BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Adrian Maxim luptă în Suedia cu un campion la muay-thai

Adrian Maxim luptă în Suedia cu un campion la muay-thai

De Teodor Biriș
la 18 March 2022 11:16
2 Comentarii

Adrian Maxim luptă în Suedia cu un campion la muay-thai

18 March 2022 11:16
Scris de Teodor Biriș -

Trimite articolul

X

După mai bine de doi ani în care a luptat doar în România din cauza pandemiei, luptătorul bihorean Adrian Maxim revine în ring la o gală programată în străinătate.

[eadvert]

În 8 aprilie va avea loc gala K1 „Colosseum Tournament XXX” în orașul Malmo din Suedia, care va putea fi urmărită la Digi Sport și Fight Box.

La categoria 65 kg, Adrian Maxim se va duela în ring cu Amir Bislimi, fost dublu campion al Suediei la muay-thai juniori, care este neînvins în cele 11 meciuri susținute în circuitul profesionist.

În afara lui Maxim, România va mai fi reprezentată de luptătorii Sorin Caliniuc, Eduard Gafencu, Vasile Amariței și Iulian Marinescu.

„Ultima mea luptă în străinătate a fost în China în ianuarie 2020. Aștept cu nerăbdare să urc din nou în ring, fiind și primul meci din acest an. Am un plus de motivașie știind ca lupt într-un eveniment internațional, în care îmi voi reprezenta țara. Le mulțumesc tuturor celor care mă sprijină în carieră, în special Agorind, Spielmann Complex și Karcher Center”, spune Adrian.

În 11 ianuarie 2020, Maxim a câștigat duelul cu Wang Pengfei în gala WLF din China, la categoria 66 kg.

Maxim a avut un final de an 2021 excelent în care a câștigat piramida categoriei 65 kg și și-a trecut în palmares Dynamite Fight Show.

Luptătorul bihorean se pregătește cu Sorin Vesa, la Titan Fight Team, iar antrenamenele fizice le susține la Fit4U Oradea.

Trimite articolul

X
Taguri:
adrian maxim ,
Colosseum Torunament ,
Suedia
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. marius says:
    March 18, 2022 at 6:35 pm

    asta era parca ceva drogat sau condamnat drogat?nu?

    Reply
    • xxxxxxx says:
      March 19, 2022 at 3:04 pm

      Inca baga in el la greu substante dopante. Prietenii stiu astea

      Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a admis acordul încheiat cu procurorii de o doctoriță acuzată de luare de mită. Ce pedeapsă a primit
    Un complet al Tribunalului Bihor a admis, luni, acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat de medicul Anca Mariana Căprar, de la Spitalul de Recuperare din Băile Felix, cu Parchetul Bihor, într-un dosar de luare de mită.

    BIHON Sport local

    „Sparring” cu luptători din trei județe la Maxim Fight Team Oradea
    Sportivi de la Maxim Fight Team Oradea, Titans Fight Team Oradea, alături de invitați de la Knock Down Timișoara și Metal Box Arad, au participat sâmbăta trecută la un sparring desfășurat la sala care poartă numele luptătorului Adrian Maxim.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Weekend plin pentru pompierii bihoreni: incendii de vegetație și locuință cuprinsă de flăcări
    În perioada 4-5 aprilie, echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor au desfășurat peste 80 de misiuni pentru gestionarea situațiilor de urgență, acordarea primului ajutor calificat și protejarea vieții și bunurilor cetățenilor.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendiu la un atelier de tâmplărie din Oradea. De la ce au izbucnit flăcările
    Duminică, 5 aprilie, pompierii Detașamentului 1 Oradea au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un atelier de tâmplărie situat pe strada Apateului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cum s-a petrecut accidentul de pe strada Transilvaniei unde un motociclist a ajuns la spital în stare gravă
    În cursul zilei de 4 aprilie, la ora 16:20, polițiștii Biroului Rutier Oradea au fost sesizați, în urma unui apel primit de Inspectoratul de Poliție Județean Bihor că, pe strada Transilvaniei din municipiul Oradea, s-a produs un accident rutier.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cauzele accidentului grav de la Șinteu, în care un motociclist și-a pierdut viața
    În după-amiaza zilei de 5 aprilie, la ora 15:48, polițiștii Compartimentului Rutier Aleșd au fost sesizați, în urma unui apel primit de IPJ Bihor că pe DN 1H, în localitatea Șinteu, s-a produs un accident rutier.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X