BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Ne propunem un loc cât mai în față în play-off-ul Ligii a IV-a”

„Ne propunem un loc cât mai în față în play-off-ul Ligii a IV-a”

De Teodor Biriș
la 29 February 2024 15:50 Reactualizat la: 29 February 2024 15:51

„Ne propunem un loc cât mai în față în play-off-ul Ligii a IV-a”

29 February 2024 15:50 Reactualizat la: 29 February 2024 15:51
Una dintre echipele importante din Liga 4 Bihor rămâne Foresta Tileagd.
Scris de Teodor Biriș - Una dintre echipele importante din Liga 4 Bihor rămâne Foresta Tileagd.

Trimite articolul

X

Pe locul 3 în Seria Nord în sezonul regulat, tilegdanii au acumulat 32 de puncte din 10 victorii, două egaluri și 4 eșecuri, golaveraj 27-10. Principalii marcatori ai echipei au fost Teodor Cheregi – 6 goluri și George Moga – 5 goluri. Golgheterul a plecat în această iarnă, dar în locul său a venit Paul Suciu (30 de ani, ex-CS Diosig), unul dintre cei mai prolifici marcatori din eșalonul patru în ultimii ani. Un alt jucător care nu se mai regăsește în lot este mijlocașul Marian Pop, dar revin după accidentări Florin David și Valentin Petricău. Se așteaptă și recuperarea lui Ștefan Meșter, alt jucător important din echipa antrenată de Bogdan Iova, care absentează de mai multă vreme din cauza unei accidentări.

„Avem un lot omogen, iar cu revenirile jucătorilor care au absentat vom arăta și mai bine. Ne propunem să acumulăm cât mai multe puncte și un loc cât mai în față în play-off. La cum arată loturile de jucători în Liga 4, CS Diosig are cel mai bun lot. Consider că ei și cu CAO se vor lupta pentru primul loc. Noi ne vom juca șansa pe teren în fiecare meci”, ne-a declarat Sebastian Popa, președinte și finanțator la Foresta. Alături de el susținerea financiară vine de la Primăria și Consiliul Local Tileagd și alți sponsori atrași din mediul privat.

În perioada de pregătire, Foresta a disputat până acum cinci meciuri de pregătire încheiate cu două victorii, o remiză și două înfrângeri: 2-0 Olimpia Salonta (goluri Sebastian Brata și Sebastian Ianc), 4-1 cu FC Universitatea Oradea (goluri Paul Suciu – 3, Adrian Popa), 1-1 cu Lotus Băile Felix (gol Paul Suciu) și două înfrângeri, 0-1 cu CS Bihorul Beiuș și 2-3 cu Metropolitan Ișalnița (goluri Emanuel Filip și Sebastian Ianc).

[eadvert]

Ultimul test înaintea startului de campionat îl va avea loc sâmbătă, 2 martie, cu ACS Transilvania Sport Academy. În play-off-ul din Liga 4 Bihor, Foresta va debuta în deplasare cu CS Bihorul Beiuș, meci programat în 9 martie.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Bogdan Iova ,
foresta tileagd ,
Sebastian Popa
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident între Sântandrei și Tărian. Un BMW a fost serios avariat în urma impactului
    Incidentul s-a produs în cursul zilei de sâmbătă, 13 iunie.

    FC Bihor

    FC Bihor a transferat un fundaș central cu experiență. Are peste 80 de meciuri în prima ligă
    Defensiva FC Bihor Oradea va arăta mult schimbată față de campionatul trecut. După fundașul dreapta Kilyen și fundașul stânga Velisar, clubul orădean a oficializat transferul fundașului central Paul Antoche (33 de ani – 1,84 m).

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al CSM Oradea, Bobe Nicolescu a semnat cu campioana României, U-BT Cluj-Napoca
    După câteva zile de incertitudini, se cunoaște noua echipă a fostului jucător al „leilor roșii”, Bobe Nicolescu.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Unul dintre cei doi bărbați mascați care au tâlhărit o benzinărie din Bihor, dat în urmărire
    Attila Balázs, un bărbat de 31 de ani, din localitatea Petreu, a fost pus de polițiștii bihoreni pe lista infractorilor căutați în întreaga țară, deoarece se sustrage executării unei pedepse de 4 ani și 9 luni de închisoare, aplicată pentru tâlhărie calificată și furt calificat. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Castorii continuă să populeze Crișul Repede. Un exemplar a fost filmat în zona centrală a Oradiei
    Trecătorii aflați vineri după-amiază pe malurile Crișului Repede au avut parte de o întâlnire mai puțin obișnuită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dronă profesională de 11.000 de euro pentru gestionarea situațiilor de urgență în comuna Balc
    Primăria Balc va achiziționa, cu fonduri europene, o dronă profesională dotată cu cameră termică și sisteme inteligente de monitorizare, destinată intervențiilor și gestionării situațiilor de urgență.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X