BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
O noua amanare in Ligile 2 si 3

O noua amanare in Ligile 2 si 3

la 1 March 2012 15:46
1 March 2012 15:46
În eşalonul secund, returul va începe sâmbătă 17 martie, iar în Liga 3 cu o zi mai devreme.
Scris de erdei - În eşalonul secund, returul va începe sâmbătă 17 martie, iar în Liga 3 cu o zi mai devreme.

Trimite articolul

X

Fanii fotbalului din ligile inferioare arondate Federaţiei Române de Fotbal mai au de aşteptat până îşi vor vedea echipele favorite într-un joc oficial. La solicitarea mai multor cluburi, Comitetul Executiv al FRF a decis să mai acorde o pauză de încă o săptămână. Astfel că perioada de iarnă fără jocuri oficiale va ajunge la 111 zile. Cu această amânare, cele două ligi vor avea un program foarte comprimat, 15 jocuri în două luni şi jumătate. Practic, echipele au ajuns să se pregătească mai mult decât joacă partide oficiale.

Solicitantele au fost în special cluburi din zona de sud şi de est, acolo unde iarna a făcut ravagii. FC Bihor şi Luceafărul nu s-au numărat printre grupările care au dorit o nouă amânare. Ieri, terenul de la Stadionul Iuliu Bodola se prezenta în condiţii bune, astfel că sâmbăta viitoare derby-ul cu Poli Timişoara s-ar fi putut desfăşura în cele mai bune condiţii. Luceafărul are primul joc programat în deplasare, la Mureşul Deva, astfel că şi gazonul de la Baza Luceafărul Felix din Sânmartin ar fi arătat foarte bine la ora primului joc de acasă cu FC Argeş. „Mă deranjează această nouă amânare, dar ce putem face?”, spune Leo Grozavu, antrenorul unei echipe care a disputat deja 13 jocuri de verificare din ianuarie şi până acum.

Aprilie „de foc”

Luna aprilie va fi cea mai solicitantă, fiind programate nu mai puţin de şase etape. Cele trei runde intermediare se vor disputa în 4 aprilie (etapa 19), 25 aprilie (etapa 23) şi 16 mai (etapa 27). Campionatul se va încheia în 2 iunie.

Schimbări în program

A doua amânare a reluării returului a generat modificări în programul de pregătire al echipelor FC Bihor şi Luceafărul. Astfel, FC Bihor va juca sâmbătă, de la ora 11, pe Stadionul Iuliu Bodola, dacă timpul va permite, un joc de pregătire cu echipa FC Bodva Moldava, locul 6 în Liga a II-a din Slovacia. Locaţia de rezervă este terenul sintetic de la Salonta. Jocul cu FC Maramureş Baia Mare a fost mutat miercuri, 7 martie, de la ora 12, cel mai probabil la Salonta.

Nici Luceafărul nu va mai juca sâmbătă cu Unirea, deoarece terenul din Alba Iulia este moale, partida urmând să fie reprogramată săptămâna viitoare.

TEODOR BIRIŞ

Trimite articolul

X
Taguri:
amanare ,
FC Bihor ,
liga 2 ,
Luceafarul Felix
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tensiunea arterială - cauze, simptome si metode de control! Detalii la Enigma Plant!
    Tensiunea arterială reprezintă unul dintre cei mai importanți indicatori ai sănătății cardiovasculare, având un impact direct asupra calității vieții și a duratei acesteia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Centrul Medical Lirian: Tot mai mulți părinți aleg tratamente naturale pentru copii. De ce homeopatia câștigă încrederea familiilor?
    În ultimii ani, tot mai multe familii caută soluții mai blânde și mai naturale pentru sănătatea copiilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oana Bocşe, crescător de câini Saint Bernard: „Iubesc mult câinii, în preajma lor uit de toate problemele zilnice”
    Oana deţine şapte câini din rasa Saint Bernard, fiecare exemplar având diplome de campioni în diferite ţări.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Dezlegare la goluri în ultima etapă din play-off. Trei copii s-au numărat printre marcatori
    Sezonul fotbalistic în Liga 4 Bihor s-a încheiat cu meciurile disputate vineri și sâmbătă în play-off. Învingătoare în fața studenților fotbaliști, CS Oșorhei a urcat o noapte pe locul 2, dar a revenit pe 3 după ce CAO a realizat scorul etapei la Salonta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Unde aruncăm corect sticla? Ce intră în pubela verde și ce trebuie dus la Centrele cu Aport Voluntar
    AVE România continuă campania de informare despre colectarea separată și explică modul corect de gestionare a deșeurilor din sticlă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Povestea noului Ford Capri EV: De la lansarea mondiala, direct pe strazile din Oradea, Arad si Deva
    Pe 10 iulie 2024, lumea auto asista la o lansare care a impartit fanii in doua: Ford anunta oficial renasterea legendarului nume Capri, insa intr-o forma complet neasteptata.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X