Formaţia CSŞ LPS Bihorul, pregătită de antrenorii Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco, Olimpia Ianc şi Emil Morar, s-a situat pe podium, cucerind medaliile de bronz ale competiţiei. Componenţa echipei orădene a fost: Vlad Luncan, Darius Mudura (55 kg), George Popa, Valentin Tănase (60 kg), George Bucurean, Darius Bogdan (66 kg), Cătălin Popa (73 kg), Andrei Guşă, Alexandru Iordan (81 kg), Florin Suciu (90 kg), Ovidiu Purţan (+90 kg). În continuarea CN pe echipe, tot la Deva s-a desfăşurat CN de Ne waza (lupte la sol). Delegaţia orădeană a obţinut tot o medalie de bronz, prin Vlad Luncan, la categoria 55 kg.
Orădeni pe podium la judo cadeţi
La Deva a avut loc etapa finală a Campionatului Naţional de judo pentru echipe de cadeţi (under 18 ani).
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.
Bihon CSM Oradea
Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.
FC Bihor
FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
Citiți principiile noastre de moderare aici!