– Felicitări Remus pentru goluri și promovare, dar ce s-a întâmplat în prima repriză?
Remus Pașca: Probabil că rezultatul din tur (n.r. – 3-0 pentru Transilvania Sport Academy) ne-a făcut puțin să ne relaxăm mental. Am făcut un „duș rece” în primele 45 de minute ale meciului retur, dar la pauză ne-am montat și am ieșit pe teren să arătăm cu adevărat cine suntem și pentru ce ne-am pregătit.
– Trei goluri care completează un sezon excelent pentru tine.
R.P.: Da, mă simt într-o formă foarte bună, dar fără ajutorul colegilor mei nu eram aici. Le mulțumesc și lor pe această cale și, în continuare, sper să-mi rămână aceeași poftă de gol.
– 40 de goluri în campionat, 4 goluri în dubla de baraj, promovarea în Liga 3, Ce putea fi mai bine?
R.P.: Am încheiat sezonul 2025/2026 așa cum mi-am dorit de la începutul campionatului. Țelul meu a fost întotdeauna să marchez fără limită și mi s-a îndeplinit această dorință. Golurile mele au ajutat echipa și sunt fericit pentru asta pentru că împreună cu colegii ne-am îndeplinit obiectivele.
– Ce urmează pentru tine sezonul viitor?
R.P.: Deocamdată vreau să mă bucur de această promovare, iar ce va urma rămâne să vedem. Vreau să cresc în continuare, să mențin nivelul, să marchez goluri și să-mi ajut echipa.
Citiți principiile noastre de moderare aici!