BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Cupa Electrofor la șah

Cupa Electrofor la șah

la 13 November 2018 15:24
13 November 2018 15:24
Asociația Carțiș For Sport (președinte Dan Cezar Carțiș) organizează, în colaborare cu Hotel Elite și CS Universtatea Agora Oradea (maestru FIDE Dan Raț), cea de-a treia ediție a turneului open internațional de șah rapid, dotat cu Cupa Electrofor.
Scris de demeter1 - Asociația Carțiș For Sport (președinte Dan Cezar Carțiș) organizează, în colaborare cu Hotel Elite și CS Universtatea Agora Oradea (maestru FIDE Dan Raț), cea de-a treia ediție a turneului open internațional de șah rapid, dotat cu Cupa Electrofor.

Trimite articolul

X

Competiția va reuni la start 63 de concurenți, dintre care opt maeștri internaționali și șase maeștri FIDE, fiind cel mai puternic concurs de șah rapid organizat în orașul nostru. Turneul este dotat cu premii în valoare de 5.000 lei.

Câștigătorul openului general va fi recompensat cu suma de 900 lei. Întrecerea se va desfășura în sistem elvețian, pe parcurusl a nouă runde, iar ritmul de joc va fi de 12 minute + 5 secunde / mutare / jucător. Concursul are carater internațional, reunind șahiști din România, Ungaria și Slovacia.

Cel mai bine clasat jucător orădean prezent la Cupa Electrofor este maestrul FIDE Alexandru Stanciu.

Trimite articolul

X
Taguri:
Asociația Carțiș For Spor ,
Cupa Electrofor ,
sah
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Investiție de 7,6 milioane de lei. Bază sportivă nouă inaugurată la Sânmartin cu nume importante din fotbal și Cupa Lotus
    Festivalul fotbalistic aflat în desfășurare la Stadionul Lotus din Sânmartin a fost întregit cu inaugurarea Bazei Sportive tip I construită cu fonduri de la Compania Națională de Investiții. O inaugurare fără tăieri de panglică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la un service auto din Bihor. Angajații au fost înjurați și amenințați de un client nemulțumit
    A fost scandal într-un service auto din Bihor, unde patronul și angajații s-au trezit sub o ploaie de amenințări din partea unui bărbat nemulțumit că nu a fost primit fără programare pentru o lucrare la mașină. Individul a pus mâna pe o unealtă de metal și a început să-i înjure și să îi amenințe cu bătaia și cu moartea.

    Cultură

    Interviu cu fashion stylistul Marius Molan, de 20 de ani în domeniul modei: „Vreau să aduc un aport de imagine pentru acest oraş”
    Marius Molan a fost marcat încă din copilărie de eleganţa şi prestanţa bărbatului în uniformă: tatăl său a fost colonel de armată, iar bunicul său a păstrat pe perete portretul Regelui Mihai.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parc fotovoltaic cu peste 200 de panouri, finalizat în comuna Câmpani
    Primăria Câmpani a anunțat finalizarea lucrărilor la parcul fotovoltaic realizat în localitate, urmând ca în perioada următoare să aibă loc recepția finală a investiției.

    Economic

    Regula din bloc pe care mulți o contestă: plătești chiar dacă nu folosești
    În blocurile de locuințe din România, regulile privind întreținerea și repararea spațiilor comune sunt stabilite clar de legislația în vigoare, iar implicațiile financiare îi privesc pe toți proprietarii, indiferent de etaj sau de gradul de utilizare a anumitor zone ale imobilului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 100 de vârstnici vor beneficia de îngrijire la domiciliu printr-un nou proiect. Unde va fi implementat
    În comuna Tinca va fi implementat un proiect dedicat îngrijirii persoanelor vârstnice vulnerabile, finanțat prin Fondul Social European Plus, potrivit datelor transmise de primarul Vlad Popa.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X