BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Luptători orădeni medaliați la competiții internaționale

Luptători orădeni medaliați la competiții internaționale

De Teodor Biriș
la 6 June 2023 10:36 Reactualizat la: 6 June 2023 18:41

Luptători orădeni medaliați la competiții internaționale

6 June 2023 10:36 Reactualizat la: 6 June 2023 18:41
Scris de Teodor Biriș

Trimite articolul

X

Campion național și balcanic, orădeanul Vlad Trip (în foto) s-a întors cu medalia de argint de la „European Combat School”, competiție care s-a desfășurat în Serbia la finalul lunii mai. Sportivul de la LPS Bihorul a făcut parte din lotul național al României și s-a clasat pe locul 2 la categoria 48 kg lupte greco-romane U15. „European Combat School” este organizat de ESSF (European School Sport Federation).

[eadvert]

Revenit din Serbia, Vlad a avut parte de o nouă competiție în perioada 2-5 iunie, de data aceasta la Turneul Internațional U15 Wrestling Challenge „Memorial Ioan Mureșan&Valeriu Bularca” de la Cluj-Napoca, ajuns la ediția a VI-a. Vlad Trip s-a clasat pe locul 3 la categoria 48 kg, reușind să-și asigure medalia de bronz după ce a învins un luptător din Olanda, medaliat la Campionatul European din 2022.

Alte două medalii de bronz au fost adjudecate de colegii săi de la LPS Bihorul Oradea (antrenor Nelu Sandu Pop), Florin Beldea la 44 kg și Maia Vodoileu la 66 kg. La turneul desfășurat în Sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca au participat 250 de luptători din 13 țări: Italia, Lituania, Franța, Kazakhstan, Israel, Moldova, Ungaria, Slovacia, Georgia, Olanda, Letonia, Turcia și România.

Florin Beldea, antrenorul Nelu Sandu Pop și Maia Vodoileu FOTO: FB

Trimite articolul

X
Taguri:
Florin Beldea ,
lps bihorul oradea ,
lupte ,
Maia Vodoileu ,
Vlad Trip
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Transilvania Sport Academy completează „careul” de echipe bihorene din Liga 3. N-au lipsit emoțiile la meciul retur!
    Victorioasă cu 3-0 în deplasare, Transilvania Sport Academy a reușit să promoveze în Liga 3 după ce s-a impus cu 3-2 la Sânmartin în fața Minerului Rodna. Un meci cu două reprize diametral opuse, în care bihorenii au revenit de la 0-2!

    BIHON Sport local

    FOTO+VIDEO
    Învingător în Cetatea Sucevei! Adrian Maxim și-a adăugat în palmares și centura „Colosseum Tournament”
    Probabil cel mai valoros luptător român de K1 la categoria ușoară, bihoreanul Adrian Maxim și-a reconfirmat statutul la gala aniversară „Colosseum Tournament 50”, desfășurată vineri seara în Cetatea de scaun a Sucevei.

    Cultură

    VIDEO
    Interviu cu Cosmin Petruţ, actor, voice-over şi trainer / „Dublajul este una dintre cele mai discrete forme de actorie”
    Actor, voice-over şi trainer, Cosmin Petruţ este cunoscut pentru rolurile din spectacolele Teatrului Regina Maria din Oradea, de la cursurile de teatru, dar şi ca voce a multor personaje din desenele animate.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la Spitalul Județean din Oradea: medic ATI, amenințat cu bătaia după un incident provocat de 4 persoane
    Un medic de la Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean din Oradea a fost nevoit, sâmbătă dimineața, să sune la 112 și să ceară intervenția Poliției, după ce patru persoane au provocat scandal în incinta unității medicale, iar una dintre ele – o femeie – chiar l-a amenințat cu bătaia. 3

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a dispus începerea judecății în dosarul de mită al fostului director al ISCTR Bihor, Cristin Țepele
    Un judecător de cameră preliminară din cadrul Tribunalul Bihor a dispus, vineri, începerea judecății în procesul în care Cristin Țepele, fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, este inculpat pentru două fapte de luare de mită și pentru folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste detalii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    VIDEO: Dental Plazza by Adrian Oradea: Materialul ales poate face diferența când vă puneți o coroană dentară!
    Când îți pui o coroană dentară, materialul ales poate face diferența dintre un rezultat care ține ani de zile și o cheltuială greșită.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X