BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Ion Marin a cucerit bronzul la CN Master de culturism

Ion Marin a cucerit bronzul la CN Master de culturism

la 26 May 2014 09:24 Reactualizat la: 26 May 2014 10:07
26 May 2014 09:24 Reactualizat la: 26 May 2014 10:07
La 52 de ani, culturistul orădean Ion Marin (Gym Mar Strong), multiplu campion, şi-a adăugat în palmares o nouă medalie la un Campionat Naţional Master de Culturism.
Scris de erdei - La 52 de ani, culturistul orădean Ion Marin (Gym Mar Strong), multiplu campion, şi-a adăugat în palmares o nouă medalie la un Campionat Naţional Master de Culturism.

Trimite articolul

X

Deşi a fost sâcâit de o viroză puternică, Ion Marin (nr. 110 în concurs) a decis să concureze la categoria 90 kg, 40-49 ani, care a reunit la start cei mai mulţi şi bine pregătiţi concurenţi. Finalmente, orădeanul s-a clasat pe locul 3 din 7 sportivi, el fiind devansat de Alin Mateescu (Bucureşti, nr. 83) şi Sorin Fritea (Şimleu Silvaniei, nr. 82).

„Am ţinut să concurez la categoria cea mai grea chiar şi cu riscul de a ocupa doar locul trei decât să lupt într-o categorie mai slabă, unde erau concurenţi mai puţini. Concurenţii de la masters ne demonstrează că poţi să arăţi foarte bine şi peste 40 sau 50 de ani, dar numai dacă faci mişcare”, a declarat Ion Marin.

Câştigătorii celorlalte categorii de concurs: Ovidiu Cozma (Baia Mare) – 70 kg (40-49 ani); Claudiu Giurgi (Baia Mare) – 80 kg (40-49 ani); Denis Engi (Târgu Mureş) +90 kg (40-49 ani); Cecilia Veres (Târgu Mureş) la bikini fitness; Florina Iuliana Iancu (Cluj-Napoca) – bodyfitness 35-44 ani; Constanţa Tabără (Buzău) – bodyfitness +45 ani; Ioan Laslo (Şimleu Silvaniei) la bodybuilding clasic +50 ani; Dumitru Ciofu (Braşov) – 80 kg (50-59 ani), Vasile Şerban (Cosntanţa) +80 kg (50-59 ani); Alin Mateescu (Bucureşti) la open (40-49 ani); Vasile Şerban la open (50-59) ani.

Un alt orădean care a urcat pe podium este Iosif Asztalos (Gym Mar Strong), clasat pe locul II la categoria 80 kg (40-49 ani).

 

Trimite articolul

X
Taguri:
culturism ,
gym mar strong ,
ion marin
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea a mai achiziționat un jucător care a evoluat la Corvinul Hunedoara
    După Modan (CSM Reșița), Cruceru (ASA Târgu Mureș) și Kilyen (Corvinul), FC Bihor a anunțat duminică transferul fundașului stânga Mihai Velisar (27 de ani), care a jucat în ultimele sezoane la Corvinul Hunedoara.

    România

    Proiect de lege: Retragerea decorațiilor pentru persoanele condamnate definitiv și cele care au colaborat cu Securitatea
    Parlamentarii USR Sorin Șipoș, Cynthia Păun și Vlad Șendroiu au depus o inițiativă legislativă care modifică sistemul național de decorare al României astfel încât persoanelor condamnate definitiv la închisoare - indiferent dacă e vorba de executare sau cu suspendare - și persoanelor care au colaborat cu Securitatea să li se retragă, de drept, distincția.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bunuri de 20.000 de lei, trimise din Scoția, furate de doi hoți din Tinca. Unul a sustras și donații pentru bolnavii de cancer
    Doi bărbați din Tinca au ajuns în boxa acuzațiilor, la Judecătoria Salonta, după ce au furat din casa unui consătean mai multe bagaje în care s-ar fi aflat bunuri în valoare de 20.000 de lei, trimise din Scoția de sora păgubitului.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Déák Zsombor este câștigătorul concursului X-Man România 2026. A stabilit cel mai bun timp înregistrat în cele 16 ediții
    Peste 800 de sportivi din 16 țări au luat startul la ediția 2026 a evenimentului X-Man România, concurs devenit emblematic pentru orașul Oradea.

    Economic

    Reguli noi pentru angajatori și drepturi extinse pentru salariați. Ce se schimbă din 7 iunie
    Piața muncii din România se pregătește pentru una dintre cele mai importante transformări din ultimii ani. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    OMODA & JAECOO vin la Oradea. D&C deschide showroom dedicat.
    Piața auto din județul Bihor se extinde cu o nouă opțiune.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X