BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Cupa Digi la înot, la ediţia a şasea

Cupa Digi la înot, la ediţia a şasea

la 10 September 2015 11:25
10 September 2015 11:25
Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” va găzdui vineri şi sâmbătă concursul internaţional de înot pentru copii, dotat cu Cupa Digi.
Scris de erdei - Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” va găzdui vineri şi sâmbătă concursul internaţional de înot pentru copii, dotat cu Cupa Digi.

Trimite articolul

X

Aflată la cea de-a şasea ediţie, competiţia începe să devină una de tradiţie în nataţia orădeană. Cupa Digi este organizată de CSM Oradea, DJST Bihor, CS Crişul şi CS Aquasport 2009. Concursul are un caracter internaţional, urmând să reunească la start înotători din România, Ungaria, Germania, Italia, Serbia. Întrecerile au loc la categoriile de vârstă copii născuţi între anii 1999-2008 şi mai mici. Vineri, cu începere de la ora 11:00, se vor desfăşura calificările, iar sâmbătă, de la ora 10:00, sunt programate finalele. La finale participă primii zece clasaţi în fiecare probă. Întrecerile sunt individuale, dar vor exista ştafetele oraşelor, la 4×50 m liber fete, respectiv 4×50 m liber băieţi. Taxa de participare este de 40 lei / sportiv. Un concurent poate lua startul la maximum patru probe.

Trimite articolul

X
Taguri:
bazinul olimpic oradea ,
cupa digi ,
inot
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Victorie concludentă pentru handbaliști. CSM Oradea a câștigat meciul din deplasare cu CSM Odorheiu Secuiesc
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 33-28 (16-15), în meci contând pentru etapa a 9-a din play off-ul Diviziei A de handbal masculin.

    Cultură

    „Banditul Whiskey”, celebrul spărgător de bănci din Ungaria născut în România, este invitatul special în Târgul de la Biharia
    Ambrus Attila este prezent la târgul de antichităţi din cetate cu un stand de obiecte din ceramică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie pe Calea Borșului. Un bărbat a fost arestat după ce i-a cerut victimei o țigară și i-a smuls telefonul
    Un incident violent s-a consumat ziua, în amiaza mare, în zona Căii Borșului, în apropierea pasajului pietonal de sub calea ferată, unde un trecător a fost atacat de un bărbat de 43 de ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Judo Club Liberty Oradea a fost premiat la Campionatul European de la Tbilisi
    Președintele Judo Club Liberty Oradea, Loredana Lascău, a fost invitată de conducerea Uniunii Europene de Judo (EJU) la Campionatul European de seniori 2026, găzduit de capitala Georgiei, Tbilisi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judoka orădean Alex George Creț a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de seniori
    Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).

    Cultură

    Satul Lunca a primit „specializarea patrimoniu cultural imaterial” pentru meşteşugurile practicate de Răzvan Mihai Fericean
    Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X