BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Gică Popescu se bucură de simpatie peste tot”

„Gică Popescu se bucură de simpatie peste tot”

la 30 January 2014 09:57
30 January 2014 09:57
Cel care s-a ocupat de vizita lui Gică Popescu la Oradea, dar şi la Timişoara sau Arad, este Alex Krenek, preşedintele CS Oşorhei şi totodată reprezentantul echipelor din eşalonul trei în Comitetul Executiv.
Scris de erdei - Cel care s-a ocupat de vizita lui Gică Popescu la Oradea, dar şi la Timişoara sau Arad, este Alex Krenek, preşedintele CS Oşorhei şi totodată reprezentantul echipelor din eşalonul trei în Comitetul Executiv.

Trimite articolul

X

Oficialul bihorean este convins că Gică Popescu este îndreptăţit să devină preşedintele FRF, după cariera prodigioasă pe care a avut-o şi programul pe care-l prezintă. „Gică Popescu va câştiga fără emoţii. Dacă nici Gică Popescu nu e bun, atunci cine e? Îl cunoaşte toată Europa, a fost căpitanul Barcelonei când în vestiar etau 17 internaţionali, ca să dau un singur exemplu. Are şi un program realist, care este inspirat şi din alte ţări. Chiar şi din Belgia, ţară care a avut o evoluţie fulminantă în ultimii ani. Lumea îl primeşte cu simpatie, e receptivă”, afirmă Krenek.

Referitor la sistemele competiţionale în Liga 2 şi Liga 3, preşedintele CS Oşorhei a dezvăluit că principala doleanţă a reprezentanţilor echipelor este reducerea cheltuielilor. „În Liga 3 ar mai multe serii cu echipe mai puţine şi ar urma să se joace tur-retur în toamnă şi tur-retur în primăvară. La Liga 2 ar fi vorba tot de două serii cu 12-14 echipe. Oricum după alegeri, Gică Popescu a spus că va fi făcut un audit competiţional de o firmă din străinătate, iar în urma rezultatelor va fi stabilită strategia de viitor”, a mai adăugat Krenek.

La Oradea, Popescu a avut întâlniri şi cu oficialităţi locale, cum ar fi prefectul Claudiu Pop, viceprimarul Mircea Mălan, deputatul Ioan Cupşa şi preşedintele CJ Cornel Popa.

În următoarele zile, Krenek îl va însoţi pe Popescu şi la vizitele electorale din Maramureş, Satu Mare, Mureş şi Cluj.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
alex krenek ,
cs osorhei ,
gică popescu ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Alertă pentru firme: escrocii trimit facturi fictive prin e-Factura. Cum poți evita fraudele
    Consultanții fiscali atrag atenția asupra unei noi metode de fraudă care vizează companiile ce utilizează sistemul național e-Factura.

    Economic

    România, pe primul loc în UE la reducerea deficitului bugetar. Ce arată noile date Eurostat
    România a înregistrat cea mai mare reducere a deficitului bugetar din Uniunea Europeană în primul trimestru al anului 2026, însă, în același timp, datoria guvernamentală a depășit pragul de 60% din PIB, potrivit datelor publicate de Eurostat.

    BIHON Sport local

    Echipele LPS Bihorul au dominat turneul masculin al Campionatului Național de beach volley U18 ani
    Campionatul Național de volei pe plajă U18 ani a început luni la Liceul cu Program Sportiv Bihorul, iar a doua zi, întrecerile s-au mutat pe terenul instalat în Piața Unirii.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șoferiță lăsată 6 luni fără permis pentru o viteză de 131 km/h în localitate. A acuzat un grup de motocicliști că a șicanat-o
    O conducătoare auto s-a adresat Judecătoriei Oradea pentru a obține anularea unui proces-verbal de contravenție prin care a fost amendată cu peste 3.000 de lei și i-a fost suspendat dreptul de a conduce pe o perioadă de 180 de zile, după ce mașina pe care o conducea a fost surprinsă de radar cu o viteză de 131 km/h în localitate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiții strategice în Bihor. Transgaz va construi peste 72 de kilometri de magistrale noi pentru extinderea rețelei de gaze
    Județul Bihor va beneficia, în următorii doi ani, de una dintre cele mai importante investiții în infrastructura de transport al gazelor naturale din ultimele decenii. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 22 iulie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 22 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X