BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Medaliată cu bronz la Campionatul European

Medaliată cu bronz la Campionatul European

la 5 November 2019 14:00

Medaliată cu bronz la Campionatul European

5 November 2019 14:00
Macedonia de Nord a găzduit ediţia a XI-a a Campionatului European de Karate Shotokan, competiţie organizată de World Shotokan Federation în perioada 1-3 noiembrie.
Scris de Teodor Biriş - Macedonia de Nord a găzduit ediţia a XI-a a Campionatului European de Karate Shotokan, competiţie organizată de World Shotokan Federation în perioada 1-3 noiembrie.

Trimite articolul

X

Printre cele 20 de ţări participante la Skopje s-a numărat şi România, care a avut în competiţie un lot numeros, alcătuit din 212 sportivi la diverse categorii de vârstă şi probe de concurs.

Printre medaliaţi s-a numărat şi bihoreanca Szentgyorgyi Silvia de la CS Good Dragon Marghita. Silvia a cucerit două medalii de bronz la Shobu Ippon și WKF Kumite Seniori, categoria – 55kg.

La această competiţie, România a adunat 68 de medalii de aur, 71 de medalii de argint şi 124 de medalii de bronz.

Trimite articolul

X
Taguri:
campionat european ,
karate shotokan ,
Szentgyorgyi Silvia ,
World Shotokan Federation
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Parcul I.C. Brătianu din Oradea, acaparat de sute de copii după reabilitare. Cum arată noua amenajare?
    Parcul I. C. Brătianu pare să fi trecut cu brio primul test după reabilitare. Locurile de joacă, aleile și zonele de agrement sunt pline de copii și părinți, iar noua investiție a devenit rapid una dintre cele mai populare destinații de relaxare

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru orădeni, audiați într-un dosar de obținere ilegală de fonduri Start-up Nation. Au fost sechestrate două case de 1.000.000 de euro
    Trei orădeni, de 27, 41 și 47 de ani, și o femeie de 47 de ani, tot din Oradea, au fost duși, marți, cu mandat la sediul Poliției Bihor pentru a fi audiați într-un dosar instrumentat sub supravegherea Parchetului Bihor pentru acuzațiile de obținere ilegală de fonduri, complicitate la această infracțiune și mărturie mincinoasă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sute de apartamente din cartierul Nufărul rămân fără apă caldă în urma unei avarii. Vezi străzile afectate
    Pentru remedierea unei avarii apărute la rețeaua termică de transport de la intersecția străzilor Atelierelor și Nojoridului, începând de miercuri, 10 iunie, ora 08:00, se va întrerupe furnizarea apei calde de consum pentru consumatorii alimentați din punctele termice PT 871, PT 872 și PT 875.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    E definitiv. Fostul director de școală din Aușeu, acuzat că ar fi agresat sexual trei elevi, rămâne în arest
    Tribunalul Bihor a respins, marți după-amiaza, ca nefondată, contestația formulată de fostul director al școlii din Aușeu, Adrian Botici, împotriva încheierii prin care a fost arestat pe 28 mai sub acuzația de agresiune sexuală comisă asupra unui minor.

    BIHON Sport local

    FOTO
    Luptătorii de la Maxim Fight Team au ieșit învingători în 5 meciuri la „Blood Fight League 6”
    La sfârșitul săptămânii trecute, sportivii de la Maxim Fight Team Oradea (antrenori Adrian Maxim și Sorin Vesa) au fost prezenți cu succes la gala internațională „Blood Fight League 6” desfășurată la Timișoara.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șpagă în ziua de Paște. Alți doi polițiști de frontieră din Bihor sunt anchetați pentru luare de mită
    Încă doi polițiști de frontieră, colegi de echipaj, din cadrul Sectorului Borș sunt investigați de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor sub acuzația de luare de mită și complicitate la această infracțiune.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X