BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
FC Bihor și-a asigurat locul în play off, câștigând meciul cu CS Socodor. Sergiu Jurj a marcat 3 goluri

FC Bihor și-a asigurat locul în play off, câștigând meciul cu CS Socodor. Sergiu Jurj a marcat 3 goluri

De Gavril Nuțiu
la 25 November 2023 18:55 Reactualizat la: 25 November 2023 19:18

FC Bihor și-a asigurat locul în play off, câștigând meciul cu CS Socodor. Sergiu Jurj a marcat 3 goluri

foto: FC Bihor
25 November 2023 18:55 Reactualizat la: 25 November 2023 19:18
După ce a ratat victoria în meciul din etapa trecută cu Poli Timișoara, FC Bihor s-a revanșat în deplasarea cu CS Socodor, obținând o victorie categorică, cu scorul de 4-1.
Scris de Gavril Nuțiu - După ce a ratat victoria în meciul din etapa trecută cu Poli Timișoara, FC Bihor s-a revanșat în deplasarea cu CS Socodor, obținând o victorie categorică, cu scorul de 4-1.

Trimite articolul

X

Echipa noastră a început meciul în trombă, cu două goluri marcate în primele zece minute. În minutul 5, Sergiu Jurj a expediat un șut de la marginea careului, Mucha a respins până la Andrei Moga, care a deschis scorul printr-un șut din apropierea porții, scor 0-1. Cinci minute mai târziu, Sergiu Jurj a primit o minge în partea stângă a careului și a șutat imparabil la colțul scurt, de la circa 10 metri, scorul devenind 0-2. Orădenii își puteau mări avantajul în minutul 14, când Ban a expediat mingea în bara stângă a porții gazdelor, mingea a revenit în careu la același Sergiu Jurj, care n-a reușit însă să înscrie, șutul său fiind deviat în corner.

[eadvert]

CS Socodor a redus din diferență în minutul 17, când Turcuș a centrat în careu la o lovitură liberă de pe partea dreaptă, iar Bogdan Țoca (fost jucător al FC Bihor) a marcat din voleu de la 16 metri, scor 1-2. Jocul a curs însă în continuare spre poarta gazdelor, roș-albaștrii reluându-și dominarea. În minutul 20, Vasile a șutat în bara transversală a porții lui Mucha, după o pasă a lui Sergiu Jurj. Tot Sergiu Jurj a marcat pentru 1-3 în minutul 38, după o pasă ideală a lui Călin Jurj. Gazdele au inițiat o acțiune periculoasă în minutul 44, când Țoca a trimis mingea cu capul sub transversală, dar Pânzariu a repins în corner.

FC Bihor s-a distanțat pe tabela de marcaj în minutul 53, când Sergiu Jurj a reluat de la circa 8 metri în plasă, după o centrare a lui Chitaș de pe partea stângă, scor 1-4. Scorul putea lua proporții și mai mari în minutul 78, când Cherman a șutat la colțul lung după o pasă a lui Chindlea, dar portarul Mucha și-a salvat echipa de la un nou gol. Partida s-a încheiat cu victoria incontestabilă a roș-albaștrilor. Prin „tripla” de la Socodor, Sergiu Jurj a ajuns la cota de 19 goluri marcate, fiind golgheterul Seriei 8 din Liga 3.

foto: FC Bihor

„A fost un meci la discreția noastră, în care ne-am creat multe ocazii, după o dominare clară. Mă bucur că nu s-a accidentat nimeni, pentru că suprafața de joc a fost foarte grea. Mă bucur și pentru Sergiu Jurj, pentru că atacantului îi stă bine să marcheze. A realizat un meci bun și a făcut exact ceea ce trebuie să facă un atacant care stă tot timpul în fața porții. M-au nemulțumit puțin cei din linia a doua, pentru că nu au înscris, deși au avut și ei ocazii”, a afirmat antrenorul echipei FC Bihor, Florin Farcaș.

Prin această victorie, FC Bihor a acumulat 34 de puncte și și-a asigurat calificarea în play off-ul Seriei 8 din Liga 3.

CASETA TEHNICĂ

CS Socodor – FC Bihor 1-4 (1-3)

Au marcat: Bogdan Țoca 17 / Andrei Moga 5, Sergiu Jurj 10, 38 și 53

CS Socodor: Mucha – Clej (65 Caia), Ghergheș, Țoca, C. Covaci (46 D. Covaci) – Șerengău (71 Flueraș), Turcuș – Ciornei, Mintaș (46 Pirtea), Lezeu (77 Călău) – Câmpan. Antrenor: Darasz Tibor

FC Bihor: Pânzariu – C. Jurj, Bactăr (46 Ioviță), R. Farcaș, Al. Stoian – Calugher, B. Vasile – Ban, Moga (71 Hosu), Fl. Chitaș (84 Sorian) – Sg. Jurj (71 Chindlea). Antrenor: Florin Farcaș

Trimite articolul

X
Taguri:
FC Bihor ,
Sergiu Jurj ,
trei goluri ,
victorie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Ai un copac în curte? Nu-l tăia până nu verifici asta. Poți avea nevoie de aprobare
    Toamna începe sezonul curățeniei în curțile românilor. Frunzele sunt strânse, gardurile vii sunt tunse, crengile uscate sunt îndepărtate, iar copacii care au îmbătrânit sau au devenit incomozi ajung, uneori, pe lista lucrărilor de făcut.

    România

    Un cunoscut brand românesc de cosmetice, amendat cu 5.000 de euro după un atac informatic
    Unul dintre brandurile românești cunoscute de cosmetice, Gerocossen, a ajuns în atenția autorității pentru protecția datelor după ce compania a fost ținta unui atac informatic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 91 de milioane de lei investiți în Ștei, după finalizarea a 17 proiecte PNRR
    În orașul Ștei au fost finalizate toate cele 17 proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență, investițiile având o valoare totală de peste 91 milioane de lei. Proiectele au vizat 25 de clădiri și au acoperit domenii precum educația, sănătatea, serviciile sociale, eficiența energetică, administrația publică și dezvoltarea urbană.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pagube de 8.000 de lei pentru un orădean, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori mașina de serviciu
    Un orădean s-a ales cu ambele mașini de serviciu avariate și cu pagube evaluate la aproape 8.000 de lei, după ce un vecin i-a zgâriat de două ori caroseria. A făcut-o la adăpostul întunericului, la un interval de o lună, în fața unui bloc de pe bulevardul Dacia, din Oradea.

    Economic

    Banii din pensiile private intră într-o nouă etapă. Ce pregătește ASF pentru anul 2027
    Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) a pus în dezbatere un proiect de normă care stabilește regulile pentru autorizarea fondurilor ce vor administra plata pensiilor private.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două capele mortuare vor fi construite în satele Sighiștel și Valea de Sus. În ce stadiu sunt proiectele
    Două dintre satele aparținătoare comunei Câmpani care nu au în prezent capele mortuare vor beneficia de astfel de investiții. Primăria a făcut pași concreți pentru realizarea capelelor din Sighiștel și Valea de Sus, iar proiectele se află în etape diferite.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X