BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
CS King Do Lions și-a inaugurat noua sală de antrenament în Oradea

CS King Do Lions și-a inaugurat noua sală de antrenament în Oradea

De Teodor Biriș
la 11 July 2024 11:34 Reactualizat la: 11 July 2024 12:03

CS King Do Lions și-a inaugurat noua sală de antrenament în Oradea

Demonstrație de kempo FOTO: TEODOR BIRIȘ
11 July 2024 11:34 Reactualizat la: 11 July 2024 12:03
După două luni de muncă asiduă, în care au transformat din temelii spațiul respectiv, Clubul Sportiv King do-Lions Oradea se poate mândri cu noua sală de antrenament inaugurată miercuri pe strada Sfântul Ladislau nr. 4 (în spatele Stadionului Iuliu Bodola).
Scris de Teodor Biriș - După două luni de muncă asiduă, în care au transformat din temelii spațiul respectiv, Clubul Sportiv King do-Lions Oradea se poate mândri cu noua sală de antrenament inaugurată miercuri pe strada Sfântul Ladislau nr. 4 (în spatele Stadionului Iuliu Bodola).

Trimite articolul

X

La noua sală se vor desfășura antrenamente de inițiere și perfecționare în kempo, judo și taekwon-do, sportivii celor trei ramuri susținând și scurte demonstrații la festivitatea de inaugurare.

Au participat părinți, antrenori, sportivi, invitată fiind și doamna Pető Dalma Csilla, directorul CS Crișul Oradea, cu care King Do Lions are o strânsă colaborare, primind și o plachetă în acest sens. La noua sală a fost prezent și cunoscutul luptător K1 și MMA Alexandru Lungu, care are copiii la secția de judo a CS Crișul, unde sunt antrenați de Ioana Hanaș.

FOTO: Inaugurare sală King Do Lions 10.07.2024

 

Romeo Tulkos, președintele clubului, i-a oferit un cadou lui Florin Ionuț Lupaș, care în ziua inaugurării și-a serbat ziua de naștere. Multiplu campion, medaliat la competiții naționale și internaționale, Lupaș va coordona a patra secție a CS King Do Lions, cea de powerlifting.

Romeo Tulkos a mulțumit sponsorilor, părinților și Federației Române de Kempo, condusă de Amatto Zaharia, pentru sprijinul oferit în amenajarea și dotarea sălii.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
judo ,
kempo ,
king do-lions ,
sala de antrenament ,
taekwondo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Un fotbalist bihorean s-a transferat la campioana en-titre a Ungariei
    După un sezon în care a evoluat în Superliga, mijlocașul bihorean Efraim Zoltan Bödő a făcut pasul în prima ligă din Ungaria, unde a semnat cu campioana din sezonul trecut.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    Cultură

    Teatrul Szigligeti Oradea deschide stagiunea 2026/2027 cu o petrecere muzicală în aer liber, în Piaţa Ferdinand
    În noua stagiune publicul este invitat să descopere opere clasice și contemporane, spectacole muzicale, producții realizate pentru sala mare și spațiile studio, precum și spectacole de dans și de teatru de păpuși.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Sport local

    Se schimbă regula în Liga 2! Doar echipele de drept privat vor putea evolua în play-off
    Anunțul a fost făcut de președintele Răzvan Burleanu la finalul ședinței Comitetului Executiv al FRF desfășurată miercuri la Casa Fotbalului. Decizia ar urma să devină operativă din sezonul 2028/2029.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 31.08.2026 - 04.09.2026 - PL Sacueni + PL Salonta + PL Alesd + PL Beius

    Cultură

    Lavanda Fest revine la Oradea cu produse artizanele şi culinare, momente artistice şi ateliere gratuite pentru copii
    Peste 50 producători și creatori români vor aduce la Oradea produse artizanale, delicii inedite și creații realizate în serii mici.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X