BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Au condus, au ratat penalty....dar au pierdut!

Au condus, au ratat penalty....dar au pierdut!

la 20 October 2018 14:08
20 October 2018 14:08
Etapa a 13-a nu a fost cu noroc pentru Luceafărul. Asta deşi a condus până în minutul 80 şi a făcut cel mai bun joc în deplasare.
Scris de Demian - Etapa a 13-a nu a fost cu noroc pentru Luceafărul. Asta deşi a condus până în minutul 80 şi a făcut cel mai bun joc în deplasare.

Trimite articolul

X

Aşa cum a promis antrenorul Cristian Lupuţ, Luceafărul a jucat deschis, iar în prima repriză a creat constant pericol la poarta adversă.
Codoban a centrat din partea stângă, iar V. Pop a reluat prin alunecare în bara transversală din colţul careului de 6 metri (5). Tot V. Pop a fost în prim-plan la o lovitură liberă de la circa 25 de metri, şutul său plasat fiind respins de portar. „Luceferii” au deschis scorul după o fază frumoasă desenată pe dreptunghiul verde în minutul 25: mingea a circulat pe traseul Moihedja, Codoban, Oros, V. Pop, care a făcut o cursă de 40 de metri, a pasat pe culoar pentru Cătălin Ţîră, al cărui şut plasat pe colţul scurt l-a învins pe Sima (0-1).

Bun pasator în acest joc, Vasile Pop nu s-a lipit la gol nici măcar din penalty, portarul V. Sima reuşind să apere lovitura de pedeapsă acordată după Paraschiv a fost oprit prin fault de Alexe. La faza următoare Paraschiv a ratat incredibil cu capul din 8 metri.

Final în inferioritate

În minutul 65 s-a consumat o fază controversată. Rădescu a scăpat spre poartă, Moga a ieşit şi l-a faultat în colţul careului de 16 metri, centralul a acordat penalty şi galben, dar asistentul era cu fanionul ridicat indicând poziţie de ofsaid la jucătorul argeşean. Anghelinei a revenit asupra deciziei, dar nu a anulat şi cartonaşul. Momentul psihologic al partidei s-a consumat în minutul 77, când arbitrul s-a grăbit să-i acorde galben pentru tragere de timp lui Moga, după care şi-a dat seama că e al doilea şi l-a eliminat pe portarul bihorean.

A intrat în poartă Moroz, care i-a luat locul lui Paraschiv, dar în inferioritate Luceafărul s-a prăbuşit. În minutul 80, Gunie a reluat nefericit în propria poartă o minge centrată din partea dreaptă (1-1). Gazdele au marcat şi golul victoriei după un corner executat din dreapta la bara a doua, Moroz nu a ieşit să respingă, iar Burnea a înscris cu capul (2-1).

Înfrângere nemeritată pentru Luceafărul, la felul cum a decurs jocul până în minutul 80, însă greşelile personale au făcut ca echipa să se întoarcă acasă fără niciun punct.

CASETA TEHNICĂ

CS Mioveni – Luceafărul Oradea 2-1 (0-1)
Stadion Orăşenesc din Mioveni. Gazon bun. Spectatori: 500
Au marcat: Gunie 80 autogol, Burnea 8 / C. Ţîră 25
CS Mioveni: Val. Sima – C. Alexe (63 Kilyen), Celea, Burnea, Ed. Stoica (cpt.), R. Lazăr, Al. Neagu (46 Năstăsie), Rădescu, Al. Popescu (46 Drugă), Coşereanu, V. Balint. Antrenor: Iordan Eftimie
Luceafărul: Moga – Gunie (82 Mitrică), Cr. Oros (cpt.), Al. Băican, Moihedja – V. Pop, Preoteasa, Codoban, Al. Dulca – C. Ţîră (65 Luduşan), G. Paraschiv (78 Moroz). Antrenor: Cristian Lupuţ
Cartonaşe roşii: – / B. Moga 77

Arbitri: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi) – Florin Mihai Cosma (Piatra Neamţ) şi Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ).
Observatori FRF: Tamas Zoltan (Odorheiu Secuiesc), Dumitru Crăciun (Berceni – Ilfov)

Trimite articolul

X
Taguri:
cs mioveni ,
liga 2 ,
luceafarul ,
rezultat
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Weekend plin pentru pompierii bihoreni: Intervenții în lanț după furtuna care a lovit județul
    Pompierii militari bihoreni au intervenit pe parcursul după-amiezii de duminică, 21 iunie, și continuă să acționeze pentru înlăturarea efectelor produse de vântul puternic și ploile abundente, în mai multe localități din județ.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Intervenție de urgență lângă Piața Rogerius. O creangă masivă a unui copac s-a rupt în urma furtunii și punea în pericol trecătorii
    În contextul aversei care s-a produs duminică după-amiază, 21 iunie, în Oradea, autoritățile au fost sesizate cu privire la o creangă ruptă care prezenta pericol pentru trecători, pe o alee de pe strada Transilvaniei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Update! Incident șocant în Băile Felix! Două fetițe s-au electrocutat în incinta ștrandului Apollo
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 21 iunie.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Vântul puternic a doborât copaci pe străzi din Oradea și pe un drum din județ. Unde au intervenit pompierii
    Mai multe echipaje ale ISU Bihor au fost mobilizate, duminică după-amiază, 21 iunie, după ce vântul puternic a doborât arbori pe carosabil în mai multe zone.

    Economic

    Retragere de urgență în rețeaua dm. Alerta vizează și magazinele din Oradea
    Un produs destinat hrănirii bebelușilor a fost retras urgent de la vânzare din magazinele DM, după ce au fost identificate riscuri care pot pune în pericol siguranța copiilor.

    România

    VIDEO
    Ilie Bolojan a fost reales președinte al PNL. Congresul i-a validat echipa și a cerut demisia lui Adrian Veștea din partid
    Congresul Extraordinar al PNL, desfășurat duminică, 21 iunie, la București, marchează un moment important pentru viitorul formațiunii, în condițiile în care liberalii își aleg noua conducere și încearcă să își redefinească direcția politică după ultimele luni marcate de tensiuni și schimbări la nivel guvernamental. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X