BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Epic Oradea a ajuns între primele opt echipe la Cupa României la minifotbal

Epic Oradea a ajuns între primele opt echipe la Cupa României la minifotbal

De Teodor Biriș
la 9 July 2023 15:03

Epic Oradea a ajuns între primele opt echipe la Cupa României la minifotbal

Epic Oradea a ajuns cel mai sus din Bihor la Cupa României FOTO: FMR
9 July 2023 15:03
Patru echipe bihorene au participat în premieră la ediția 2023 a Cupei României, care s-a desfășurat la Sibiu în perioada 7-9 iulie.
Scris de Teodor Biriș - Patru echipe bihorene au participat în premieră la ediția 2023 a Cupei României, care s-a desfășurat la Sibiu în perioada 7-9 iulie.

Trimite articolul

X

Cele 96 de echipe anunțate la start au fost împărțite în 32 de grupe a câte 3 echipe. Dintre cele patru echipe bihorene, cel mai sus a ajuns Epic Oradea, care a fost eliminată în sferturile de finală de câștigătoarea ediției 2022 a Cupei României.
Epic Oradea a triumfat în Grupa 4 cu 5 puncte, Rologisped Oradea a fost a doua în Grupa 16 cu 3 puncte, Viitorul Dobrești a pierdut ambele meciuri și a fost ultima în Grupa 28, iar vicecampioana județeană Bad Boys Oradea a acumulat 4 puncte în Grupa 29 pe care a câștigat-o.

[eadvert]

Primele două clasate din grupe s-au calificat în faza „32-imilor”, unde numărul echipelor bihorene s-a mai subțiat, Bad Boys pierzând surprinzător cu 1-5 în fața celor de la D Angelo București, pe care Epic a învins-o în grupă cu 2-1. Rologisped a trecut la lovituri de departajare de Premiere Arad cu 3-1, după ce în timpul regulamentar scorul a fost 1-1. În „șaisprezecimi” a ajuns și Epic, după succesul cu 5-1 repurtat în fața celor de la Vintage Team. În fața „saisprezecimilor” a părăsit competiția și Rologisped, după 1-4, cu Bella Venezia Oltenița. A mers mai departe doar Epic, învingătoare la lovituri de departajare cu „La Maria și Ion” București, scor 2-0, după 0-0 în timpul regulamentar.

Orădenii și-au continuat parcursul excelent al zilei de sâmbătă și în optimile de finală, unde au dispus cu un spectaculos 5-3 de Promar Decor Focșani.
Duminică dimineața, în „sferturi”, Epic a pierdut cu 1-2 în fața câștigătoarei Cupei României de anul trecut, Energy Friends Sighișoara. Întrucât locul 5 era calificant pentru Socca Champions League s-au jucat și meciuri de clasament în care au fost angrenate echipele învinse în sferturile de finală. Epic a jucat cu MFC Oilfriends Ploiești și a pierdut cu 1-4, rămânând cu o clasare onorantă pe locurile 7-8 din 96 de echipe.

Lotul Epic pentru Cupa României a fost format din: Sorin Gavriș – Răzvan Țîrlea, Cristian Fitero, Coriolan Chiș, Răzvan Matei, Laurențiu Prundaru, Paul Suciu, Teodor Cheregi, Sorin Ban, Marcel Gal, Ionuț Cuci, antrenor Raoul Prodan, manager Cătălin Turcuț.

Trimite articolul

X
Taguri:
Bad Boys Oradea ,
cupa romaniei ,
Epic Oradea ,
minifotbal ,
Rologisped ,
Sibiu ,
Viitorul Dobresti
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Fără șanse pentru „leii roșii” în meciul 3. U-BT Cluj-Napoca a preluat conducerea în finala Ligii Naționale
    La BT Arena s-a desfășurat cea de-a treia partidă a seriei dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Raiffeisen Oradea, contând pentru finala turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de rățuște au fost lansate pe Crișul Repede, la Oradea, de Ziua Copilului, în scop caritabil
    Ploaia măruntă nu a fost un împediment pentru ca sute de orădeni să participe la cea de-a treia ediție a Cursei Rățuștelor care s-a desfășurat în cursul zilei de luni, 1 iunie.

    România

    Deznodământ tragic după intervenția ambulanțierului din Bihor: șoferița camionului a murit la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de luni, 1 iunie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în Hidișelu de Jos: un BMW a ajuns cu roțile în sus lângă carosabil
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de luni, 1 iunie. 3

    BIHON Sport local

    Fotbaliștii de la LPS Bihorul s-au clasat pe locul 2 la Olimpiada Națională a Sportului Școlar
    La sfârșitul săptămânii trecute la Complexul Marea Neagră din Eforie Nord s-a desfășurat turneul final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la fotbal U18, dotat cu Cupa ING. Printre echipele calificate s-a numărat și cea de la LPS Bihorul Oradea. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un ambulanțier bihorean aflat în timpul liber a intervenit pentru salvarea vieții unei femei rănite într-un accident pe autostradă
    Un ambulanțier bihorean, aflat în drum spre București împreună cu familia, a intervenit la un accident produs pe Autostrada Deva-Sibiu și a reușit să resusciteze o femeie de aproximativ 40 de ani până la sosirea echipajului medical.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X