BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Muncă și răsplată în sport” la Vârciorog

„Muncă și răsplată în sport” la Vârciorog

la 9 April 2015 11:10
9 April 2015 11:10
În cadrul Săptămânii „Școala Altfel ‒ Să știi mai multe, să fii mai bun!”, marți, 7 aprilie 2015, la Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, s-au desfășurat competiții sportive, jocuri și activități în aer liber.
Scris de erdei - În cadrul Săptămânii „Școala Altfel ‒ Să știi mai multe, să fii mai bun!”, marți, 7 aprilie 2015, la Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, s-au desfășurat competiții sportive, jocuri și activități în aer liber.

Trimite articolul

X

La întrecerile din curtea școlii au fost antrenați elevii claselor gimnaziale din cele 3 unități de învățământ aparținătoare comunei: Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, Școala gimnazială nr. 2 Fâșca și Școala gimnazială nr. 3 Șerghiș, susținuți fiind din galerie de către colegii din ciclul primar.
Competițiile s-au desfășurat în funcție de caracteristicile psihologice ale vârstei, de interesele şi aptitudinile copiilor, atât la fete (clasele V-VI – 3 echipe, clasele VII-VIII – 3 echipe), cât și la băieți (clasele V-VI – 3 echipe, clasele VII-VIII – 3 echipe).

varciorog3

Astfel, respectând îndemnul ˂˂ Ladies first, boys after!˃˃, fetele au deschis „Ziua Sportului” întrecându-se în jocuri de handbal. La start s-au aliniat câte 3 echipe, la finalul competiției clasamentul fiind următorul: clasele V-VI (Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog reprezentată de două echipe) ‒ locul I – Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog ‒ echipa 1, locul II – Școala gimnazială nr. 2 Fâșca și locul III – Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog ‒ echipa 2; iar la clasele VII-VIII, locul I a fost ocupat tot de Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, locul II de Școala gimnazială nr.2 Fâșca și locul III de Școala gimnazială nr. 3 Șerghiș.

Competițiile masculine și-au făcut apoi intrarea în teren, și „sportul rege” a preluat ștafeta. S-au desfășurat meciuri de fotbal între cele 3 echipe aferente școlilor deja amintite, panoul final desemnându-și câștigătorii după cum urmează: la clasele V-VI ‒ locul I – Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, locul II ‒ Școala gimnazială nr. 3 Șerghiș, locul III de Școala gimnazială nr. 2 Fâșca. La clasele mari ‒ VII-VIII, competiția a fost la fel de strânsă, primul loc fiind ocupat de Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, locul secund ‒ Școala gimnazială nr. 2 Fâșca, pe ultimul loc clasându-se Școala gimnazială nr. 3 Șerghiș.

vargiorog1

Ultima manifestare sportivă a făcut însă deliciul publicului, cadrele didactice și elevii claselor a VIII-a realizând o întrecere pe cinste, în uralele micuților suporteri, care de această dată și-au susținut frenetic profesorii, și aceștia au ieșit învingători. La finalul zilei, toți participanții au fost premiați și au primit câte o medalie, în funcție de rezultatele obținute. „Ziua Sportului” la Școala gimnazială nr. 1 Vârciorog, a fost organizată de către prof. de educație fizică și sport Răzvan Lădar, în colaborare cu întregul corp profesoral și cu susținerea directorului școlii, prof. Veronica Mut.
De asemenea, un rol deosebit în realizarea competițiilor îi revine Composesoratului „Măgura Vârciorog”, condus de președintele Florin Ungur, care a sponsorizat moral și financiar această activitate din cadrul programului „Școala Altfel ‒ Să știi mai multe, să fii mai bun!”.

Trimite articolul

X
Taguri:
elevi ,
fotbal ,
handbal ,
scoala altfel ,
scoala gimnaziala varciorog
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X