BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Premieră în Oradea! Cupa Liceelor la minifotbal va avea loc în paralel cu EMF Champions League

Premieră în Oradea! Cupa Liceelor la minifotbal va avea loc în paralel cu EMF Champions League

De Teodor Biriș
la 8 June 2023 13:31

Premieră în Oradea! Cupa Liceelor la minifotbal va avea loc în paralel cu EMF Champions League

8 June 2023 13:31
Scris de Teodor Biriș

Trimite articolul

X

Începutul lunii septembrie va aduce la Oradea un adevărat festival de minifotbal, cu patru competiții, două fiind în premieră. În perioada 4-10 septembrie punctul de atracție va fi turneul final EMF Champions League, găzduit de Arena Antonio Alexe și Baza Tineretului.
Concomitent cu Champions League se vor desfășura Masters Champions League, precum și prima ediție a Campionatului Național de minifotbal feminin dar și Cupa Liceelor bihorene la minifotbal.
O premieră e reprezentată de competiția rezervată liceenilor bihoreni care va fi organizată cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Bihor, elevii urmând să aibă ocazia să fie în preajma celor mai buni jucători de minifotbal din Europa, campionii en-titre fiind orădeni de la AEK.

„Este o provocare pentru noi, să organizăm aceste competiții de minifotbal, la nivel continental. Ne-am dorit foarte mult să implicăm și tinerii din Bihor în competiție și am găsit acest sprijin din partea ISJ Bihor ceea ce nu poate decât să ne bucure și mai ales să ne onoreze”, a declarat Spiros Baltsavias, președintele Asociației Județene de Minifotbal Bihor.

Conform celor precizate de organizatori, un liceu bihorean poate trimite în competiție o singură echipă, cu un lot de maximum 16 jucători iar înscrierea este gratuită.

„Așteptăm înscrierile echipelor liceelor din Bihor până la data de 1 august. Pentru noi este o competiție cu impact dublu. În primul rând jucătorii se pot bucura de acest minunat joc, evoluând, în paralel cu cei mai valoroși jucători de minifotbal din Europa. Apoi, acest turneu poate reprezenta și o selecție a celor mai talentați care vor putea fi urmăriți de selecționerii echipelor de minifotbal ale României”, a conchis Spiros Baltsavias.

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
aek oradea ,
Cupa Liceelor minifotbal ,
EMF Champions League ,
Spiros Baltsavias
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.

    Bihon Decese

    Decese 22.04.2026
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X