul din Ungaria până la data de 1 decembrie, după care componenţii săi vor efectua circuitele medicale. Sezonul nu s-a încheiat însă pentru judoka tricolori, o parte dintre ei urmând să participe la 6-8 decembrie la turneul de Grand Slam de la Tokyo (Japonia), urmat de un stagiu de antrenamente. În continuare, lotul va efectua un cantonament de pregătiri centralizate la Poiana Braşov, în perioada 18-30 decembrie. Doi-trei componenţi ai lotului vor lua parte la finele anului la un turneu internaţional, în Egipt. Alţi doi judoka din lotul condus de Emil Morar, Costel Dănculea (CSM JC Liberty) şi Daniel Brata (Dinamo Braşov), au participat recent la turneul de la Abu Dhabi. Brata a avut evoluţii remarcabile, reuşind să se claseze pe locul III la categoria 100 kg.

Gavril Nutiu

Trimite articolul

X
Taguri:
Daniel Matei ,
judo ,
judoka ,
vicecampion european
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Cât te costă, de fapt, să întreții o mașină electrică? Mituri vs. realitate!
    Mașinile electrice devin tot mai prezente pe drumurile din România, iar interesul pentru acest tip de mobilitate este în continuă creștere.

    Cultură

    Cinema Varadinum 2026 - filme maghiare gratuite pe marele ecran, în cadrul Festum Varadinum
    Vor fi şase proiecţii, de la documentar și filme clasice de aventură, până la filmul de animaţie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru noi magistrați la Judecătoria Oradea. Printre ei, două judecătoare venite prin transfer din Beiuș
    Secția pentru judecători din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a aprobat cererile de transfer la Judecătoria Oradea a patru judecători, dintre care doi de la instanța din Beiuș și câte unul de la judecătoriile din Salonta și Marghita.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Creditele ar putea avea dobânzi mai mici: ce prevede noua inițiativă
    Un nou proiect legislativ aflat în dezbatere ar putea aduce schimbări importante în modul în care sunt calculate costurile creditelor pentru populație. Inițiativa vizează limitarea dobânzii anuale efective (DAE), astfel încât aceasta să rămână mai apropiată de nivelul stabilit de Banca Națională a României (BNR).

    Economic

    Din august, salariile lucrătorilor străini, doar prin bancă. Plata cash aduce amenzi
    Începând din vară, angajatorii din România vor fi obligați să plătească salariile lucrătorilor străini exclusiv prin transfer bancar, potrivit unei ordonanțe de urgență adoptate recent de Guvern.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Supărat pe clienții unui bar, un bărbat s-a răzbunat din greșeală pe... mașina patroanei
    3 ani și 6 luni de închisoare. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X