BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
A înverzit terenul de la Arena Antonio Alexe! De miercuri încep meciurile de la EMF Champions League

A înverzit terenul de la Arena Antonio Alexe! De miercuri încep meciurile de la EMF Champions League

De Teodor Biriș
la 4 September 2023 10:58

A înverzit terenul de la Arena Antonio Alexe! De miercuri încep meciurile de la EMF Champions League

4 September 2023 10:58
Duminică seara s-a încheiat jocul amical de baschet dintre CSM CSU Oradea și echipa din Szolnok, după care Arena Antonio Alexe a fost preluată de organizatorii turneului final al EMF Champions League.
Scris de Teodor Biriș - Duminică seara s-a încheiat jocul amical de baschet dintre CSM CSU Oradea și echipa din Szolnok, după care Arena Antonio Alexe a fost preluată de organizatorii turneului final al EMF Champions League.

Trimite articolul

X

Au început lucrările de montare a gazonului sintetic omologat FIFA, necesar desfășurării în condiții optime a meciurilor de minifotbal programate la Arena Antonio Alexe, prima sală din România care suferă o astfel de transformare. Lucrările continuă și și în cursul zilei de luni, după care echipele vor putea începe antrenamentele.
Festivalul de minifotbal de la Oradea debuteză miercuri dimineața cu meciurile Cupei Liceelor, cele opt echipe fiind împărțite în două grupe. Competiția se va desfășura în 6 și 7 septembrie la Arena Antonio Alexe: LPS Bihorul; CN Onisifor Ghibu; LT 1 Cadea; LT Alexadru Roman Aleșd (Grupa A), respectiv LT GC Iuliu Maniu; LT Lucian Blaga; CN Samuil Vulcan Beiuș; LT Horea Marghita (Grupa B). Meciurile din grupe au loc miercuri de la ora 08:30 iar finalele au loc joi, de la ora 14:00.

[eadvert]

EMF Champions League va debuta miercuri, 6 septembrie, de la ora 16:00 cu meciul dintre campioana României Ajax Dulcissimo Galați și croații de la Servis Velika Gorica.

Ceremonia de deschidere este programată tot la Arena Antonio Alexe începând cu ora 20:00.

De la ora 21:00 va intra pe teren campioana europeană en-titre AEK Oradea la meciul de debut cu italienii de la Nottingham Forest Livorno.

Meciurile din cadrul turneului final EMF Champions League și EMF Master se vor desfășura la Arena Antonio Alexe și Baza Tineretului (din incinta LPS Bihorul Oradea), intrarea fiind liberă.

AEK Oradea și-a definitivat lotul pentru EMF Champions League

Grupă dificilă pentru AEK Oradea! Dueluri la Arena Antonio Alexe cu echipe din Italia, Bulgaria și Israel

Trimite articolul

X
Taguri:
aek oradea ,
arena antonio alexe ,
EMF Champions League
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    FRF a anunțat cele 8 serii din Liga 3. Patru echipe bihorene se vor alinia la startul sezonului 2026/2027
    96 de echipe vor participa în noua ediție de campionat în Liga 3, câte 12 în fiecare din cele 8 serii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O tânără din Oradea era să rămână fără o parte din buză după o injecție cu acid hialuronic. Procedura, făcută într-un salon de tatuaje
    În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14 - 15 august echipa de la Chirurgie Plastică și Estetică de la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a intervenit în regim de urgență pentru o tânără care a suferit o ischemie acută a buzei în urma unei injectări cu acid hialuronic. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fostul director al ABA Crișuri, Dorel Dume, și șeful Serviciului Financiar, trimiși în judecată de DNA pentru abuz în serviciu
    Procurorii DNA Oradea au anunțat trimiterea în judecată a fostului director general adjunct al Administrației Naționale Apele Române (ANAR) și ex-director al Administrației Bazinale de Apă (ABA) Crișuri, Dorel Dume, acuzat de abuz în serviciu dacă funcţionarul public a obţinut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit (112 acte materiale). 1

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Deșeuri depozitate ilegal în comuna Suplacu de Barcău, incendiate de un consilier local
    Un incendiu izbucnit pe Dealul Viilor din satul Borumlaca, comuna Suplacu de Barcău, a ajuns în centrul unui scandal local legat de depozitarea și incendierea ilegală a deșeurilor.

    FC Bihor

    Viorel Domocoș: „Am mare încredere că băieții noștri vor face o surpriză în meciul cu Farul”
    FC Bihor primește miercuri, 19 august, vizita echipei Farul Constanța, în play off-ul Cupei României. 1

    Cultură

    Ediția aniversară a Carnavalului Florilor celebrează tradițiile și legăturile istorice dintre comunitățile din Oradea şi Debrecen
    Carnavalul Florilor a ajuns la cea de-a 60-a ediție. Debrecen va găzdui în perioada 18-23 august peste 350 de evenimente și activități culturale, recreative și artistice.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X