BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Lasă jocul pe calculator, trage de-adevăratelea!”

„Lasă jocul pe calculator, trage de-adevăratelea!”

la 20 November 2013 13:31
20 November 2013 13:31
Secţia de tir sportiv a CSU Oradea (antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa) a desfăşurat o amplă acţiune de popularizare a acestui sport şi de selecţie, la Liceul „Lucian Blaga”.
Scris de erdei - Secţia de tir sportiv a CSU Oradea (antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa) a desfăşurat o amplă acţiune de popularizare a acestui sport şi de selecţie, la Liceul „Lucian Blaga”.

Trimite articolul

X

Disputată sub sloganul „Lasă joaca pe calculator, trage de-adevăratelea – Viitor olimpc de aur pentru tirul sportiv”, acţiunea a fost iniţiată şi finanţată de Ministerul Tineretului şi Sportului, în cadrul Programului Pierre de Coubertin. Selecţia a angrenat nu mai puţin de 260 de copii cu vârsta de 11-15 ani de la liceul orădean, dintre care 60 au participat la finale, găzduite de Poligonul Universitatea. „Acţiunea a constituit un succes deplin, creând o emulaţie extraordinară pentru tirul sportiv în rândurile elevilor. Un mare număr de copii au fost seletaţi pentru practicarea tirului, având şanse să facăp sport de performanţă”, ne-a declarat antrenorul Vasile Leţ.

Trimite articolul

X
Taguri:
csu oradea ,
liceul lucian blaga ,
tir sportiv
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Construcțiile fără autorizație pot fi legalizate până în 2027. Nota de plată va fi însă de 10 ori mai mare
    Cetățeniicare au ridicat construcții fără autorizație sau au executat lucrări diferite de cele aprobate vor avea, în anumite condiții, posibilitatea de a le aduce în legalitate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    5 ani de închisoare pentru tranzacții cu drog „cristal”. Suspectul se întâlnea cu clienții lângă un magazin din Oradea
    Un bărbat de 39 de ani, din Oradea, a fost condamnat vineri, 21 august, la 5 ani de închisoare, cu executare, sub acuzația de trafic de droguri de mare risc, după ce polițiștii antidrog și procurorii DIICOT au documentat patru tranzacții efectuate de acesta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiție de 51 de milioane de lei la Dobrești: 120 de locuințe și clădirile publice vor fi încălzite cu biomasă
    În comuna Dobrești se pregătește o schimbare în modul de încălzire a locuințelor și clădirilor publice.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Economic

    România pune bateriile pe lista scurtă a investițiilor în energie. Peste 230 de milioane de euro pentru stocare
    Două programe de finanțare, cu o valoare totală de peste 230 de milioane de euro, sunt pregătite pentru dezvoltarea unor noi capacități de stocare, într-un moment în care sistemul energetic se confruntă cu o combinație tot mai dificilă de producție variabilă, consum ridicat și capacități insuficiente de echilibrare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Investiții de aproape 4 milioane de lei în comuna Chișlaz: cinci clădiri publice, modernizate energetic cu fonduri europene
    În satele din comuna Chișlaz au fost finalizate sau se apropie de finalizare mai multe proiecte de eficientizare energetică a unor clădiri publice, investițiile fiind realizate cu fonduri europene.

    BIHON Sport local

    ACS Transilvania Sport Academy a învins CSC Ghiroda și Giarmata Vii într-un meci amical. Autorul unicului gol are doar 16 ani
    Continuându-și pregătirile pentru viitorul sezon, echipa Transilvania Sport Academy a susținut o partidă de verificare în compania formației CSC Ghiroda și Giarmata Vii.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X