BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Cine depăşeşte criza?

Cine depăşeşte criza?

la 6 October 2017 12:52
6 October 2017 12:52
Ultimele două clasate în Liga 2 se întâlnesc sâmbătă în meciul direct.
Scris de Demian - Ultimele două clasate în Liga 2 se întâlnesc sâmbătă în meciul direct.

Trimite articolul

X

În criză mare de puncte, echipa Luceafărul Oradea este condamnată să puncteze în derby-ul suferinţei cu CS Baloteşti, ultima clasată. Cele două formaţii au linie simetrică de clasament, o victorie, trei remize şi 6 înfrângeri, -7 la golaveraj, orădenii fiind înaintea ilfovenilor pentru că au mai multe goluri marcate. La fel ca Luceafărul, şi echipa pregătită de Laurenţiu Diniţă a părăsit Cupa României încă din turul 4, după 0-4 cu CS Afumaţi. Se anunţă un duel extrem de disputat pentru punctele puse în joc, care va da un balon de oxigen echipei care le va cuceri. Antrenorul Cristi Dulca speră să se poată baza şi pe atacantul Vlad Rusu, absent la ultimele două meciuri din cauza unei accidentări.

A venit Mihai Mincă

Ca o noutate, la antrenamentele Luceafărului s-a prezentat portarul Mihai Mincă (32 de ani, 1,92 m), care a activat ultima dată la CFR Cluj, dar nu a făcut deplasarea la Baloteşti.

Partida CS Baloteşti – Luceafărul este programată sâmbătă, de la ora 11:00, pe stadionul comunal din Baloteşti.

Celelalte meciuri ale etapei a XI-a: mâine, Chindia Târgovişte – Sportul Snagov, Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş, Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila, CS Afumaţi – Foresta Suceava, Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava, Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara (toate de la ora 11:00), AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara (ora 15:00); duminică, FC UTA Arad – Pandurii Târgu Jiu (ora 15:30); luni, CS Mioveni – ASA Târgu Mureş (ora 17:30).

Trimite articolul

X
Taguri:
CS Baloteşti ,
liga II ,
luceafarul oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Ilie Bolojan: Violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia, un act iresponsabil
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, sâmbătă, că violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia este „un act iresponsabil” și o încălcare gravă a dreptului internațional și a cerul Rusiei să înceteze imediat astfel de acțiuni.

    România

    Ambulanță SMURD lovită de tren, în timp ce transporta un pacient. Patru persoane au ajuns la spital
    O ambulanță SMURD aflată în misiune, cu un pacient la bord, a fost lovită de un tren, în această seară, la o trecere de cale ferată din Urseni, patru persoane ajungând la spital în urma impactului.

    România

    O dronă ruseasca a căzut în curtea unei case din Galați. Aceasta avea încărcătură explozibilă
    Forțele ruse au reluat, în noaptea de vineri spre sâmbătă, atacurile cu drone asupra unor obiective din Ucraina, în proximitatea frontierei fluviale cu România, două aeronave Eurofighter Typhoon ale Forțelor Aeriene Britanice au fost ridicate în aer, cu autorizare de angajare a dronelor, iar în zona Bariera Traian din municipiul Galați au fost semnalate fragmente de dronă căzute, care au afectat o anexă de gospodărie, precum și un stâlp de electricitate, fără a fi înregistrate victime, informează Ministerul Apărării Naționale (MApN).

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de peste 21 milioane lei în educație: Oradea modernizează o grădiniță, cu bani din bugetul local
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în cadrul unei ședințe extraordinare, proiectul privind reabilitarea Grădiniței cu program prelungit nr. 54, o investiție propusă pentru finanțare prin Programul Regional Nord-Vest 2021-2027.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăriile decid soarta păcănelelor: de la liber la interzis total în orașele din Bihor
    Anul 2026 a adus o schimbare importantă în modul de reglementare a jocurile de noroc în România, în special în ceea ce privește amplasarea sălilor cu aparate de tip slot-machine, celebrele păcănele, în orașe.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de vânt puternic în Bihor: rafale de până la 90 km/h și recomandările pompierilor
    Avertizarea a fost emisă în cursul zilei de sâmbătă, 25 aprilie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X