BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
A patra victorie consecutivă

A patra victorie consecutivă

la 9 October 2017 10:58 Reactualizat la: 28 April 2018 13:47
9 October 2017 10:58 Reactualizat la: 28 April 2018 13:47
Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a câştigat cu scorul de 30-28 (16-16) meciul din deplasare cu Universitatea Cluj-Napoca, din etapa a 4-a a Seriei B.
Scris de Demian - Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a câştigat cu scorul de 30-28 (16-16) meciul din deplasare cu Universitatea Cluj-Napoca, din etapa a 4-a a Seriei B.

Trimite articolul

X

Partida a constituit un veritabil derby al rundei, între două formaţii neînvinse până la acest meci. „A fost o dispută dificilă, cu o echipă ambiţioasă, care s-a străduit să ne pună probleme. Prima repriză am terminat-o la egalitate, după două goluri înscrise în ultimul minut de Bogdan Munteanu. În partea secundă, ne-am distanţat la trei goluri, apoi gazdele au revenit, dar noi am gestionat mai bine finalul de meci. Doresc să felicit întreaga echipă pentru acest succes, pentru dăruirea din joc. Suntem la a patra victorie consecutivă”, ne-a declarat antrenorul CSM Oradea, Sebastian Tudor.

Tehnicianul orădean a folosit formaţia: Duma, Niculai 1 gol marcat – portari; Al. Pop 7, Stroie 7, Liberţ 7, Munea 4, Munteanu 3, Mihăilescu 1, R. Radu, Szilágyi, Doboş, Iozu. Răzvan Niţu este indisponibil, din păcate, în urma unei operaţii la genunchi, acesta urmînd să absenteze circa şase luni. Bogdan Doboş, internaţional de juniori, a fost transferat recent de la Bacău. „Este un stângaci foarte talentat, joacă pe postul de extremă dreaptă”, îl caracterizează antrenorul Sebastian Tudor.

În urma acestui succes, echipa orădeană ocupă locul secund în clasamentul Seriei B, după CS Universitatea „Constantin Brâncuşi” Târgu Jiu, ambele cu câte 16 puncte, lidera având un golaveraj superior.

Etapa viitoare, CSM Oradea va sta. Echipa noastră va disputa următorul meci la 21 octombrie, în cadrul etapei a 6-a, pe teren propriu, cu CS Universitar Politehnica Timişoara.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm oradea ,
handbal masculin ,
universitatea cluj napoca
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Se schimbă amplasarea zonelor Festivalului Medieval 2026 în Cetatea Oradea. Consultaţi harta
    Schimbarea amplasamentului este determinată de faptul că șanțul Cetății Oradea cu acces din strada Clujului, locația în care s-a desfășurat festivalul în anii precedenți, se află în prezent în proces de reabilitare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Până la 12 ore pentru o salvare și 100 de oameni pentru o victimă: realitatea intervențiilor Salvamont în Apuseni
    Între 160 și 200 de persoane au nevoie anual de ajutorul Salvamont-Salvaspeo Bihor. Deși numărul turiștilor care ajung în Munții Apuseni a crescut semnificativ în ultimii ani, accidentele nu au explodat în aceeași măsură. Potrivit directorului serviciului, explicația este simplă: oamenii sunt mai bine informați și mai bine echipați. Cu toate acestea, lipsa pregătirii, alegerea unui traseu nepotrivit sau câteva decizii greșite pot transforma rapid o excursie într-o urgență medicală.

    Educație

    Canicula schimbă calendarul Bacalaureatului: proba la matematică sau istorie, amânată cu o zi
    Calendarul de desfășurare al bacalaureatului se modifică din cauza caniculei.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Cultură

    Svetlana Cârstean şi Alin Dobai, invitaţii clubului de lectură Pragul Vaida, ediţia 44
    La eveniment vor fi lansate cele mai recente două cărți semnate de Svetlana Cârstean, respectiv volumul de debut al poetului orădean Alin Dobai.

    Cultură

    Costume de inspirație istorică în expoziţia „Rezonanțe în timp. Exerciții de Modă”, la Muzeul Oraşului Oradea
    Exponatele sunt realizate de creatoarea Anca Miculiț, în rezonanță cu imagini, și accesorii de epocă din colecția curatoarei Rodica Indig.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula trage șoferii de autotrenuri pe marginea drumului. Restricții pe drumurile din Bihor
    Vehiculele de peste 7,5 tone nu vor putea circula luni și marți, între orele 12:00 și 20:00, pe drumurile naționale, expres din Bihor și alte peste 30 de județe. Restricțiile sunt impuse de CNAIR din cauza codului roșu de caniculă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X