BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Memorialul Ioan Stănescu

Memorialul Ioan Stănescu

la 31 October 2018 16:23
31 October 2018 16:23
Sala Polivalentă a Universității Oradea găzduiește, în perioada 2-4 noiembrie, etapa a doua a Campionatului Național de tir sportiv, la probele de pistol și pușcă are comprimat, la toate categoriile de vârstă, respectiv Memorialul Ioan Stănescu.
Scris de demeter1 - Sala Polivalentă a Universității Oradea găzduiește, în perioada 2-4 noiembrie, etapa a doua a Campionatului Național de tir sportiv, la probele de pistol și pușcă are comprimat, la toate categoriile de vârstă, respectiv Memorialul Ioan Stănescu.

Trimite articolul

X

Competiția cinstește memoria fostului antrenor emerit orădean Ioan Stănescu, decedat la 6 octombrie 2009. Regretatul „Nea Jean” Stănescu și-a dedicat întreaga viață tirului sportiv românesc și clubului AS Armata Metalica Oradea. A fost artizanul singurului titlu mondial de seniori din istoria sportului bihorean la un sport olimpic, cucerit de una din fostele sale eleve, Camelia Diaconu. Sportivii săi au cucerit nenumărate medalii la concursuri interne şi internaţionale.

Etapa a doua a CN și Memorialul Ioan Stănescu sunt organizate de CS Universitar Oradea (antrenori Vasile Leț, Adriana Floruța) și DJST Bihor. La cele două competiții vor fi prezenți sportivi de la echipe de tir sportiv din întreaga țară, respectiv de la patru cluburi din Ungaria. Probele de pușcă au loc sâmbătă, iar cele de pistol se vor desfășura duminică, începând de la orele 09:00. Iubitorii tirului sportiv sunt invitați la Sala Universității, accesul publicului fiind liber.

Trimite articolul

X
Taguri:
Campionatului Naţional ,
ioan stanescu ,
tir sportiv
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, tot mai expus atacurilor cibernetice: Cum încearcă o companie locală să lupte gratuit cu fraudele online
    Atacurile cibernetice nu mai sunt de mult doar problema marilor corporații sau a instituțiilor strategice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    La furat, cu sacul menajer pe cap. Dat în urmărire de doi ani, un hoț a primit o nouă pedeapsă
    Un bărbat de 61 de ani, cunoscut de polițiștii orădeni pentru mai multe spargeri comise în oraș și aflat de doi ani pe lista infractorilor căutați în întreaga țară, s-a ales recent cu o nouă condamnare. Cum altfel, decât tot pentru un furt.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Clinica Davidescu se pregătește să deschidă cel mai nou laborator de radiologie și imagistică medicală din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dr. Levai Lehar: „Miopia a devenit una dintre marile probleme de sănătate ale secolului XXI”
    Miopia a devenit una dintre marile probleme de sănătate ale copiilor și adolescenților, iar medicii spun că utilizarea excesivă a telefoanelor și tabletelor accelerează deteriorarea vederii. Oftalmologul Levai Lehar explică ce efecte au dispozitivele moderne asupra ochilor, ce soluții există pentru încetinirea miopiei și cât de mult a schimbat tehnologia actuală chirurgia oftalmologică.

    Bihon CSM Oradea

    Interviu cu baschetbalistul Kris Richard: „Încerc de fiecare dată să dau tot ce pot pe teren”
    Kristopher Jamail Richard este fără îndoială cel mai bun baschetbalist străin din istoria echipei CSM CSU Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Companie chineză interesată să investească 3 milioane de euro în Valea lui Mihai
    O delegație a unei companii din China a efectuat recent o vizită de lucru la Primăria Valea lui Mihai, în cadrul unor discuții preliminare privind o posibilă investiție în localitate.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X