BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Luceafarul Felix, egal cu Damila Maciuca

Luceafarul Felix, egal cu Damila Maciuca

la 17 November 2012 14:39 Reactualizat la: 17 November 2012 19:16
17 November 2012 14:39 Reactualizat la: 17 November 2012 19:16
Luceafărul Felix a obţinut a treia remiză consecutivă, scor 1-1 (0-1), cu Damila Măciuca.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Luceafărul Felix a obţinut a treia remiză consecutivă, scor 1-1 (0-1), cu Damila Măciuca.

Trimite articolul

X

Măciuca s-a ţinut tare la Sânmartin. Luceafărul a avut parte de un adversar bine organizat, dar şi reciproca a fost valabilă. În aceste condiţii jocul a fost unul echilibrat, iar fazele de careu pot fi numărate pe degetele de o singură mână. Arma folosită de ambele combatante a fost şutul din afara careului, dar A. Popa (3), respectiv D. Muntean (29) sau Svarczkopf (31) au ratat de puţin ţinta.

Când a reuşit să intre în careu, C. Roşu a fost blocat la 6 metri de portarul D. Geantă (34). La cealaltă poartă, Voinea a pătruns mai decis, a căzut în duelul cu Achim şi centralul a indicat penalty. Tot Voinea a executat şi l-a învins pe Miron (1-0). Imediat după pauză, Voinea a şutat de la marginea careului şi portarul bihorean a scos în corner (48). Teptat, gazdele au mutat jocul în jumătatea adversă, dar au devenit periculoase abia după intrarea pe teren a veteranului Bundea. Nerefăcut total după întinderea suferită cu Corona, „decarul” a riscat şi a fost aruncat în luptă din minutul 74. Trei minute mai târziu l-a angajat bine în careu pe Neluţ Roşu, care a fost oprit prin fault de Ed. Stoica.

Penalty şi eliminare a decis arbitrul Popa, iar N. Roşu a restabilit egalitatea de la punctual cu var (1-1). În minutele rămase, Damila a rezistat în ciuda presiunii bihorenilor, care n-au avut clarviziunea necesară să înscrie golul victoriei. S-a terminat 1-1, iar Luceafărul se menţine neînvinsă de patru etape, dar a fost şi al patrulea meci de când nu a mai câştigat acasă. Pentru bihoreni urmează o etapă liberă, urmând să încheie turul de campionat în deplasare la CSM Râmnicu Vâlcea.

CASETA TEHNICĂ

Luceafărul Felix – Damila Măciuca 1-1 (0-1)

Stadion Luceafărul Felix. Teren bun. Spectatori: 300

Au marcat: N. Roşu 77 penalty / A. Voinea 44 penalty

Luceafărul: B. Miron – D. Muntean, Mintaş, Letan, A. Achim – Pocian – N. Roşu, Svarczkopf, Haş (32 C.Roşu), Blănaru (78 I. Pantea) – Gh. Popescu (74 Bundea). Antrenor: Călin Moldovan

Damila: D. Geantă – Nwabuere, A. Stoica, Posteucă (46 Melcea), Ed. Stoica – Iordache, Lirca (90 Militaru), I. Stoica, Codin (64 B. Geantă) – A. Popa, A. Voinea. Antrenor: Erik Lincar

Remarcaţii meciului: N. Roşu, Mintaş / A. Voinea

Cartonaşe galbene: A. Achim 44, Pocian 68, Svarczkopf 82 / Ed. Stoica 51, Lircă 59, Nwabuere 90+3, D. Geantă

Cartonaşe roşii: – / Ed. Stoica 77

Arbitri: Sergiu Popa (Aiud) – Iulian Szekely (Cluj-Napoca), Tunyogi Ferencz (Zalău)

Observatori FRF: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca) şi Dorel Cura (Arad).

Rezultate înregistrate:

Luceafărul Felix – Damila Măciuca 1-1 (0-1). N. Roşu 77 penalty / A. Voinea 44 penalty

FC Argeş – Corona Braşov 1-2 (1-1). M. Ion 9 / Pastor 40, Ene 52

FCM Tg. Mureş – Unirea Alba Iulia 2-0 (2-0). C. Cristea 34, Hanca 42

FC Maramureş – UTA Arad 2-1 (0-1). N. Oltean 63, M. Tănasă 82 penalty / Silvăşan 3

CSM Rm. Vâlcea – FC Olt 0-0

FC Bihor, CS Mioveni şi ACS Poli Timişoara au stat.

Trimite articolul

X
Taguri:
Damila Maciuca ,
fotbal ,
liga 2 ,
Luceafarul Felix
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dezvăluirile unuia dintre fiii lui Viorel Pașca despre noaptea petrecută în arest: „Statul român ne-a tratat ca pe cei mai periculoși criminali”
    Într-un mesaj postat sâmbătă pe Facebook, unul dintre fiii lui Viorel Pașca, Sabin, a dezvăluit cum a fost tratat el și familia sa în orele petrecute în arest, acolo unde au fost trimiși ca urmare a emiterii unor ordonanțe de reținere de către DIICOT – Structura Centrală, în urma descinderilor din această săptămână la așezămintele familiei Pașca din Bihor.

    Bihon CSM Oradea

    Cu antrenorul „leilor roșii” pe banca tehnică, naționala Suediei a câștigat meciul cu Cehia
    Reprezentativa de baschet a Suediei a câștigat cu scorul de 87-76 meciul de pe teren propriu cu Cehia, contând pentru etapa a 5-a din Grupa H a calificărilor pentru FIBA Basketball World Cup 2027. Naționala Suediei este pregătită de antrenorul echipei CSM CSU Raiffeisen Oradea, Mikko Riipinen.

    Cultură

    Piese de patrimoniu în garderobă: costumele populare ale artistei Antonela Ferche-Buțiu
    Şapte costume populare complete din colecţia artistei bihorene au fost expuse la Roma.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Soacră și ginere, judecați pentru trafic cu „zăpadă”. Una din tranzacții s-a făcut prin apel video
    O femeie din Oradea și ginerele ei au fost condamnați la închisoare cu suspendare într-un caz în care au fost investigați de polițiștii antidrog și de procurorii DIICOT pentru efectuarea de operaţiuni cu substanţe susceptibile de a avea efecte psihoactive.

    Bihon CSM Oradea

    CSM CSU Raiffeisen Oradea nu i-a prelungit contractul lui Emmanuel Nzekwesi
    Internaționalul olandez Emmanuel Nzekwesi se desparte de echipa „leilor roșii”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea scoate la licitație cinci terenuri. Prețurile pornesc de la 40 de euro pe metrul pătrat
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în cadrul ședinței ordinare din luna iunie, scoaterea la licitație publică a cinci parcele de teren aflate în proprietatea privată a municipalității. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X