BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Adrian Alexandrescu, abonat la finala Champions League

Adrian Alexandrescu, abonat la finala Champions League

la 30 May 2017 15:02 Reactualizat la: 31 May 2017 09:28

Adrian Alexandrescu, abonat la finala Champions League

<p>FOTO: Marcel ter Bals</p>
30 May 2017 15:02 Reactualizat la: 31 May 2017 09:28
Adrian Alexandrescu a oficiat ultimul act dintre Szolnok – Jug Dubrovnik, scor 10-5.
Scris de farcas - Adrian Alexandrescu a oficiat ultimul act dintre Szolnok – Jug Dubrovnik, scor 10-5.

Trimite articolul

X

Cele mai importante meciuri din polo-ul internaţional sunt arbitrate de un orădean. Confirmarea a venit şi sâmbătă seara, când Adrian Alexandrescu a arbitrat, împreună cu slovenul Boris Margeta – probabil cei mai buni arbitri din lume în acest moment – finala LEN Champions League, desfăşurată la Danube Arena din Budapesta. Duelul pentru trofeu a fost câştigat de maghiarii de la Szolnok, care au dispus cu 10-5 de croaţii de la Jug Dubrovnik.

„Pentru mine a fost un «final six» extrem de reuşit. În primul meci am oficiat semifinala dintre Jug Dubrovnik şi Pro Recco, un meci frumos, dar în acelaşi timp foarte greu de arbitrat. L-am dus la bun sfârşit şi am fost felicitat de toată lumea. Atunci am simţit că nu pot rata finala. A fost a doua finală consecutivă de Champions League pentru mine, desfăşurată într-o atmosferă extraordinară, în cea mai frumoasă arenă de nataţie din Europa. Te simţi arbitru când arbitrezi cu circa 10.000 de spectatori în tribună”, a concluzionat Alexandrescu după turneul de la Budapesta, un arbitru mult mai apreciat pe plan internaţional decât în România.

În această vară, orădeanul va mai fi plecat la două competiţii majore, în 18-26 iunie la „Super Final” World League la Ruza (Rusia), iar în 14-30 iulie la Campionatul Mondial de Polo de la Budapesta.

adrian-alexandrescu1

FOTO: Marcel ter Bals

Trimite articolul

X
Taguri:
Adrian Alexandrescu ,
arbitru ,
champions league ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 25.08.2026 - 10.09.2026 - PL Beius + PL Stei + PL Salonta + PL Oradea + PL Rural

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    „Smoke on Water” a răsunat pe malul Crișului Repede: sute de orădeni, la o seară de rock sub cerul liber
    Seară electrizantă marți, 18 august, în amfiteatrul de pe Promenada Crișului Repede.

    România

    Un medic rezident a murit după ce s-ar fi aruncat de la unul din etajele Spitalului Universitar
    Un medic rezident s-a sinucis, miercuri, 19 august, la Spitalul Universitar de Urgență București, informează instituția medicală.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Cultură

    Aproape 100 de copii urcă pe scena Teatrului Regina Maria, la Festivalul „Star Vivere Music Revolution”
    La concurs participă tineri interpreți cu vârste cuprinse între 4 ani și categoria 17+, inclusiv formații.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Peste 50 de percheziții în Bihor, în alte 5 județe și în București, într-un dosar de evaziune fiscală
    Sediile unor firme și domiciliile mai multor persoane suspectate de implicare în activități de evaziune fiscală au fost percheziționate, miercuri, în cadrul unei operațiuni desfășurate în județele Bihor, Cluj, Dolj, Gorj, Mehedinți și Timiș, precum și în București.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O nouă prelevare de organe în Oradea: un bărbat de 64 de ani, cu o grupă rară de sânge, a salvat mai multe vieți
    Un bărbat de 64 de ani, cu AVC hemoragic a devenit al 12 donatror de organe în 2026 în Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X