BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Golgheter la datorie! CAO 1910 Oradea a obținut a cincea victorie

Golgheter la datorie! CAO 1910 Oradea a obținut a cincea victorie

De Teodor Biriș
la 23 February 2022 18:12 Reactualizat la: 23 February 2022 20:24

Golgheter la datorie! CAO 1910 Oradea a obținut a cincea victorie

FOTO: CAO Facebook
23 February 2022 18:12 Reactualizat la: 23 February 2022 20:24
Cel puțin în jocurile de pregătire, atacantul Sergiu Jurj (24 de ani) pare să-l facă uitat pe Marius Hosu, fostul golgheter al CAO, plecat în Liga 5 din Italia.
Scris de Teodor Biriș - Cel puțin în jocurile de pregătire, atacantul Sergiu Jurj (24 de ani) pare să-l facă uitat pe Marius Hosu, fostul golgheter al CAO, plecat în Liga 5 din Italia.

Trimite articolul

X

Miercuri, de la ora 16:00 pe terenul din Avram Iancu, CAO 1910 Oradea și-a continuat programul jocurilor de verificare cu CSC Dumbrăvița, formație clasată pe locul 4 în Liga 3, Seria 8.
Orădenii au câștigat cu 2-1 (0-0), iar atacantul venit de la SCM Zalău a reușit o „dublă”.

[eadvert]

În minutul 57, după o combinație între Chindlea și Ioviță, ultimul a centrat și Sergiu Jurj a marcat cu latul din 7-8 metri (1-0). Cu cinci minute înainte de final, același Jurj a ajuns la 5 goluri pentru CAO în aceasată perioadă, după o pasă filtrantă a lui Ad. Popa, iar atacantul l-a executat pe Trifon cu un șut de 14 metri (2-0). Dumbrăvița a limitat scorul în minutul 90 prin Ciubotariu (2-1).

CAO a început în formula: A. Barabaș – R. Gunie, Cl. Petruș, Al. Popa, M. Kovacs – R. Ardelean, D. Cîrjan – M. Balint, P. Chiș-Toie, Fl. Chitaș – M. Ion. Din minutul 46: A. Barabaș – C. Jurj, M. Kovacs, D. Lupșe, L. Ioviță – G. Cherman, R. Săutiuț – D. Marina, Ad. Popa, A. Chindlea – Sg. Jurj. Antrenori: Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe.

Pentru formația bănățeană au jucat: Trifon – Amariei, Bain, Bura-Koț, Zurbagiu, Ghinescu, Moțiu, Bodri, Martinov, Tismonar, Făgărășanu. Pe parcursul reprizei a doua au mai evoluat: Ciubotariu, Benea, Grigoriu, Vidican, Olaru, Gologan, Ilan, Paunchici. Antrenor: Cosmin Stan.

Sâmbătă, 26 februarie, CAO se va duela în deplasare cu Crișul Chișineu Criș, formație clasată pe locul 1 în Liga 3, Seria 8.

Până acum, formația orădeană a înregistrat cinci victorii și o remiză în jocurile disputate în această iarnă.

Trimite articolul

X
Taguri:
CAO 1910 Oradea ,
CSC Dumbrăvița ,
Sergiu Jurj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Consider că este un regulament corect pentru toți”
    Noul regulament al Federației Române de Baschet pentru ediția 2026-2027 a Ligii Naționale de Baschet Masculin prevede obligativitatea prezenței pe teren a unui singur jucător român pe întregul parcurs al meciurilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Asociația Dumbrava a contestat amenda de 1.000.000 de lei dată de ITM Bihor. Procesul-verbal de sancționare, semnat de șoferul ITM
    Judecătoria Beiuș a fost chemată să soluționeze o plângere contravențională care a fost formulată de Asociația Dumbrava – Dumnezeu Poartă de Grijă împotriva amenzii de 1.000.000 de lei, aplicată de Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Apel umanitar: Salvați de vecini din calea flăcărilor, doi soți din Bihor au rămas fără tot ce au agonisit
    În doar câteva ore, munca și agoniseala de o viață s-au transformat în cenușă.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Firma de catering care livra mâncare la Grădinița „Aleodor”, închisă temporar de CJPC Bihor. Amenzi de 20.000 de lei
    Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor (CJPC) Bihor a dispus oprirea temporară a activității firmei de catering care furniza mesele pentru Grădinița „Aleodor” din Oradea, în urma controlului efectuat vineri, 24 iulie, în contextul anchetei declanșate după îmbolnăvirea mai multor copii și a unei educatoare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Pericol public. O groapă nesemnalizată de aproape doi metri adâncime a fost lăsată de izbeliște de muncitorii unei firme lângă cimitir
    Potrivit imaginilor primite la redacție de la mai mulți orădeni, pe strada Universității, vizavi de cartierul Europa, a fost săpată o groapă în zona trotuarului de lângă cimitirul Rulikowski.

    Economic

    ANPC: 67% dintre hainele verificate aveau etichete neconforme. Aproape 40.000 de amenzi în șase luni
    La 100 de zile de la preluarea conducerii ANPC, președintele instituției, Békési Csaba, și-a prezentat raportul de activitate acasă, la Oradea, ocazie cu care a făcut public și bilanțul Autorității pentru primul semestru al anului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X