BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Medalie valoroasă la tir cu arcul”

„Medalie valoroasă la tir cu arcul”

De Teodor Biriș
la 9 May 2022 10:59 Reactualizat la: 10 May 2022 09:34

„Medalie valoroasă la tir cu arcul”

9 May 2022 10:59 Reactualizat la: 10 May 2022 09:34
Scris de Teodor Biriș

Trimite articolul

X

Orădeanca Bernadett Haragos s-a întors acasă cu medalia de bronz de la la Cupa Veronica, desfășurată la Kamnik în Slovenia. Instalată confortabil pe locul doi în calificări cu 663 de puncte (cel mai bun rezultat al ei de până acum), Bernadett Haragos a trecut relativ simplu de Eliaz Noy (Israel) în prima rundă de eliminatorii, ajungând astfel între primele patru sportive la categoria ei. „În meciul pentru medalia de bronz, Bernadett Haragos a câştigat cu 145 de puncte (din 150 posibile), ceea ce arată nivelul foarte ridicat al competiţiei. Este o medalie valoroasă obținută la unul dintre cele mai apreciate evenimente sportive de tir cu arcul, Cupa Veronica, desfăşurată la Kamnik (Slovenia). Acest concurs este o competiţie unică în felul ei, de clasament mondial (contează în clasamentul mondial şi se pot omologa recorduri mondiale). La acest eveniment sportiv mondial participă cam toţi marii campioni ai momentului, peste 200 de arcaşi de la diviziile recurve şi compound, din peste 20 de ţări, inclusiv Israel, Trinidad şi Tobago, Islanda etc”, ne-a informat Mircea Stroe, președintele CS Redpoint, care mulțumește pentru sprijin Consiliului Judeţean Bihor, Liceului Sanitar, Banca Transilvania, Rivolto Cons, ReBoxed, Turism Felix şi DJS Bihor.
Bernadett Haragos este elevă în clasa a XI-a la Liceul „Ady Endre” din Oradea, fiind cel mai titrat sportiv al CS Redpoint: campioană naţională en-titre atât la cadete (under 18) cât şi la junioare (under 21), fiind și componentă a loturilor naţionale de junioare şi senioare.

[eadvert]

Bernadett Haragos pe treapta a treia a podiumului FOTO: VERONICA S CUP

Trimite articolul

X
Taguri:
Bernadett Haragos ,
cs redpoint oradea ,
Cupa Veronica ,
tir cu arcul
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat pentru escrocherii și șantaj, un bihorean a ajuns să facă victime în propria familie
    A pozat în comisar de Poliție și a convins două persoane să-i dea bani pentru organizarea unui flagrant delict.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Gheorghe Carp despre o eventuală retragere: „Ar mai fi de lucru 5-6 ani”
    După 24 de ani la conducerea sistemului sanitar din Oradea, Gheorghe Carp spune că ia în calcul retragerea. Într-un dialog amplu cu Jurnal Bihorean, managerul explică transformarea radicală a spitalelor, de la concurență și risipă la un sistem unificat, eficient și chiar pe excedent, dar și ce probleme majore au rămas nerezolvate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sprijin pentru început de drum: părinții din Valea lui Mihai ar putea primi 1.000 de lei pentru fiecare copil
    Primăria Valea lui Mihai a lansat în transparență decizională proiectul de hotărâre care prevede acordarea unui stimulent financiar pentru nou-născuți.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Tabără de educație prin artă, organizată la Oradea pentru elevi din mediul rural
    Zece elevi din Bihor au participat, timp de patru zile, la ateliere de poezie și desen, în cadrul unui proiect derulat de Rotary Club Oradea Art Nouveau.

    Educație

    GALERIE FOTO
    Premii importante pentru elevii bihoreni la Olimpiada Națională de Geografie
    Cei 10 elevi care au reprezentat județul Bihor la Olimpiada Națională de Geografie, desfășurată la Hunedoara în perioada 5-10 aprilie, au obținut peste 81 de puncte, clasând județul printre cele mai bune din țară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X