BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Achizitii cu lipici la gol

Achizitii cu lipici la gol

la 7 September 2013 17:05
7 September 2013 17:05
<p>CS Oşorhei şi-a arătat colţii în deplasarea de la Dej şi şi-a luat revanşa după eşecul suferit cu Unirea chiar pe Stadionul Iuliu Bodola.</p>
Scris de erdei - <p>CS Oşorhei şi-a arătat colţii în deplasarea de la Dej şi şi-a luat revanşa după eşecul suferit cu Unirea chiar pe Stadionul Iuliu Bodola.</p>

Trimite articolul

X

CS Oşorhei şi-a arătat colţii în deplasarea de la Dej şi şi-a luat revanşa după eşecul suferit cu Unirea chiar pe Stadionul Iuliu Bodola.

Bihorenii şi-au surclasat adversarii impunându-se cu 5-1 (2-0), într-un meci în care au punctat patru dintre jucătorii aduşi în această vară la CS Oşorhei.

Seria a deschis-o Bogman, care a şutat perfect dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea fiind mişcată uşor de Todea (12). Ultima dată în Liga 1 la CS Turnu severin, Poaină a luat o acţiune pe cont propriu şi după două driblinguri a finalizat cu un şut din careu, majorând diferenţa: 0-2. După pauză, bihorenii şi-au menţinut pofta de gol şi Andor l-a servit pe Ionuţ Radu, care a marcat pentru 3-0 (58).

Faur a redus din diferenţă după un contraatac (70), dar a fost un simplu foc de paie pentru că finalul a fost al oaspeţilor. Paul Achim, cu un şut plasat la colţul lung (80), şi Ember, cu un şut frumos de la 17 metri (87), au dus scorul la un neverosimil 5-1.

„Unirea Dej are o echipă bună, care poate pune probleme oricui din serie însă noi am făcut un meci foarte bun, în care ne-a ieşit absolut totul. Scorul final nu reflectă nici pe departe valoarea echipei dejene”, a declarat la final Cosmin Bodea.

CS Oşorhei a evoluat în formula: Sg. Ghilea – Bogman, Pintea, Ş. Pop, Contor – Lupuţ (65 Magda), Poiană (77 Axene) – P. Achim, L. Todea, Cr. Andor (81 Ember) – I. Radu (83 Gego). Antrenori: Cosmin Bodea şi Cristian Lupuţ.

FOTBAL LIGA 3 SERIA 5

 

Rezultate consemnate în etapa a II-a:

Arieşul 1907 Turda – Unirea Jucu 2-2 (0-0). M. Ionescu 70, Şt. Popa 84 / H. Mureşan 55, V. Pop 77

FC Zalău – Sănătatea Cluj 3-0 (2-0). C. Ardelean 30, 59, R. Stanciu 32

Metalurgistul Cugir – CS Ineu 2-0 (1-0). Cârstean 32, 60

Unirea Dej – CS Oşorhei 1-5 (0-2). Faur 70 / Bogman 12, Poiană 22, Radu 58, Achim 80, Ember 87

Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota 1-0 (0-0). Blănaru 66

FC Maramureş – FCM Baia Mare 0-3

Gazdele nu s-au prezentat la meci şi vor pierde la “masa verde”. Fiind la a doua neprezentare vor fi excluşi din campionat.

 

Etapa viitoare (vineri, 13 septembrie): Unirea Dej – Metalurgistul Cugir, CS Oşorhei – Arieşul 1907 Turda, FCM Baia Mare – Naţional Sebiş, Şoimii Pâncota – FC Zalău, Sănătatea Cluj – CS Ineu, Unirea Jucu – FC Maramureş.

 

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cs osorhei ,
liga 3 ,
unirea dej
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Lege pentru victimele Mineriadei: indemnizații viagere și beneficii după 35 de ani
    Camera Deputaților a adoptat recent, în vot final, o propunere legislativă care deschide calea acordării unor despăgubiri și facilități pentru persoanele afectate de Mineriada din 13-15 iunie 1990, unul dintre cele mai violente episoade de după căderea regimului comunist.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noua capelă mortuară din Borod a fost dată în folosință. Investiția se apropie de un milion de lei
    Pentru locuitorii din comuna Borod, una din investițiile așteptate în ultimii ani a ajuns la final.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    42°C la Oradea! Recordul zilei în România, sub valul de caniculă
    Valul de caniculă care a adus dezastrul în Europa a ajuns şi în România.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Economic

    Ajutoare pentru pensionarii cu venituri mici în 2026. Sprijin financiar, tichete sociale și ajutoare pentru energie
    Pensionarii cu venituri reduse au la dispoziție în acest an mai multe forme de sprijin financiar acordate de stat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Afacere ilegală într-o casă din Oradea. Un tânăr cultiva canabis și vindea ciuperci halucinogene
    Un tânăr de 27 de ani, din Oradea, și-a transformat locuința în sediul unei afaceri ilegale cu droguri, dintre care unele proveneau din plante pe care le cultiva chiar el.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Pompierii orădeni au adus răcoare în Parcul Magnolia, în plin cod roșu de caniculă
    Pompierii din Oradea au avut, duminică seara, 28 iunie, o misiune mai puțin obișnuită în Parcul Magnolia.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X