BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Adunare Generală la AJF Bihor! Număr record de echipe în sectorul juvenil!

Adunare Generală la AJF Bihor! Număr record de echipe în sectorul juvenil!

De Teodor Biriș
la 28 July 2024 13:02

Adunare Generală la AJF Bihor! Număr record de echipe în sectorul juvenil!

28 July 2024 13:02
Lumea fotbalului afiliat la AJF Bihor s-a adunat vineri după masă la Adunarea Generală anuală, desfășurată la Casa Tineretului din Oradea.
Scris de Teodor Biriș - Lumea fotbalului afiliat la AJF Bihor s-a adunat vineri după masă la Adunarea Generală anuală, desfășurată la Casa Tineretului din Oradea.

Trimite articolul

X

După constatarea cvorumului a fost ținut un moment de reculegere în memoria celor dispăruți din fotbalul bihorean de la ultima adunare, Vasile Popa, Alexandru Virag sau Schwarczman Zoltan.
S-a trecut apoi la premierea unor conducători sau foști conducători pentru întreaga activitate. Președintele Radu Bitea le-a înmânat diplome de excelență lui Ioan Dehelean (Izvorul Cociuba Mare), Ioan Bondor (CS Bihorul Beiuș) și Liviu Codre (Olimpia Salonta), doar primul fiind prezent vineri la Casa Tineretului.
Directorul LPS Bihorul Oradea, Lucian Stance, a primit o diplomă pentru contribuția adusă la dezvoltarea fotbalului juvenil, iar Cristian Indrei, președinte CS Oșorhei, a primit diploma fair-play pentru echipa U19.

Ședința a fost condusă de secretarul Petru Boroș, iar cu această ocazie au fost afiliate și patru cluburi: ACS Juniorul Oradea, AFC Real Oradea, AS FC Minerul Voivozi și AS Cefa. De asemenea, au fost dezafiliate ASC Voința Ciumeghiu, ACS Viitorul Gepiu, ACS Progresul Sâniob, ACS Viitorul Beiuș și ACS Sasok Vulturii Săcueni.
Boroș a prezentat raportul de activitatea al Biroului Executiv și al comisiilor AJF, bilanțul contabil și raportul comisiei de cenzori.
AJF Bihor a înregistrat venituri de 514.000 lei, iar după scăderea cheltuielilor a rezultat un excendet bugetar de 10.500 lei. Din sponsorizări au fost atrași 8.000 lei și se speră ca pe viitor să existe o deschidere către fotbalul bihorean afiliat la AJF și din partea Consiliului Județean Bihor, așa cum se întâmplă în județele limitrofe.

FOTO: Adunarea Generală la AJF Bihor – 26.07.2024 foto: Teodor Biriș

 

Petru Boroș a anunțat că AJF va organiza în 2024 încă un curs pentru obținerea Licenței C UEFA, după cele două de anul trecut, avertizând că în viitorul apropiat „echipele nu vor putea fi înscrise în campionate dacă nu vor avea antrenori licențiați cu minim licența C”. Se anunță un număr record de echipe înscrise în competițiile juvenile, fiind anunțate 112 echipe de la U10 la U19.

De asemenea, Bihorul va avea cinci cluburi care vor participa în sezonul 2024/2025 în campionatele organizate de FRF la juniori: LPS Bihorul, FC Bihor, Lotus Băile Felix, ACS Transilvania Sport Academy, Crișana Oradea și Unirea Valea lui Mihai. Dacă nu se va găsi și a 16 echipă, cel mai probabil Liga 4 va porni în noul sezon cu 15 formații, iar eșalonul cinci va fi alcătuit din 14 cluburi.

Trimite articolul

X
Taguri:
adunare generala ,
AJF Bihor ,
petru boros ,
Radu Bitea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vreme capricioasă în Bihor: ploi frecvente și temperaturi oscilante până la jumătatea lunii iunie
    Administrația Națională de Meteorologie a emis prognoza meteo pentru perioada 1 - 14 iunie.

    România

    Sondaj: Majoritatea românilor resping ideea unui premier independent, însă susțin alegerile anticipate
    Peste jumătate dintre români consideră că desemnarea unui premier independent care să conducă un guvern format din partidele fostei alianțe de guvernare ar fi o soluție greșită, în timp ce aproape 57% susțin organizarea de alegeri parlamentare anticipate, potrivit unui sondaj de opinie realizat la nivel național în perioada 22 - 31 mai.

    Educație

    De ce nu visează toți copiii la fel? Un sociolog din Oradea pune sub semnul întrebării ideea succesului bazat doar pe aptitudini
    Un copil crescut într-o familie de muncitori își imaginează adesea un alt viitor decât unul care provine dintr-o familie de medici, avocați sau profesori universitari. Plecând de la întrebarea „ce vrei să te faci când vei fi mare?”, sociologul Simina Mikó-Morar a analizat felul în care mediul social modelează aspirațiile adolescenților bihoreni.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Procurorii orădeni, obligați să continue ancheta în cazul unui primar amenințat cu moartea
    Un incident petrecut în urmă cu un an, când un bărbat a intrat înarmat cu un cuțit în primăria din Biharia și a amenințat că vrea să-i omoare pe primarul și viceprimarul localității, are o „rezonanță socială puternică” și „periculozitate sporită” - motiv pentru care ancheta trebuie să continue.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 2 iunie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 2 iunie.

    Bihon CSM Oradea

    Fără șanse pentru „leii roșii” în meciul 3. U-BT Cluj-Napoca a preluat conducerea în finala Ligii Naționale
    La BT Arena s-a desfășurat cea de-a treia partidă a seriei dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Raiffeisen Oradea, contând pentru finala turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X