BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Echipele bihorene din Liga 3 au fost repartizate în serii diferite

Echipele bihorene din Liga 3 au fost repartizate în serii diferite

De Teodor Biriș
la 15 August 2024 10:28

Echipele bihorene din Liga 3 au fost repartizate în serii diferite

Nu vom mai avea derby-uri Lotus - Crișul în noul sezon FOTO: T.B.
15 August 2024 10:28
Federația Română de Fotbal a stabilit componența celor 10 serii din Liga 3.
Scris de Teodor Biriș - Federația Română de Fotbal a stabilit componența celor 10 serii din Liga 3.

Trimite articolul

X

Bihorul va fi reprezentat de trei echipe, care au fost plasate și în acest sezon în serii diferite. Lotus Băile Felix este singura echipă bihoreană din Seria 9 alături de formații din județele Arad, Timiș și Hunedoara.

Cele 10 echipe care vor activa în Seria 9 sunt CS Timișul Șag, SSU Politehnica Timișoara, CSC Ghiroda și Giarmata Vii, CSC Peciu Nou, CS Avântul Periam (județul Timiș), CS Progresul Pecica, CS Gloria Lunca-Teuz Cermei, ACS Viitorul Arad (județul Arad), CS Lotus Băile Felix (județul Bihor) și ACS Minerul Lupeni (județul Hunedoara).

Celelalte două echipe bihorene, Crișul Sântandrei și CS Diosig au fost repartizate în Seria 10, acolo unde a evoluat și Lotus sezoanele trecute, alături de cluburi din județele Cluj, Sălaj, Satu Mare și Maramureș.

Componența Seriei 10: Crişul Sântandrei, Diosig Bihardiószeg (Bihor), Sănătatea Servicii Publice, Academia de Fotbal Viitorul Cluj, Vulturul 2020 Mintiu Gherlii (Cluj), SCM Zalău (Sălaj), CS Minaur Baia Mare, CSM Sighetu Marmaţiei (Maramureș) CSM Olimpia Satu Mare, Olimpia MCMXXI Satu Mare (Satu Mare).

Programul jocurilor încă nu a fost stabilit, iar prima etapă a sezonului 2024/2025 va avea loc în 31 august.

Chiar dacă au fost multe echipe care nu s-au mai înscris la startul Ligii a III-a, seriile au fost completate cu formații care au retrogradat în sezonul trecut sau cluburi care au pierdut barajul de promovare. Astfel, și sezonul 2024/2025 al eșalonului trei va porni la drum cu 100 de echipe.

În sezonul trecut, FC Bihor a jucat în Seria 8, iar Lotus și Crișul în Seria 10.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
crisul santandrei ,
cs diosig ,
FC Bihor ,
liga 3 ,
Lotus Baile Felix
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO/VIDEO
    „Leii roșii” au luat o opțiune serioasă pentru calificarea în semifinale. CSM CSU Raiffeisen conduce în seria cu FC Argeș
    Echipa orădeană a câștigat cu scorul de 89-78 cea de-a doua partidă cu FC Argeș Basketball Pitești, contând pentru sferturile de finală din turneul play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Rezultate, marcatori și clasamente după etapa a 9-a din play-off și play-out
    În etapa a 9-a, CS Oșorhei a obținut o remiză în prelungiri cu viceliderul CAO, în timp ce ACS Transilvania Sport Academy s-a impus la scor la Salonta și s-a distanțat la 5 puncte de „atletici”. După opt înfrângeri consecutive, CSO Ștei a obținut primul succes în play-off.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Incendiu puternic în Palota: pompierii au salvat gospodăria și mai multe animale din calea flăcărilor
    Pompierii orădeni au acționat în dimineața acestei zile, pentru stingerea unui incendiu de amploare, care a cuprins o gospodărie din localitatea Palota, comuna Sântandrei, reușind să salveze din calea flăcărilor o casă, un depozit de materiale de construcții, solarii și mai multe animale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    11 case cuprinse de flăcări într-o localitate din Vrancea. Pompieri din 5 județe intervin
    Un incendiu de amploare izbucnit în localitatea Rucăreni, comuna Soveja, a mobilizat forțe de intervenție din mai multe județe, după ce flăcările au cuprins 11 case din lemn.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    23 de tineri din Marghita, noi voluntari alături de pompierii bihoreni în programul „Salvator din pasiune”
    În perioadele 18–19 aprilie 2026 și 25–26 aprilie 2026, la sediul Detașamentului de Pompieri Marghita, 23 de tineri au participat la cursul introductiv general destinat voluntarilor înscriși în programul „Salvator din pasiune”, desfășurat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Incendiu violent într-un apartament de pe strada Grigore Erofte din Oradea: trei persoane au ajuns la spital
    Un incendiu puternic a izbucnit în dimineața zilei de duminică, 26 aprilie, la un bloc cu patru etaje situat pe strada Grigore Erofte din Oradea. Nouă persoane au fost evacuate de pompieri, dintre care trei au necesitat transportul la spital.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X