BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Medalii orădene la Cupa Open Preşov

Medalii orădene la Cupa Open Preşov

la 19 March 2015 09:43 Reactualizat la: 19 March 2015 09:46
19 March 2015 09:43 Reactualizat la: 19 March 2015 09:46
Deşi fac parte din federaţii diferite, cluburile orădene King Do Lions (preşedinte Romeo Tulkos) şi Tae Kyon (preşedinte Alexandru Sas) au participat la ediţia a XIII-a a Cupei Open Preşov în Slovacia, rezervată copiilor, juniorilor și seniorilor.
Scris de erdei - Deşi fac parte din federaţii diferite, cluburile orădene King Do Lions (preşedinte Romeo Tulkos) şi Tae Kyon (preşedinte Alexandru Sas) au participat la ediţia a XIII-a a Cupei Open Preşov în Slovacia, rezervată copiilor, juniorilor și seniorilor.

Trimite articolul

X

Au participat circa 200 de sportivi de la 16 cluburi din 9 țări (Bulgaria, Cehia, Polonia, România, Serbia, Slovacia, Slovenia, Ucraina și Ungaria).
Din lotul King Do-Lions compus din 12 sportivi au făcut parte trei sportivi de la Vulturii Dej (Bogdan Mureșan, Bodea Bazil și Boer Alex) și un sportiv de la Gi-Do Baia Mare (Tudor Pintilie). King Do a cucerit 14 locuri 1, 11 locuri II şi 8 locuri III, bilanţ cu care a ocupat poziţia a doua în clasamentul general, după Ge Baek Preşov.

De asemenea, Andreea Ganea a fost declarată “cea mai bună senioară a competiției” pentru al doilea an consecutiv, iar “cel mai bun copil”, la masculin, a fost Antoniu Irimuş.

Clubul Tae Kyon a participat cu şase sportivi, obţinând opt clasări pe podium: 3 locuri I, două locuri II şi 3 locuri III, plus că Vlad Găvruţa a fost desemnat cel mai bun junior al concursului.

Sportivii orădeni care au urcat pe prima treaptă a podiumului au fost: David Mureşan-tehnici speciale juniori, Szabo Adam-spargeri forță juniori, Antoniu Irimuș-tull și luptă -54 kg, Camelia Ionescu-tull și luptă -60 kg, Răzvan Cotuț-tull 8-7 Gup, Andreea Ganea-luptă -63 kg, tehnici speciale și spargeri forță, Bogdan Gug-spargeri forță, Bodea Bazil-tull 5-4 Gup, David Sferle-luptă +65kg și tehnici speciale, de la King Do Lions, respectiv Vlad Găvruţa-tull individual juniori şi luptă individual juniori -62 kg, Cătălin Topai-tehnici speciale individual seniori.

Trimite articolul

X
Taguri:
Cupa Open Presov ,
king do-lions ,
Tae Kyon
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Zilele Orașului Aleșd 2026, Două zile de concerte, spectacole, competiții sportive și distracție pentru toată familia
    Orașul Aleșd se pregătește de sărbătoare. În acest weekend, la Arena Sportivă are loc o nouă ediție a Zilelor Orașului Aleșd, un eveniment dedicat întregii comunități.

    Economic

    Bihorenii au câștigat, în medie, 4.692 de lei net în iunie. Câți salariați și șomeri sunt în județ
    Piața muncii din județul Bihor a înregistrat ușoare scăderi în luna iunie 2026, atât în ceea ce privește numărul salariaților, cât și cel al șomerilor aflați în evidențele autorităților.

    Cultură

    FOTO/VIDEO
    Carele alegorice au ajuns în Piaţa Unirii din Oradea. Zilele Culturii Maghiare au debutat cu dans şi sfinţirea „pâinii noi”
    Zilele Culturii Maghiare Oradea sunt organizate cu scopul de a promova dialogul intercultural și de a consolida legăturile dintre comunități.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    Economic

    Bihorul își consolidează exporturile: comerțul extern trece pe plus în mai 2026
    Exporturile județului Bihor au depășit importurile cu aproape 20 de milioane de euro în luna mai 2026, în timp ce vânzările externe au continuat să crească. Mașinile și echipamentele electrice rămân principalul motor al comerțului internațional al județului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Uscatu’” și alți doi orădeni, achitați, dar puși să achite 210.000 de lei într-un caz de contrabandă cu țigări din Ucraina
    Orădenii Viorel Pop (66 de ani), cunoscut sub porecla „Uscatu’”, Zoltán Rácz, de 54 de ani, și Alexandru Varga (71 de ani) au fost achitați definitiv de Curtea de Apel Oradea pentru acuzația de constituire de grup infracțional organizat care ar fi avut drept scop contrabanda cu țigări aduse din Ucraina.

    România

    Se schimbă procedura pentru permisul auto. Ce document nu mai trebuie prezentat în dosarul de la ghișeu
    Cei care își depun dosarul pentru obținerea permisului auto nu mai sunt obligați să aducă certificatul de cazier judiciar, nici în format fizic, nici electronic.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X