BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Crosul „Aleargă cu campionii!”

Crosul „Aleargă cu campionii!”

la 1 October 2014 18:12
1 October 2014 18:12
Fosta atletă de performanţă Simona Kádas organizează, în colaborare cu Fundaţia Euroregiunea Bihor, prima ediţie a concursului de cros „Aleargă cu campionii!”.
Scris de erdei - Fosta atletă de performanţă Simona Kádas organizează, în colaborare cu Fundaţia Euroregiunea Bihor, prima ediţie a concursului de cros „Aleargă cu campionii!”.

Trimite articolul

X

Competiţia se adresează concurenţilor de toate vârstele, de la copii de clasa I, până la veterani. Crosul va avea loc sâmbătă, 4 octombrie, cu începere de la ora 13:00, în Parcul „IC Brătianu”. Organizatorii au invitat la cros campioni şi medaliaţi din mai multe ramuri sportive: atletism, judo, baschet, polo etc. „I-am adresat invitaţia de a participa sau de a fi prezentă la crosul nostru şi ministrului tineretului şi sportului, Gabriela Szabo, dar ea nu va putea veni din păcate la Oradea în acea zi. Ea va lua parte la un alt cros, la Bucureşti, prilejuit de retragerea din activitate a celebrei maratoniste Constantina Diţă Tomescu”, a explicat Simona Kádas.

Întrecerile vor avea loc pe mai multe categorii: clasele I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII, IX-X. XI-XII, open şi veterani (+35 de ani), feminin şi masculin. Distanţele de alergare variază de la 1 la 3 km. Înscrierile se pot face la faţa locului, între orele 12:00-13:00. Organizatorii mizează pe prezenţa la concurs a peste 400 de concurenţi, din întregul judeţ. „Pe lângă concurenţii din Oradea, vor veni şi copii din Salonta, Beiuş, Ştei, Tileagd, Aleşd, Marghita, Bratca, Şuncuiuş şi alte localităţi. S-au înscris deja peste 400 de participanţi. Pe lângă sportivi campioni, cum este Dorina Körözsi, de cinci ori campioană balcanică, vom avea şi un invitat-surpriză, din judeţ”, afirmă Simona Kádas, care va lua parte şi ea la cros.
Concurenţii vor alerga pe propria răspundere, iar elevii vor avea viza medicală la zi. Nu se percepe taxă de participare. Sportivii clasaţi pe podium la fiecare categorie de concurs vor fi recompensaţi cu diplome, medalii, cupe şi atractive premii constând în echipament sportiv, bilete de intrare la Aquapark, la cinema, la bowling, sucuri naturale şi altele. La open vor fi premiaţi primii şase clasaţi. Primii 50 clasaţi vor primi medalii. La final, se va organiza o tombolă pentru toţi concurenţii.

„Dorim ca acest cros să devină tradiţional în judeţul nostru, iar ediţiile viitoare să aibă un caracter naţional”, a conchis Simona Kádas.

Trimite articolul

X
Taguri:
alearga cu campionii ,
cros ,
parcul bratianu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    FOTO+VIDEO
    Învingător în Cetatea Sucevei! Adrian Maxim și-a adăugat în palmares și centura „Colosseum Tournament”
    Probabil cel mai valoros luptător român de K1 la categoria ușoară, bihoreanul Adrian Maxim și-a reconfirmat statutul la gala aniversară „Colosseum Tournament 50”, desfășurată vineri seara în Cetatea de scaun a Sucevei.

    Cultură

    VIDEO
    Interviu cu Cosmin Petruţ, actor, voice-over şi trainer / „Dublajul este una dintre cele mai discrete forme de actorie”
    Actor, voice-over şi trainer, Cosmin Petruţ este cunoscut pentru rolurile din spectacolele Teatrului Regina Maria din Oradea, de la cursurile de teatru, dar şi ca voce a multor personaje din desenele animate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la Spitalul Județean din Oradea: medic ATI, amenințat cu bătaia după un incident provocat de 4 persoane
    Un medic de la Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean din Oradea a fost nevoit, sâmbătă dimineața, să sune la 112 și să ceară intervenția Poliției, după ce patru persoane au provocat scandal în incinta unității medicale, iar una dintre ele – o femeie – chiar l-a amenințat cu bătaia. 3

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a dispus începerea judecății în dosarul de mită al fostului director al ISCTR Bihor, Cristin Țepele
    Un judecător de cameră preliminară din cadrul Tribunalul Bihor a dispus, vineri, începerea judecății în procesul în care Cristin Țepele, fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, este inculpat pentru două fapte de luare de mită și pentru folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste detalii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    VIDEO: Dental Plazza by Adrian Oradea: Materialul ales poate face diferența când vă puneți o coroană dentară!
    Când îți pui o coroană dentară, materialul ales poate face diferența dintre un rezultat care ține ani de zile și o cheltuială greșită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Noul showroom OMODA & JAECOO D&C Oradea și-a deschis porțile
    D&C Oradea vă invită să descoperiți noul showroom dedicat mărcilor OMODA și JAECOO, două branduri care aduc un nou standard în materie de design, tehnologie și eficiență. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X