BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Ciprian Fogarasi și-a anunțat retragerea de la Crișul Aleșd! „Am luat decizia să renunț la a doua mea familie”

Ciprian Fogarasi și-a anunțat retragerea de la Crișul Aleșd! „Am luat decizia să renunț la a doua mea familie”

De Teodor Biriș
la 17 March 2025 09:28 Reactualizat la: 17 March 2025 09:32
1 Comentarii

Ciprian Fogarasi și-a anunțat retragerea de la Crișul Aleșd! „Am luat decizia să renunț la a doua mea familie”

17 March 2025 09:28 Reactualizat la: 17 March 2025 09:32
Unul dintre cei mai importanți oameni de fotbal din zona Aleșdului a decis să facă un pas înapoi din sportul care l-a consacrat și să se concentreze și mai mult pe lupta mult mai importantă pe care a început-o anul trecut cu o boală gravă.
Scris de Teodor Biriș - Unul dintre cei mai importanți oameni de fotbal din zona Aleșdului a decis să facă un pas înapoi din sportul care l-a consacrat și să se concentreze și mai mult pe lupta mult mai importantă pe care a început-o anul trecut cu o boală gravă.

Trimite articolul

X

Ciprian Fogarasi (48 de ani) a fost prezent duminică la derby-ul zonal CS Vadu Crișului – Crișul Aleșd, scor 4-2, iar luni dimineața a postat mesajul prin care și-a anunțat retragerea din funcția de președinte și antrenor.

„MULȚUMESC CRIȘUL ALEȘD!!!! Chiar dacă mi-a fost foarte greu, am luat decizia să renunț la a doua mea familie, pe care am iubit-o și am să o iubesc până la ultima suflare. În mod cert voi rămâne cel mai mare suporter pe care îl are și l-a avut vreodată această minunată echipă. Nimeni nu va putea șterge cei 34 de ani pe care i-am petrecut cu mare drag și cu toată priceperea pentru dezvoltarea și performanța clubului ca jucător, antrenor și președinte. Îmi va fi dor de emoția dinaintea meciului, de bucuria sau supărarea de după meci, dar cel mai dor îmi va fi jucători mei pe care îi consider cei mai frumoși și buni oameni din lume. MULȚUMESC tuturor celor care au fost alături de mine în acest proiect și doresc celor ce-mi urmează să fie mai performanți. ORICE AR FI, DOAR CRIȘUL ALEȘD!!!!!”, este mesajul postat de Ciprian Fogarasi pe pagina personală de facebook.

Ca fotbalist, Ciprian Fogarasi a evoluat la nivel de Liga 3 și Liga 2 pentru Crișul Aleșd, Olimpia Satu Mare, UM Timișoara sau IS Câmpia Turzii, iar de câțiva ani a început un proiect lăudabil la Aleșd, în calitate de președinte-antrenor, prin care a construit o echipă bazându-se pe copii din zonă. Rezultatele n-au întârziat, iar titlurile județene, urmate de fazele eliminatorii ale Campionatului Național, au arătat că drumul este cel corect. Inclusiv echipa de seniori, cu foarte mulți juniori, a progresat de la an la an la nivel de Liga 4.

Din păcate, cursul firesc al vieții a fost perturbat serios anul trecut când a fost diagnosticat cu o boală gravă, iar de atunci luptă cu toată puterea pentru a câștiga și acest meci.

Noul președinte al clubului va fi Ionuț Ivan, iar antrenor-jucător Adrian Chiș. Crișul Aleșd are la oră actuală peste 100 de legitimați, copiii, juniori și seniori.

„O să fie bine, că nu are cum să nu fie. Dacă va fi să revin să antrenez, tot la Crișul Aleșd va fi. Tot din dragoste pentru club. E singura echipă pe care am antrenat-o și o să o antrenez. Vedem ce dă Dumnezeu. Important e că echipa are în continuare susținerea Primăriei și a Consiliului Local Aleșd”, a mai spus Ciprian în discuția telefonică avută cu redactorul Jurnal bihorean@bihon.ro.

Bihorul fotbalistic se unește pentru Ciprian Fogarasi! Foști internaționali vor juca duminică la Aleșd!

Trimite articolul

X
Taguri:
Ciprian Fogarasi ,
crisul alesd
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Daniel A says:
    March 17, 2025 at 1:49 pm

    Multa sanatate! Dumnezeu sa te ajute!

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Grav accident de circulație pe strada Oneștilor din Oradea. Un motociclist a fost acroșat de un autoturism
    Evenimentul rutier a avut loc duminică, 28 iunie, în jurul orei 19:00.

    BIHON Sport local

    VIDEO
    Un fotbalist bihorean a fost protagonistul unui incident șocant la finalul barajului de promovare în Liga 3
    Sâmbătă a fost ziua meciurilor retur la barajul de promovare în Liga 3. Un meci extrem de interesant s-a desfășurat la Nușfalău, între echipa locală ACS Barcău și sătmărenii de la Talna Orașu Nou.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Noile curse operate de Wizz Air spre Roma și Dortmund au fost inaugurate la Aeroportul Oradea
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 28 iunie. 3

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Sport local

    FOTO
    Silviu Odobasianu, președinte CS Bihorul Beiuș: „A fost un sezon care a început greu, dar s-a terminat bine”
    Beiușul a reapărut pe harta fotbalului românesc de Liga 3 după o pauză de mai bine de un deceniu. Impactul cu un eșalon superior a fost destul de contondent pentru că în sezonul regular a adunat doar 18 puncte din 22 de meciuri.

    Bihon CSM Oradea

    Giulia Popa, la prima sa victorie într-un turneu ITF WTT W15
    Tenismena orădeană Giulia Safina Popa a câștigat proba de simplu din cadrul turneului ITF WTT W15 pentru seniori, disputat la Galați.

    Cultură

    VIDEO
    O piesă despre dureroasele despărţiri. Călin Pop a lansat single-ul „Pustiu”
    Piesa a fost lansată în 26 iunie pe platformele de streaming.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X