BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Adrian Anca a debutat ca observator pe terenul unde și-a relansat cariera de fotbalist

Adrian Anca a debutat ca observator pe terenul unde și-a relansat cariera de fotbalist

De Teodor Biriș
la 24 March 2025 13:24 Reactualizat la: 24 March 2025 13:27

Adrian Anca a debutat ca observator pe terenul unde și-a relansat cariera de fotbalist

24 March 2025 13:24 Reactualizat la: 24 March 2025 13:27
Fostul atacant bihorean Adrian Anca a revenit în fotbal după mai mulți ani de pauză.
Scris de Teodor Biriș - Fostul atacant bihorean Adrian Anca a revenit în fotbal după mai mulți ani de pauză.

Trimite articolul

X

Cu peste 200 de meciuri în Liga 1, Liga 2 și cupele europene, Anca a acceptat să intre în corpul județean al observatorilor AJF Bihor. Debutul l-a avut sâmbătă, 22 martie, la meciul din Liga 4 dintre Crișul Aleșd și ACS Transilvania Sport Academy Oradea.

„Sincer, am avut emoții să revin la Aleșd într-o altă calitate, decât cea de fotbalist. A fost totodată o plăcere să-l revăd și pe Cipri (n.r. – Ciprian Fogarasi, fost președinte și antrenor la Crișul), fostul meu coechipier. Întâmplarea face ca primul meu meci ca observator să fie la Aleșd, de acolo de unde mi-am relansat cariera de jucător și am ajuns până în prima ligă. Sper să urmez același drum și ca observator”, ne-a declarat Adrian Anca, fost campion național cu CFR Cluj.

După o accidentare gravă, care s-a lăsat cu o tijă în picior, Adi Anca a luat-o de la capăt în 1998 la Crișul Aleșd și a urcat pas cu pas. A urmat IS Câmpia Turzii, apoi trecerea în prima ligă la Gloria Bistrița și CFR Cluj, cu care a cucerit titlul național în 2008. În 27 martie, Adrian Anca va împlini 49 de ani.

La meciul de sâmbătă alături de Adi Anca a fost și Zeno Bundea, președintele AJF Bihor, care i-a înmânat o plachetă lui Ciprian Fogarasi, care săptămâna trecută și-a anunțat retragerea din fotbal. „Pentru întreaga activitate depusă în slujba fotbalului bihorean”, este mesajul inscripționat pe placheta din partea AJF Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
adrian anca ,
Ciprian Fogarasi ,
crisul alesd ,
Zeno Bundea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Etapă cu rezultate surpriză în play-off și play-out
    Sâmbătă și duminică s-au desfășurat meciurile din etapa a VIII-a, în ambele faze ale campionatului.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Nu poate să zică lumea că noi nu jucăm, că nu venim doar să stăm pe teren și să ne uităm la soare”
    Corvinul Hunedoara și-a continuat seria victoriilor în duelurile cu FC Bihor și a obținut-o pe a patra, duminică, scor 3-1, pe Stadionul Iuliu Bodola.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    7.000 de lei, „amenda” pentru neatenție. Un minor a furat banii de încasări dintr-un bar și o sală de jocuri din Oradea
    Un adolescent de 16 ani a fost obligat, printr-o sentință dată, vineri, de Judecătoria Oradea să se supună măsurii educative a asistării zilnice pe o durată de 5 luni, după ce a profitat de neatenția angajaților unui bar și ai unei săli de jocuri din oraș și le-a furat încasările, aproape 7.000 de lei.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Corvinul rămâne o „nucă” prea tare pentru FC Bihor! Ioan Hora a fost protagonistul primei reprize
    FC Bihor Oradea rămâne pe minus din duelurile cu Corvinul Hunedoara. Orădenii au condus, la fel ca și în Ghencea, dar ulterior au încasat trei goluri. Protagonistul primei reprize a fost Ioan Hora, care a marcat în ambele porți, dar a fost eliminat după fluierul de final al primei reprize și FC Bihor a jucat în inferioritate numerică în partea a doua.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhari „iertați” de închisoare. Doi frați care au jefuit un pensionar din Oradea au fost eliberați după apel
    Doi frați din comuna bihoreană Tarcea au scăpat de închisoare, după ce Curtea de Apel Oradea a hotărât să suspende executarea pedepselor de câte 3 ani de detenție, dictată inițial cu executare de Judecătoria Oradea pentru tâlhărie calificată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A fost semnat contractul pentru execuția parcului fotovoltaic din Valea lui Mihai
    La sediul Primăriei Valea lui Mihai a semnat contractul de execuție pentru realizarea unui parc fotovoltaic destinat producerii energiei electrice necesare instituțiilor publice din oraș.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X