BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Miza pe tineret la Luceafarul Felix

Miza pe tineret la Luceafarul Felix

la 9 January 2013 15:04 Reactualizat la: 9 January 2013 15:04
9 January 2013 15:04 Reactualizat la: 9 January 2013 15:04
Antrenorul Florin Farcaş va pregăti în retur echipa <strong>Luceafarul Felix</strong>, ajutat de Cornel Blejan şi Marius Popa.
Scris de erdei - Antrenorul Florin Farcaş va pregăti în retur echipa <strong>Luceafarul Felix</strong>, ajutat de Cornel Blejan şi Marius Popa.

Trimite articolul

X

Reunirea lotului Luceafărului nu a adus mari surprize. Au fost prezenţi jucători care au mai activat la Luceafarul Felix, plus alţii promovaţi de la echipa satelit. Singurii care nu au în CV gruparea bihoreană sunt portarul Dumitru Paul (22 de ani), fost la FC Bihor, ultima dată la FCM Turda, şi fundaşul stânga Bogdan Vlad (20 de ani), care a activat la Mako (Ungaria). De remarcat revenirile lui Sălăjan şi Cura de la CS Oşorhei, plus Cr. Morar (CS Vladimirescu). A lipsit portarul Bogdan Miron, pentru care sunt în derulare negocierile cu FC Braşov şi juniorul George Cornea, plecat la lotul naţional de juniori. Dacă mezinul este Cornea (17 ani), la polul opus se situează Zeno Bundea, care la 35 de ani este cel mai experimentat şi titrat jucător de la Luceafarul Felix.

„O rampă de lansare”

În debutul întâlnirii, patronul Gavrilă Ghilea a prezentat jucătorilor noul staff. „De azi (n.r. – miercuri) antrenor principal este Florin Farcaş, care va fi ajutat de Marius Popa şi Cornel Blejan. Ne vom axa în continuare pe jucători tineri, cu implicarea celor cu experienţă de la care să aibă ce să înveţe. Printr-o pregătire serioasă şi cu disciplină sperăm să obţinem rezultatele dorite, care să ne ferească de un loc retrogradabil”, le-a spus Ghilea jucătorilor. Actualul senator de Bihor consideră că „în Liga a II-a trebuie promovaţi tinerii care pot ajunge mai sus”

Finanţatorul Luceafărului a explicat de ce mizează pe Florin Farcaş. „Este un om de încredere în clubul nostru şi am convingerea că împreună cu cei din staff vor face treabă bună. Florin cunoaşte foarte bine lotul şi ştie ce are de făcut”. În tur, Farcaş a îndeplinit funcţia de manager general, iar acum îi succedează lui Călin Moldovan.

La reunirea fost prezent şi Ioan Cuc, unul din sponsorii clubului, care şi el militează pentru promovarea tinerilor: „Dorim să promovăm cât mai mulţi tineri bihoreni dacă se poate. Luceafărul se doreşte o rampă de lansare pentru ei. Cu seriozitate şi implicare, plus o pregătire bună, vor veni şi rezultatele”.

 

Lotul prezent la reunire

Portari: Alin Sălăjan, Dumitru Paul, Teodor Deac, Sergiu Ghilea

Jucători de câmp: Cosmin Letan, Adam Achim, George Bogdan, Bogdan Mintaş, Istvan Svarczkopf, Cristian Cura, Ovidiu Ghilea, Bogdan Lăscan, Dumitru Muntean, Andrei Haş, Cristian Jurca, Leo Jurca, Gheorghe Popescu, Florin Neaga, Constantin Roşu, Cristian Morar, Neluţ Roşu, Zeno Bundea, Sebastian Ianc, Ionuţ Cervinschi, Ionuţ Pantea şi Bogdan Vlad (Mako – Ungaria)

Staff tehnic: Florin Farcaş (antrenor principal), Cornel Blejan (preparator fizic) şi Marius Popa (antrenor cu portarii).

Luceafarul Felix a incheiat colaborarea cu Moldovan

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
liga 2 ,
Luceafarul Felix
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Furtuna a făcut ravagii în Bihor: nouă intervenții ale pompierilor și patru mesaje RO-Alert
    Marți, 30 iunie, începând cu ora 18:00, pompierii militari bihoreni au fost mobilizați pentru înlăturarea efectelor fenomenelor meteorologice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM a emis un cod portocaliu nowcasting pentru Bihor. Vezi localitățile vizate de furtuni puternice
    Avertizarea a fost emisă de Administrația Națională de Meteorologie în seara zilei de marți, 30 iunie.

    România

    Mai multă relaxare pe stadioane: vot pentru consumul de alcool în timpul meciurilor
    Camera Deputaților a adoptat marți, în calitate de for decizional, proiectul de lege care modifică regulile privind organizarea competițiilor sportive și permite vânzarea și consumul băuturilor slab alcoolizate în incinta stadioanelor. 1

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    Cultură

    Orădeanul Andrei Arad cucereşte Roma. Tânărul artist a câştigat Trofeul secțiunii Muzică Internațională a concursului ROMA-NIA
    Tânărul orădean a impresionat juriul internațional cu o interpretare sensibilă și complexă a piesei „Purple Rain”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atac în plină zi într-o stație de tramvai din Oradea. Un tânăr i-a smuls lănțișorul unei femei de 70 de ani
    Un tânăr de 21 de ani, din Oșorhei, a fost arestat de Judecătoria Oradea pentru 30 de zile, pentru o tâlhărie comisă ziua în amiaza mare, într-o stație de tramvai din cartierul Nufărul. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    DIICOT, despre perchezițiile la azilele lui Viorel Pașca: medicamente administrate uneori de analfabeți, după „culoare”
    Oficialii DIICOT au făcut precizări referitoare la mega-acțiunea de marți, din Bihor, unde mai multe imobile aparținând unei asociații a lui Viorel Pașca și în care se aflau sute de persoane vulnerabile și cu probleme medicale, au fost percheziționate într-un caz de trafic de persoane și constituirea unui grup organizat.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X